Nový Jičín postoupil do finále CEBL! | Probasket.cz

Nový Jičín postoupil do finále CEBL!

📁 Evropské poháry 🕔9.2.2010

Nový Jičín dnes po boji postoupil přes maďarský Paks do finále Středoevropské ligy. Zápas byl napínavý a Moravané o své výhře rozhodli ve třetí čtvrtině, kterou vyhráli o 8 bodů. V závěru svůj náskok ještě navýšili a zítra se ve finále střetnou s domácí Kluží. Ta vyřadila v semifinále Temešvár, jenž tedy neobhájí stříbrnou pozici.

Novojičínští si i bez Sanderse získali několikabodové vedení, když se dařilo hlavně z perimetru, kde řádili Šarovič s Gavlákem. Jenže během druhé čtvrtiny bylo vše jinak, hráči posledního maďarského mistra se začali více prosazovat pod košem, zejména zásluhou 35letého veterána Gulyáse. Do poločasu se náskok "Miltráků" rozplynul, když stav Paks srovnal z TH na 41:41.

Po změně stran se na straně N. Jičína nevídaně probral Varnelis, jehož přesná ruka zpoza trojkové linie dělala soupeři potíže. I když to ještě ve 25. minutě bylo jen 54:53, "domácí" opět bodově odskočili a po 30 minutách měli k dobru 8 bodů. Finální úsek zahájil smečí Šarovič a Varnelis jej trojkou podpořil, takže pozdější vítězové brzy vedli o 14 bodů. Nerijus pak připojil ještě dvě přesné trefy zdálky a i přes snahu soupeře se hráčům českého vicemistra povedlo náskok udržet. Po výhře 88:77 tedy jde Nový Jičín do finále!

Dnes se dařilo soupeře deptat přesnými trojkami, o něž se staralo trio Šarovič, Varnelis (oba po 5 trojkách) a Gavlák (4 trojky). Paksu nepomohl ani velmi dobrý výkon maďarského tria Gulyas, Kortelyesi a Horváth. Zítra tedy Novojičínské čeká od 17 hodin našeho času ve finále domácí U-Mobitelco Cluj-Napoca.

Zápas by se měl dát sledovat přímým přenosem jednak ze satelitu, pokud chytáte rumunskou TV stanici TVR2, jednak by se tato stanice měla dát "naladit" i prostřednictvím programu SopCast, po jehož instalaci spustíte svůj prohlížeč a kliknete na tento odkaz.

MLÉKÁRNA MILTRA NOVÝ JIČÍN – ATOMERÖMÜ SE PAKS 88:77 (21:15, 47:47, 76:68)

Střelci: Šarovič 28 (5 trojek), Varnelis 27 (5 trojek), Gavlak 16 (8 asistencí, 4 trojky), Muirhead 5, Walker 5, Šteffel 4, Pelikán 3 – Gulyás 23, Kortelyesi 19 (3 trojky), Horváth 12 (3 trojky), Dill 12, Clark 6 (8 doskoků), LaGrange 3, Medve 2, Meszaros 0 (7 asistencí)