Výsledky 10.a 11.kola ligy U14 ve skupině „B“ | Probasket.cz

Výsledky 10.a 11.kola ligy U14 ve skupině „B“

📁 Mládež 🕔13.1.2010

10. a 11 kolo žákovské ligy bylo na programu těsně před Vánocemi. Kromě plánovaných utkání se odehrála řada dohrávek a předehrávek. Díky nestejnému počtu utkání je tak tabulka této skupiny značně nepřehledná a pořadí nekoresponduje s kvalitami a ambicemi jednotlivých týmů.

10. a 11 kolo žákovské ligy bylo na programu těsně před Vánocemi. Kromě plánovaných utkání se odehrála řada dohrávek a předehrávek. Díky nestejnému počtu utkání je tak tabulka této skupiny značně nepřehledná a pořadí nekoresponduje s kvalitami a ambicemi jednotlivých týmů. Přesto jsme byli svědky řady zajímavých duelů, které ledacos naznačily o postupových nadějí v lize „U14“. Naprosto bezkonkurenčním týmem je NH Ostrava, která ještě neokusila hořkost porážky a své soupeře drtí nevídaným způsobem. O tom svědčí i skóre a způsob hry tohoto týmu, který pokud bude mít k dispozici všechny opory, určitě neprohraje. Na druhé místo se tlačí Prostějov, který zatím zaváhal pouze jednou, a to právě v Ostravě. V posledních dvou utkáních uspěl v Brně a Kyjově. Zejména výhra v Brně je velmi překvapivá a svědčí o velmi dobré formě Orlů. K upevnění své pozice musí v pátek porazit v dohrávce Vysočinu, čímž by si vytvořila nejlepší pozici pro play off. O třetí a čtvrté místo se s počtem dvou proher dělí Brno a Vysočina. Oba týmy by mezi první pětkou neměly chybět a společně s Prostějovem si to rozdají o 2.- 4.místo. Pátým postupujícím by se měla stát Sparta, která má dostatečný náskok před týmy z dolní poloviny tabulky. Své může říci i Snake, ale tomu zbývá dohrát ještě velké množství zápasů a v dalším kole jej čeká dvojzápas s NH a tam nemá šanci na úspěch. Ostatní týmy jsou již zřejmě bez šance a jejich ztráty na čelo jsou příliš velké a utkají se mezi sebou o další nepostupové pozice. Posílený Zlín vyhrál v J. Hradci a slušně potrápil i Vysočinu. Naopak poslední příčka patří překvapivě  Kroměříži, která doplatila na obrovskou marodku, která ji pronásledovala téměř dva měsíce. Zdravotní stav svěřenců trenéra Ebergenyiho se však postupně lepší a o víkendu chtějí dvakrát porazit Zlín a přenechat mu poslední příčku v tabulce. Kyjov statečně dohrál všechna odložená utkání, bohužel ani jednou neuspěl a ztratil naději na umístění v horní polovině tabulky. Zejména jeho porážka s Hradcem se nečekala, ale nutno dodat, že vedle zdravotních problémů provází Kyjov i velká smůla. Jak tedy jednotlivé zápasy vypadaly ?

Lions Jindřichův Hradec- Slávia MBA Kroměříž 72:63/15:13, 29:35, 44:48/

Velmi vyrovnaný duel pro sebe rozhodli domácí, kteří nastoupili pouze se sedmi hráči, až v posledním hracím období. Kroměříž většinu utkání vedla, ale v závěru vyrobila velké množství chyb, které spolu s nedisciplinovaností některých hráčů, připravila hosty o lepší výsledek.

J.Hradec:Pícha 19, Bureš 14, Fuk a Novák 11, Michal 7, Šebek 6, Mikuláš 4.

Kroměříž:Otýpka 21, Hlobil 16, Nábělek a Petrák 8, Posolda 6, Skácel, Vybíral a Ženčák 2.

Lions Jindřichův Hradec-Proton Zlín   44:90/9:25, 22:46, 28:76/

Natěšení domácí chtěli uspět i v neděli. Navíc se po nemoci na hřiště vrátili i Dlugoš a Soldán. Zlín však přijel posílen o dva hráče z Přerova, nechyběli ani hráči Valmezu a od prvních minut nedal domácím šanci. V poločase již Zlín vedl o 25 bodů a o výsledku bylo rozhodnuto. Navíc domácí v třetím dějství dali pouze čtyři body, a tak Zlín svoje vedení pravidelně navyšoval, když využíval rychlých brejků a výškové převahy.

J.Hradec:Pícha 8, Bureš a Dlugoš 6, Fuk a Novák 5, Šebek 4, Satrapa 2.

Zlín:Štencl 37, Svoboda 25, Sedláček 13, Zvoníček 6, Horák 4, Dostál 3, Maule 2.

BC Vysočina- Proton Zlín     84:64/19:13, 37:31, 60:51/

Jen těžko se domácí prosazovali proti obrannému valu Zlína, který překvapivě domácím odolával. Střelba ze střední a větší vzdálenosti nebyla příliš úspěšná, a tak se domácí prosadili až díky vysunuté obraně, která jim umožnila několik snadných košů a šestibodové vedení po deseti minutách. Druhá část byla velmi vyrovnaná jak herně, tak výsledkově a Vysočina o svém zisku rozhodla až po změně stran, kdy se  střelecky chytil Janík. K němu se v poslední čtvrtce přidal Coufal a Hartman a domácí dovedli střetnutí do úspěšného konce.

Vysočina: Coufal Jakub 20, Krajcigr 18, Hartman a Janík 10, Jokl 8, Knetl 5, Coufal Jan a Fruhbauer 4, Burian 3, Martinič 2.

Zlín:Svoboda a Štencl 18, Sedláček 11, Zvoníček 6, Horák 5, Dostál 4, Maule 2.

BC Vysočina- Slávia MBA Kroměříž   100:60/25:18, 58:29, 78:43/

Po celkem vyrovnaném první dějství se ve druhé desetiminutovce domácí rozehráli ke skvělému výkonu, kterému dominovali Škranc a Krajcigr. Hosté se snažili, ale na hru Vysočiny nedokázali najít odpověď. Ve druhé půli domácí navyšovali skóre až ke čtyřiceti bodům. Nakonec se diváci dočkali i stovky, což byl ten nejlepší vánoční dárek, který si Vysočina mohla nadělit.

Vysočina:Škranc 36, Krajcigr 20, Coufal 14, Knetl 12, Jokl 8, Burian 4, Hartman, Janík a Martinič 2.

Kroměříž:Hlobil 19, Skácel 14, Posolda 8, Nábělek 7, Otýpka a Petrák 4, Ženčák 3, Vybíral 1.

JBC Brno- BK Prostějov     50:59

Domácí oproti debaklu na NH Ostrava nastoupili již kompletní a na tento neúspěch chtěli dát zapomenout v tomto duelu. Naopak Prostějovu scházel ústřední rozehrávač Nečas a Menšík. Do sestavy se vrátil Kořínek, který se po měsíční pauze vrátil na palubovku právě včas. Hosté drželi s Brnem statečně krok a zejména díky duu Kořínek- Pekárek v poločase vedli o čtyři body. Brňané velmi znervózněli, což se odrazilo i v řadě nepřesností. Prostějov velmi dobře bránil a domácí se na každý koš museli pořádně nadřít. V závěru si Prostějov vedl velmi dobře takticky a několikabodový trhák využil k velmi překvapivé výhře.

Brno:Líčeník 16, Živný 11, Barák 9, Kereselibze a Svoboda 4, Krejčí, Šupák a Vyroubal 2.

Prostějov: Kořínek 23, Pekárek 14, Mlčoch 9, Sehnal 7, Blaha, Goga a Smutný 2.

JBC Brno- Sokol Hradec Králové    101:51/23:10, 53:20, 79:28/

Sobotní porážka se odrazila ve špatném začátku domácího týmu, který se poměrně trápil. Naopak hosté nabuzeni sobotní výhrou v prodloužení v Kyjově drželi s Brnem několik minut krok. Ve druhém hracím období se však domácí rozehráli k obvyklému výkonu, což je přivedlo k třicetibodovému vedení o přestávce. Spanilá brněnská jízda pokračovala i po změně stran a nakonec si hosté odvezli domů stobodový příděl a prohru o padesát bodů.

Brno:Líčeník 26, Živný 18, Barák 15, Kereselibze 14, Svoboda 10, Vyroubal 6, Bráblík a Krejčí 4,  Bláha a Nováček 2.

Jiskra Kyjov- Sokol Hradec Králové   68:90/14:14, 28:27, 48:37, 64:64/

Domácím se pomalu  vyprázdnila marodka  a proti Hradci již scházeli pouze dva hráči základní týmové rotace. Proto chtěli domácí vyhrát a dlouho vše nasvědčovalo, že se to podaří. Po vyrovnané první půli se, zejména díky Čadovi, Kyjov ujal desetibodového vedení. To na počátku závěrečné části narostlo až na šestnáct bodů a vypadalo to, že domácí se po dlouhé době budou radovat z výhry. Závěrečné minuty však přinesl nevídaný thriller.Ten nastartovala trojka Emila Štěpána. Navíc se domácím postupně vyfaulovala celá základní pětka a na hřišti zůstali pouze tři hráči. Hradci se také vyfaulovali tři hráči, ale stále měl k dispozici dostatečný počet hráčů. Přesto Kyjov stále vedl, ale jeho vedení se neustále ztenčovalo. Drama vyvrcholilo dvě sekundy před koncem normální hrací doby za stavu 64:61 pro domácí. Emil Štěpán byl faulován a následoval time out Hradce. První šestku Hradec proměnil, druhou takticky nahodil na obroučku a sám si ji doskočil a proměnil těžkou střelu. Hradec tím dovedl utkání do prodloužení, v němž tři domácí hráči  neměli šanci a hosté tak velmi šťastně vyhráli. Domácí měli velkou smůlu a málo hráčů.

Kyjov:Čada 33, Marhold 13, Přikryl 9, Hanák a Kolman 4, Klimeš 3, Halla 2.

Hradec Králové:Šimek 23, Mráz 17, Štěpán 15, Dadák a Paclík 9, Vedlich 5, Hledík, Mráz a Vobora 4.

Jiskra Kyjov-BK Prostějov     36:102/9:15, 19:41, 26:73/

Jasná výhra Hanáků, kteří o své výhře rozhodli ve druhém dějství, kdy domácím došly síly po nešťastné sobotní porážce s Hradcem.

Kyjov:Čada 15, Kolman a Přikryl 6, Marhold 4, Halla 3, Janošek 2.

Prostějov:Pekárek 22, Kořínek 20, Mlčoch 18, Sehnal 14, Blaha 12, Smutný 6, Parobek 4,Goga, Jančík a Vyroubal 2.

BK Barest – NH Ostrava     42:114/13:28, 19:61, 30:89/

Jasná výhra favorita, který se od domácích rozhodujícím způsobem odpoutal během druhé kvarty. Pak postupně využíval svých fyzických předpokladů k postupnému navyšování skóre.To vše ve vánoční atmosféře, do které zapadla očekávaná domácí prohra o sedmdesát bodů.

NH Ostrava: Leczo 27, Svoboda 25, Klimek 19, Katreniak 15, Jančík 10, Žiak 5, Hromádka a Šotlík 4, Olka 3, Šubert 2.

BA Sparta Praha – NH Ostrava    62:95/7:36, 21:61, 48:72/

Jasná záležitost lídra skupiny byla rozhodnuta během úvodní desetiminutovky, po které hosté vedli o třicet bodů, přestože jim chyběl klíčový hráč Jan Zahradník. V další části utkání se hra vyrovnala a skóre přestalo narůstat geometrickou řadou. Do hry se také zapojila řada hráčů z lavičky, čehož Sparta využila k výhře třetí části. Na jasné výhře NH to však nemohlo nic změnit.

Sparta:Schinko 23, Fejfar 21, Přibyl 6, Kainc a Weiss 4, Snopek a Zach 2.

Jiskra Kyjov –BA Sparta     58:92/18:27, 36:53, 51:66/

K diskusi nabízím stejné téma jako ve skupině „A“. Vzhledem k typům pro reprezentaci v U16 i U18, které nabízejí články na proBasketu se ptám na vhodné typy pro reprezentaci v kategorii ročníku 96, popřípadě mladších basktebalistů. Která jména doporučujete, ať ve skupině „A“ či „B“?