Boj o trofej v Eurocupe pokračuje | Probasket.cz

Boj o trofej v Eurocupe pokračuje

📁 Evropské poháry 🕔9.1.2014

Už aj s neúspešnými tímami z Euroligy sa začala Last 32 fáza druhého najvýznamnejšieho basketbalového poháru. Ako to vyzeralo v prvom kole?

Skupina I

Veľká dráma sa odohrala v Nanterre, neúspešný euroligový celok privítal na vlastnej palubovke víťaza skupiny A FoxTown Cantu. Diváci dostali hneď na úvod bonus v podobe dvojitého predĺženia, v ktorom nakoniec Daniels s Lightym utrhli svoj celok k šnúre 7:1 a nakoniec aj k úspešnému vstupu do Eurocupu. V druhom stretnutí sa zrodilo prekvapivo hladká výhra Ulmu, ktorý nemal doma problémy s Izmirom. O výsledku stretnutia rozhodol druhý polčas, v ktorom hráči nemeckého celku dominovali hlavne vďaka kolektívnemu výkonu.

JSF Nanterre – FoxTown Cantu 88:84 pp (19:15, 10:16, 24:15, 10:17 – 8:8, 17:13)

Najlepší strelci: Gladyr 30, Lighty 12, Jaiteh a Thomas po 10 – Uter 25, Ragland 23, Aradori 14

Ratiopharm Ulm – Pinar Karsiyaka Izmir 83:64 (20:18, 26:21, 13:11, 24:14)

Najlepší strelci: Sosa 15, Nankivil 14, Guenther a Theis po 11 – Dixon a Diebler po 18, Batista 12, Lyons 7

Skupina J

Aj víťaz skupiny B pokračuje vo víťaznom ťažení, vo svojej aréne totiž demontoval tureckú Ankaru. Talianske družstvo nastolilo víťazný priebeh strenutia od úvodnej 10-minútovky, nakoniec dva výborné individuálne výkony Greena, autora 25 bodov, resp. Thomas, ktorý dal 20 bodov. Zo sklamania v Eurolige sa rýchlo dostal Bamberg, ktorý v prvom stretnutí nezávahal a z palubovky Gravelines si odniesol hladkú výhru. Už tradičným ťahúnom úradujúceho nemeckého majstra bol Fischer, ktorý sa podieľal na výhre 20 bodmi.

Dinamo Banco di Sardegna Sassari – Aykon Ted Ankara Kolejliler 103:67 (29:14, 23:20, 32:13, 19:20)

Najlepší strelci: Green C. 25, Thomas 20, Green M. a Gordon po 14 – Golubovič 27, Plišnič 12, Tucker 9

BCM Gravelines Dunkerque – Brose Baskets Bamberg 67:86 (16:21, 15:27, 19:19, 17:19)

Najlepší strelci: Gray 18, Lewis 10, Camara 8 – Fischer 20, Wright 17, Harris 12

Skupina K

Taktiež ani ďalší víťaz, tentoraz skupiny E nezaváhal, ale nakoniec z toho bola prekvapivá dráma, v ktorej sa Siena doťahovala na Khimki Moskva. Zaúradoval však Green s Augustinom a o osude stretnutia bolo rozhodnuté. O neúspešnom vstupe Nymburku si môžete prečítať v našom samostatnom článku tu.

Montepaschi Siena – Khimki Moskva 69:75 (22:23, 13:14, 13:21, 21:17)

Najlepší strelci: Carter 17, Haynes 15, Green 14 – Augustine 19, Koponen a Green po 12, Popovic 11

Maccabi Haifa Bazan – ČEZ Basketball Nymburk 80:75 (21:16, 26:28, 18:19, 15:12)

Najlepší strelci: Yivzori 17, Smith 15, Cubillan 14 – Simmons 23, Mahalbašič 16, Page 10

Skupina L

Finančné problémy Bilbaa sa potvrdili, druhý polčas stretnutia s Crvenou Zvezdou nezvládli a účinkovanie v skupine L otvorili tak hladkou prehrou. Belehradčania sa prezentovali pred domácimi divákmi vzorným tímovým výkonom, keď až 7 hráčov prekročilo 10-bodovú hranicu. Skupinu F vyhral Nizhny Novgorod a víťazstvom otvoril aj ďalšiu fázu, keď ovládol poslednú štvrtinu v Aténach a nakoniec zaslúžene porazil Panionos. Domácemu celku nepomohol ani 31-bodový výkon Erricka Mc Colluma.

Crvena Zvezda Telekom Belehrad – Bilbao Basket 105:87 (28:24, 22:22, 33:21, 22:20)

Najlepší strelci: Jenkins 16, Marjanovič 14, Simonovič 12 – Bertans 14, Kavaliauskas 13, Lopez 12

Panionios Atény – BC Nizhny Novgorod 75:89 (17:24, 25:23, 17:16, 16:26)

Najlepší strelci: Mc Collum 31, Milbourne 15, Kyritsis 14 – Babbitt a Thompson po 17, Rochestie 16, Antonov, Khvostov a Panin po 9

Skupina M

Prekvapujúco zaváhaním otvoril účinkovanie v druhej fáze Union Olimpija Ljubljana, ktorá sa nedokazala dotiahnuť na Hapoel Migdal. Tesná boda o 4 body ich môže v konečnom dôsledku mrzieť. Budivelnik Kyjev otvoril účinkovanie v Eurocupe prehrou, keď sa v poslednej štvrtine takmer až dotiahol na Banvit, ale na strane domácich zachránil výhru Earl Rowland. Z jasného zápasu tak bola v Acar Hale takmer neuveriteľná zápletka.

Union Olimpija Ljubljana – Hapoel Migdal Jeruzalem 66:69 (14:21, 20:15, 13:16, 19:17)

Najlepší strelci: Salin 19, Stepheson 9, Rupnik a Gailius po 8 – Kitchen 14, Eliyahu, Halperin a Duncan po 10, Parakhouski 8

Banvit Bandirma – Budivelnik Kyjev 92:85 (29:24, 28:22, 25:16, 10:23)

Najlepší strelci: Davis 20, Meija 16, Veyseloglu 12 – Ahearn 22, Lavrinovič 20, Summers 18

Skupina N

Víťaz skupiny D – Alba Berlín privítala doma Štrasburg a bol to riadne našliapnutý zápas. Stačilo by napísať jedno meno – David Logan, autor 24 bodov, výhradne iba z trojkového oblúka, čím vyrovnal Eurocupový rekord. Záverečný tlak Berlínčania aj vďaka tomuto hráčovi ustáli a ani Thornton s Diotom nezabránili prehre francúzskeho celku o 2 body. O dva body musel tuho zabojovať aj Khimik Yuzhne, ktorý dokázal zvládnuť dramatický záver zo strany Kragujevacu. Radnicki sa nedokázali dostať bližšie ako na rozdiel 5 bodov, ale domáci museli byť stále v strehu, čo ich môže posunúť pozitívne v ďalších stretnutiach.

Alba Berlín – SIG Štrasburg 72:70 (10:17, 24:14, 20:14, 18:25)

Najlepší strelci: Logan 24, Redding 10, Wohlfarth a Stojanovski po 9 – Duport 19, Campbell, Thornton 11

Khimik Yuzhne – Radnicki Kragujevac 73:68 (13:14, 19:20, 21:16, 20:18)

Najlepší strelci: Shuler, Freimanis a Delaney po 14, Kovalenko 12, Travis 8 – Mladan 15, Marinovič 14, Brkič 12

Skupina O

Až prekvapujúco hladko si trhací kalendár z Oostende urobili hráči Valencie, ktorý dali jasne najavo, že sú pripravení bojovať o celkovú trofej. Dôkazom v toho bola dominancia počas celého priebehu zápasu a päť viac ako 10-bodových strelcov. Stále neporazene a neohrozene tiež pokračuje UNICS Kazaň, ktorý ukradol dva body z palubovky neúspešného euroligového Stelmet Zielona Gora. V záverečnej časti sa poľský celok snažil svojho súpera prekvapiť, Goudelock nič také nedovolil.

Valencia Basket Club – Telekom Oostende 101:74 (26:19, 28:20, 23:22, 24:13)

Najlepší strelci: Dubljevič 18, Doellman 17, Sato 14 – Thompson 21, Boukichou a Wright po 12, Wilkinson a Djordjevič po 8

Stelmet Zielona Gora – UNICS Kazaň 72:77 (23:23, 19:17, 12:22, 18:15)

Najlepší strelci: Dragičevič a Koszarek po 14, Cel a Eyenga po 13, Zamojski 9 – Goudelock 17, Eidson 13, Vougiouskas 12

Skupina P

Zaragoza vykročila do druhej fázy prehrou, keď trošku zaskočila papierové predpoklady proti Cedevite Záhreb. 20 bodov Jonesa a Rudezových 17 bolo jednoducho málo na to, aby španielsky celok dokázal zvládnuť prvú ťažkú skúšku. Druhé stretnutie bolo oveľa zaujímavejšie, Lietuvos Rytas Vilnius sa snažil o mohutný finiš na vlastnej palubovke hlavne počas poslednej štvrtiny, ale nakoniec to nestačilo, Besiktas ustál tlak, keď Ružič trestnými hodmi udržala vedenie tureckého klubu. Nič nezmenila ani záverečná strela o výhre Istanbulu rozhodol rozdiel jediného koša.

CAI Zaragoza – Cedevita Záhreb 67:75 (15:21, 18:23, 15:10, 19:21)

Najlepší strelci: Jones 20, Rudez 17, Shermadini 8 – Ray 17, Suton a Nurkič po 14, Babič 13

Lietuvos Rytas Vilnius – Besiktas Integral Forex Istanbul 101:103 (18:31, 28:22, 21:28, 34:22)

Najlepší strelci: Gečevicius 24, Dowdell 20, Palacios a Seibutis po 17 – Lofton 23, Buckman 20, Gaines 18