Geofin v CEBL loňské stříbro neobhájí | Probasket.cz

Geofin v CEBL loňské stříbro neobhájí

📁 Evropské poháry 🕔10.1.2009

Pouhý den po zápase v Prostějově čekal novojičínské hráče v dalekém Rumunsku semifinálový duel Středoevropské ligy. Domácí tým, jenž se chopil pořadatelství Final Four této soutěže byl v závěru přeci jen trochu šťastnější a po těsné tříbodové výhře postoupil do finále, Moravané si zahrají v neděli od 16 hodin o bronz proti rakouskému Kapfenbergu.

Zápas byl od úvodu vyrovnaný, příliš se nebránilo a střelci měli hlavně v první desetiminutovce dostatek příležitostí ke skórování. O tom ostatně výmluvně svědčí i skóre 28:28 po 10 minutách. Bohužel o poznání hůře hosté zvládali ofenzívu v úseku mezi 11. a 20.minutou. Domácí střelci Džambič s Pešičem Geofinu docela zatápěli a náskok domácích vystoupal až k deseti bodům. Poločas tedy skončil 53:43. Druhou polovinu zápasu ale začali pro změnu iniciativněji hráči účastníka MNBL. Dařilo se trojici Šarovič, Ubilla a Muirhead a z náskoku Temešváru Novojičínští ukrajovali bod za bodem. Před posledním hracím úsekem vedla domácí Elba už jen o bod a bylo zaděláno na drama. Zbývající minuty se nesly opět v duchu vyrovnaného souboje, což platilo až do úplné koncovky. V ní bohužel hosté tahali za kratší konec, podle očitých svědků nejen svými chybami, ale také  některými nepřesnostmi slovenských sudích. Domácí dostali v poslední minutě šanci házet 4 trestné hody po sporných faulech a to jim stačilo k získání těsného vedení, které přetrvalo až do závěrečné sirény. Loňskou finálovou účast tak po prohře 90:87 bohužel Geofin nezopakuje.

Na straně N.Jičína sehráli výborný zápas tři výše jmenovaní hráči – Šarovič nastřílel 24 bodů, Ubilla jen o dva méně, nová akvizice Muirhead pak přispěl 18 body. Solidní výkon podal i Zbyněk Pospíšil, jenž si připsal do statistik 12 bodů. Za domácí celek zazářila zejména srbská dvojice Džambič a Pešič. Prvně jmenovaný nasázel hostím 28 bodů, ten druhý pak zaostal jen 3 body zpět. V neděli tedy od 16 hodin sehraje N.Jičín duel o 3.místo, v němž bude jeho soupeřem rakouský Kapfenberg, který prohrál se Székesfehérvárem o 18 bodů.

BCM ELBA TIMISOARA – GEOFIN NOVÝ JIČÍN 90:87 (28:28, 53:43, 67:66)

Střelci: Džambič 28, Pešič 25 – Šarovič 24, Ubilla 22, Muirhead 18, Pospíšil 12