USK podlehlo po dramatickém boji Šibeniku | Probasket.cz

USK podlehlo po dramatickém boji Šibeniku

📁 Evropské poháry 🕔30.10.2008

Velice napínavý zápas odehrály basketbalistky ZVVZ USK Praha s domácím týmem Jolly Šibenik ve 3. kole Evropské ligy. úspěšnější nakonec byl domácí celek, který tak po těsné výhře o šest bodů oslavil druhou letošní výhru.

Jolly JBS Šibenik – ZVVZ USK Praha 76:70
(24:17, 13:20, 18:18, 21:15)

Šibenik začal velice dobře a v první čtvrtině si vybudoval mírný náskok, který však USK dokázalo do poločasu vyrovant. Po změně stran se oba celky přetahovaly ve vedení, čtyři minuty před koncem na tom byl lépe český celek, když vedl 66:62. Následující minuty se ale svěřenkyním trenéra Blažka nepovedly, Šibenik především díky sedmibodovému příspěvku své nejlepší střelkyně Constance Jinks otočil průběžný výsledek na svou stranu a vedl 72:68.

Dvoubodový koš Evanthie Maltsi 35 vteřin před koncem sice dal USK naději na zvrat, ovšem domácí hráčky proměnily v koncovce všechny čtyři trestné hody, naopak Pražanky neskórovaly,  a druhé euroligové vítězství si tak připsal tým domácích.

V dresu Šibeniku se nejvíce prosazovaly tradiční opory, již zmíněná Jinks nastřílela 26 bodů (trojky 3/8), dařilo se i Ivaně Jurčevič (17 bodů, trojky 5/11). Kerri Gardin zaznamenala double-double za 10 bodů a 11 doskočených míčů.

U vysokoškolaček se na útočné polovině hřiště dařilo Lindsay Whalen, autorce 21 bodů (střelba z pole 8/14, trestné hody 3/3), do dvouciferných čísel se dostaly ještě Michaela Ferančíková (12 bodů, 6/10, navíc 12 doskoků) s Markétou Bednářovou (10 bodů, trojky 2/3).