Liga U14 – 11. kolo | Probasket.cz

Liga U14 – 11. kolo

📁 Mládež 🕔18.1.2009

Všechny celky skupin A i B zopakovaly své sobotní vítězství a vyhrály i v neděli. V souboji poražených na Spartě uspěl Liberec.

skupina A

BC Kolín – Lokomotiva Plzeň 63:51

komentář domácí: "V nedělním utkání do Kolína dorazil soupeř z Plzně, v žákovské lize předposlední tým soutěže. Soupeř byl pro nás velkou neznámou, a proto jsme od začátku zápasu nechtěli Plzeň podcenit a kluky jsme se snažili vyburcovat k bojovnému výkonu. Byli jsme oslabeni o Stegbauera, Rovenského a Lapáčka, ale ukázalo se, že to vůbec nevadí. Hned od začátku zápasu jsme se dokázali prosazovat ve hře 1 na 1 a to hlavně díky Martinovi Vaňkovi, který dokázal velmi tvrdě a rychle vnikat do vymezeného území, poté se přidali i ostatní křídelní hráči. Jediné, co nám po celý zápas dělalo problémy, byl soupeřův útočný doskok, z kterého dal soupeř mnoho bodů. Nedokázali jsme vzít hostující hráče po první střele na koš na záda. I tak jsme ale měli zápas pod svojí kontrolou a šli jsme si jednoznačně za dalším domácím vítězstvím. Plzeň v závěru utkání skóre pouze opticky upravila, a to hlavně proto, že jsme ke konci utkání nechali některé hráče ze základní pětky sedět a na hřišti jsme se dopouštěli více chyb v obranné i útočné fázi. Škoda jen, že jsme nedokázali proměnit více trestných hodů- za celý zápas 36/13. V nedělním zápase nás kluci mile překvapili – v útočné fázi si poměrně dobře poradili s rozehrou a to hlavně zásluhou Jakuba Vejsady a Vojty Kudrny."

střelci Kolín: Vaněk 22, Vejsada 17, Svoboda 8, Kudrna M. 8, Kudrna V. 4, Pacák 2, Hrubý O. 2

střelci Plzeň: Černý 11, Havlíček 10, Vejvara 9, Hrudka 8, Zeman 4, Lejsek 3, Bakule 2, Klika 2, Vaněk 1, Bílek 1

BK Brandýs nad Labem – Jiskra Domažlice 80:59

komentář domácí: "V neděli do Brandýsa zavítaly ambiciózní Domažlice v čele s nejlepší střelcem soutěže Štípkem. Prvních deset minut bylo velmi vyrovnaných. K rozhodujícímu náporu zavelela ve druhé čtvrtině dvojice Čeněk-Ornst. Prvně jmenovaný neomylně trefoval trojky, druhý zas získal důležité míče v obraně a následně úspěšně proměňoval samostatné brejky. Domažlice ještě několikrát nepříjemně dotáhly, ale domácí vždy našli odpověď a závěr se odehrál plně v jejich režii.ů

střelci Brandýs: Ornst 25, Čeněk 18, Tomášek 14, Jecha 9, Kratochvíl 5, Hrdina 4, Brezovák a Le Ann Duc 2, Nepokoj 1

Sokol pražský – BK Ústí n. L. 113:34

komentář domácí: "Pokyn před utkáním zněl jasně – Je nám jedno, co se bude dít v útoku, ale v obraně necháte všechno. To se naplnilo, soupeř dal většinu bodů z trestných hodů. Poločasový rozdíl 26 bodů však nestačil. V druhé půli se sokolská mašina rozjela do plných otáček a soupeř jen smutně přihlížel, stejně jako odpočívající Adam Pecháček.

Sokol Vyšehrad – BK Děčín 77:72

komentář domácí: "Do zápasu jsme znovu vstoupili velmi kvalitně a po úseku 11:2 se dá říct, že jsme soupeře zaskočili. Následovaly dvě laciné ztráty a soupeře jsme pustili zpět do zápasu a dovolili mu do konce čtvrtiny téměř srovnat na 26:23. Ve druhé čtvrtině se konečně bodově probudil Klimpera a 10b v řadě pomohl k poločasovému vedení o 9b. Po změně stran jsme naštěstí pokračovali v aktivitě v útoku a hlavně v dobré obraně. V poslední čtvrtině jsme začali v obraně propadat a po zbytečném vyfaulování Matušky a Klimpery jsme začali mít problémy s hrou pod košem. Bodově nás podržel z čáty trestného hodu Choutka (10/8) a náhradníci z lavičky dokázali zápas udržet."

střelci Vyšehrad: Klimpera 22, Choutka 17, Matuška 11, Jelínek 10, Tomrle 8, Kunc 5, Fremut 4

střelci Děčín: Hanzlík 26, Němec M. 13, Němec F. 12, Kroutil 7, Kocum 6, Hanák 4, Plaček 2, Chmelík 2

Jiskra Kyjov – BK Pardubice 26:141

komentář domácí: "Před nedělním utkáním jsme naše chlapce hlavně motivovali, aby tento zápas s největším favoritem nebyl úplný propadák a nepadl rekord ligy. To se sice nestalo, ale i tak jsme obdrželi neskutečný nářez. Hráli jsme jen, co nám soupeř dovolil a pár světlých minut v každé čtvrtce nás od debaklu nemohlo zachránit. Nejlepším naším střelcem byl Bruno da Silva s 18 body."

střelci Kyjov: Bruno 18, Machalínek 4, Přikryl 2, Jedovnický 2

střelci Pardubice: Peterka 62, Šoula 33, Vlček 12, Hanuš 12, Fadrný 10, Václavek 8, Veselý 2, Dohnal 2

BK Prostějov – TJ Slavia Kroměříž 37:70

komentář hosté: "V Prostějově nás čekalo asi momentálně nejslabší družstvo soutěže. V prvním poločase to byl z obou stran basketbal plný nepřesností, vynechávání tutových podkošových pozic, prostě trápení. Soupeř disponoval vysokými a pohyblivými hráči, kteří ale zatím technicky na soupeře nestačí. Naštěstí druhý poločas již byl plně v naší režii. Protiútoky a úspěšná střelba (z toho pět trojek) zabezpečili dostatečný náskok a nakonec přesvědčivou výhru. Družstvo je po polovině soutěže ještě pořád v boji o 7. příčku tabulky, která by asi odpovídala možnostem.

střelci Kroměříž: Šibor 22, Procházka 15, Kaliňák 6, Navrátil 6, Pražák 6, Morong 5, Kalousek 4, Přikryl 4, Pavlů 2

NH Ostrava – BBK IVes 87:28

střelci Ostrava: Krutílek 29, Dedek 22, Pešat 12, Zumer 6, Přebinda 5, Choleva 5, Zahradník 3, Chrastina 3, Svoboda 2

Snakes Ostrava – BC Vysočina 85:64

komentář domácí: "Nedělní zápas se nesl v podobném duchu jako ten sobotní. Vysočina vypadala o něco basketbalověji než BBK Brno a tak se hrál basketbal rychle nahoru dolu. Koncem 1.čtvrtiny jsme odskočili na náskok 13 bodů a sáhl jsem opět do rotace při střídání a zapojil celou lavičku bez ohledu na vývoj skóre. S chutí v útoku a s celkem velkým procentem úspěšnosti hrál Radek Kouřil, kterému soupeř dovolil udělat si z utkání svůj střelecký koncert, když nasázel 45 bodů. Pochvala patří i Marku Pilchovi, který nakonec dal 13 bodů, ale jeho zisky v obraně a rychlé výpady do soupeřovy nepřipravené obrany zanechaly velký dojem. S chutí něco na hřišti předvést hrál i Jakub Ošťádal. Veselý Lukáš s Janem Klečkou podpořili toto snažení obranným doskokem. Celkem kolektivní dobrý výkon trochu pokazila nekoncentrovanost v obranných činnostech v poslední čtvrtině utkání, kdy jsme soupeři dovolili skórovat z lehkých pozic. Nakonec z toho bylo zasloužené vítězství 85:64 v zápase, kde dostali prostor všichni hráči lavičky."

střelci Ostrava: Kouřil 45, Veselý 12, Pilch 13, Ošťádal 7, Klečka 2, Horkel 2, Klasa 2, Dragoun 2

střelci Vysočina: Šoukal 16, Duben 13, Seidler 12, Svoboda 10, Jagoš 9, Weber 2, Janík 2

Gymnázium Hladnov – Proton Zlín 24:125

střelci Hladnov: Rybenský 8, Novotný 4, Roztočil 2, Nesládek 2, Masný 2, Chudý 2, Hlinka 2, Filípek 2

střelci Zlín: Heinzl 35, Hegmon, Smrža po 20, Gašperik 14, Rubeš 10, Pumprla 8, Býček 8, Gerla 8, Dvorský 5