Nymburk i Svitavy stylem start-cíl | Probasket.cz

Nymburk i Svitavy stylem start-cíl

📁 Články, Domácí soutěže, KNBL, Topstory 🕔10.4.2018

Nebývale jednoznačné byly pondělní zápasy prvního kola play off KNBL. Tuři i Nymburk použily své velké zbraně – trojky a došly si pro vedení v sérii.

V souboji dvou týmů, které vyhrávají zpravidla doma, zmrazily Svitavy Válečníky hned od počátku. Pod šňůru 2-20 se podepsali nejvíce Slezák s Jelínkem, celkem hosté potopili pět trojek. Nabourané sebevědomí Děčína už se z tohoto úderu nevzpamatovalo, protože Válečníci se znovu trápili v útoku. Konečný výsledek 80-91 sice tento fakt ukrývá, jenže v postupném útoku byla hra domácích statická. Podepsala se pod to skvělá svitavská obrana, takže v poločase po 11 bodech kapitána Jelínka vedli Východočeši 33-49. Ano po změně stran se Severočechům nepovedlo srazit ztrátu pod 10 bodů, nejlépe jim bylo zkraje čtvrté části, když nejlepší střelec Pavel Houška (v zápase 18 bodů) snižoval na 62-72. Hosté polevili v poslední čtyřminutovce a povolili Děčínu korekci, takže to chvilku bylo minus 8, ale výhru 80-91 jistil šestkami Smithson. Tuři byli perfektní z dálky (13/25) a s 55 % úspěšností střelby z pole se neprohrává ani na horké děčínské palubovce. Vedle Jelínka (18 bodů a 6 doskoků) se dařilo i Romanu Markovi (17 bodů a 7 asistencí, trojky 4/5), dvouciferné hodnoty v kolonce bodů zapsali také Kerr (12), Slezák (12) a Petway (11).

Mistr rozhodl z dálky

Rekordních 18 trojek Nymburku rozhodlo o debaklu Kolína v prvním utkání. Hosté si užili vedení pouze na začátku druhé minuty po čtyřech bodech Leeho Skinnera, resp. trojce Machače a po dvou dalších minutách už převzal iniciativu český hegemon posledních let. I bez absentujícího MVP Kendricka Raye Nymburk pěti trojkami domácí zasadili soupeři z Polabí úder a rázem vedli 31-18. To dodalo mistrovi klid a dál pomalu navyšoval své vedení. Kolín naopak po změně stran (66-38) zcela vypadl z rytmu a propadl i v ofenzívě. Kouč Benáček sice točil sestavou, avšak vhodné adepty na odvrácení debaklu nenašel. Lee Skinner odehrál navzdory rozhodnutému stavu 31 minut se 14 body. Největším problémem Kolína bylo kromě zmíněných 18 nymburských trojek ještě doskakování, v němž hosté propadli 46-27. Pro dnešní odvetu mají o čem přemýšlet, 122 inkasovaných bodů je velmi mnoho. V domácím dresu bylo k vidění sedm dvouciferných střelců, mezi nimiž vyčníval s 19 body Boris Barač (už v poločase 15 bodů), pro nějž to byl druhý nejlepší výkon sezony. Za Kolín kontroval 17-bodový Petr Šafarčík.