EL U16 – O postupu Ostravy přes Brno rozhodl až pátý zápas

📁 Mládež 🕔16.5.2010

Dle očekávání se jediný vyrovnaný souboj v play off extraligy kadetů odehrál mezi Slezskou Ostravou a Brnem. Oba celky dokázaly jednou zvítězit na soupeřově palubovce a o postupu na MČR tak rozhodoval až pátý zápas v Ostravě, který domácí vyhráli o 2 body.

Ostrava tak porazila Brno 3:2 na zápasy, ostatní série skončily dle očekávání bez zaváhání favoritů 3:0. Final Four v Pardubicích se tak vedle největšího favorita z města perníku budou účastnit oba ostravské týmy a Sokol Pražský.

USK Praha – BK Pardubice 72:79 (18:20, 22:28, 11:17, 21:14)

střelci USK: Feštr 24, Jeřábek 15, Pejatovič 12,  Křivánek 11, Evják 6, Mareš 4

střelci Pardubice: M. Peterka 37, Šoula 18, Mikulecký 8, Šindelář 6, Štěrba 4, Vlček 3, Bekr 2, Vávra 1

komentář Pardubic: "V cestě za hladkým postupem ze čtvrtfinále nastaly našim kadetům v týdnu silné potíže, neboť ihned po středeční domácí exhibici ulehl s angínou ústřední hráč HEŘMAN. Jeho absenci sice znovu kompenzovala neúčast domácího TRUHLÁŘE, ale celá republika dnes už chápe, jak silné je trio ŠOULA – PETERKA – HEŘMAN, hraje-li pohromadě, a o kolik klesá výkon týmu, když není kompletní. V plné míře se to prokázalo i v sobotu na pražské Folimance, kde naši hráči sice drtivou většinu hry vedli, ale domácí hodně kousali. Nejtěžší okamžiky našeho týmu ale přišly paradoxně až ve chvíli, kdy už to absolutně nikdo nečekal: po naší patnáctibodové šňůře ze stavu 50–50 na 50–65 v rozmezí 23. – 29. minuty a následném zvýšení na 51 – 68 v 31. minutě se zdálo být rozhodnuto. Domácí kouč Tomáš GREPL si vzal oddechový čas a domácí po něm neuvěřitelně ožili. Během 5 minut vrátili našemu týmu úder vlastní patnáctibodovou šňůrou a snížili až na 66-68! O minutu později se jim však vyfauloval v tu dobu výborně hrající PEJATOVIČ , a to bylo pro náš, v hlubokém útlumu způsobeném výraznou únavou dvojice PETERKA – ŠOULA zápas dohrávající tým, velkou úlevou. A když vyšel minižákovský tah při autu z půlky hřiště a PETERKA proměnil situaci 1 na 0 a potrestal i faul dobíhajícího obránce trestným hodem, mohli jsme si konečně vydechnout. Vlastní nezodpovědností nás to ale stálo výrazně více sil, než muselo, což snad je pro hráče včasným varováním před závěrečným turnajem sezóny o mistra ČR, který se bude hrát v naší hale ve dnech 21. – 23. května."

BK Opava – BCM Moravská Ostrava 70:80  (8:22, 18:24, 14:16, 30:18)

střelci Opava: Černohorský 31, Řemelka 12, Hulva 12, Nosek 6, Voznička 4, Tkačík 3, Kořistka 2

střelci Ostravy: Herec 18, Kouřil 17, Lukáč 10, Vlasák 8, Král 7, Vašťák 6, Vašíček 5, Landor 5, Kristinik 3, Broskevič 1

komentář Opavy: "Pro kadety tak skončila extraligová sezóna sedmým místem. Společně s hráči ročníku narození 1993 však budou ještě příští týden v Plzni bojovat v baráži o udržení extraligy kategorie U18 pro příští sezónu."

komentář Ostravy: "Třetí utkání jsme začali tak jak jsme chtěli. Výborná obrana z naší strany dovolila soupeři jen 8 bodů. Opava začala svou klasickou „běhavou agresivní" zónovou obranou, ale na rozdíl od domácích utkáních jsme něco trefili a v poločase bylo o výsledku rozhodnuto. Ve druhé půli dostali prostor mladí hráči. Opava byla rovnocenným soupeřem a  celá série proběhla v duchu fair-play."

TJ Klatovy – Sokol Pražský    75:92 (15:28, 28:28, 15:19, 17:17)

střelci Klatovy: Froněk 25, Gezo 14, Aušprunk 14, Štípek 8, Zeman 6, Krůta 5, Kozina 2, Luňák 1

střelci Sokol Pražský: Pecháček 33, Kroy 17, Kohout 11, Suk 9, Korous 9, Daněk 5, Zelenka 2, Pokorný 2, Lasovský 2, Ghibellini 2

komentář Klatov: "Hostující hráči ovládli utkání od samého počátku. Domácí nestíhali v obraně a v útoku si nevěděli rady s obranou soupeře. Ve druhé čtvrtině se už prosazovali  lépe, ale dovolili dát soupeři neuvěřitelných 56 bodů za půlku. Ve druhém poločase Sokolové odehráli s přehledem co potřebovali a domácí jim už mohou pouze držet palce v turnaji nejlepší čtyřky. Klatovští splnili cíl, aby udrželi extraligu pro příští rok a se šestým místem vzhledem k síle kádru panuje spokojenost. Zápas byl loučením dlouholeté trenérské dvojice Karlů Denka a Aušprunka."

JBC Brno – BCM Slezská Ostrava  47:54 (14:13, 15:18,  6:13, 12:10)

střelci Ostrava: Šafarčík 18, Svoboda 12, Habily 8, Šubert 6, Tomek 4, Vícha 4, Dedek 2

JBC Brno – BCM Slezská Ostrava  69:63 (18:17, 17:15, 16:16, 18:15)

střelci Ostrava: Šafarčík 22, Habily 13, Svoboda 12, Šubert 7, Vícha 6, Dedek 3