Rusko-americký mix si nebral servítky | Probasket.cz

Rusko-americký mix si nebral servítky

📁 Archiv, Články, Evropské poháry, Topstory 🕔14.11.2018

Basketbalisté BK JIP Pardubice budou chtít na poslední venkovní utkání letošního FIBA Europe Cupu muset rychle zapomenout a otřepat se z debaklu, který utrpěli na palubovce Avtodoru Saratov. Porážka rozdílem 38 bodů je nejvyšší, kterou východočeský klub v konfrontaci s evropskými kluby v pohárových soutěžích utrpěl.

Pardubický tým vstoupil do utkání s otevřeným hledím a ve 2. minutě vedl 7:1. Přestože domácí se rychle probrali a dokázali se především zásluhou Buforda a Goldena dostat do vedení, hosté bojovali a Avtodor pustili do mírného náskoku až v samém závěru prvního dějství. Až do 15. minuty byli domácím zcela rovnocenným partnerem a utkání mělo náboj. Domácí agresivní hrou zlomili odpor pardubického celku až posledních dvou minutách první půle, kdy si vypracovali sedmnáctibodový náskok (65:48). Trojkující Kohout se Škrancem vykřesali svému týmu naději, ale ta rychle zhasla po změně stran.

O výsledku prakticky rozhodla úvodní pětiminutovka druhé půle po které Avtodor vedl rozdílem 20 bodů (83:63). Bekse zcela zkolabovala obrana a domácí se dostali na koně. Z rychlých protiútoků trestali pardubické chyby v obraně i ve střelbě a utkání, které v první půli slibovalo zajímavý boj, se stalo exhibicí domácích. Beksa jakoby neměla síly odolávat nájezdům domácích a nakonec mohla být ráda, že si z města na Volze neodvezla ještě vyšší porážku. Tu v poslední minutě utkání zmírnili Půlpán a McGaughey. Domácí předčili soupeře jak v doskakování, bodovali z rychlých protiútoků (35 – 11) i z druhých šancí (25 – 10). Navrch měli i v práci pod koši.

Avtodor Saratov – BK JIP Pardubice 129:91 (33:27, 65:54, 96:71)

Body: Buford 31, Kravish 26, Golden 22 (8 as.), McLean 16 (12 d.), Zabelin 14, Ireland 11 (7 as.), Mikhajlovskih 5, Kviatkovskikh 2, Zanyazhko 2 – Jackson 19, Půlpán 14, McGaughey 13, Benjamin 12, Švrdlík 11, Škranc 8, Williams 5 (9 as.), Kohout 5, Nečas 2, Potoček 2

Doskoky: 53 (19/34) – 34 (11/23)

Trojky: 13/33 – 8/24

TH: 30/33 – 15/17

Asistence: 34 – 23

Ztráty: 9 – 13

Bloky: 9 – 2