Gniadek jistil výhru Slezanů pro Klečkovu dceru | Probasket.cz

Gniadek jistil výhru Slezanů pro Klečkovu dceru

📁 Archiv, Články, Domácí soutěže, KNBL, Topstory 🕔27.3.2018

V televizní dohrávce 7. kola nadstavbové části A1 Kooperativa NBL si Opava poradila s Olomouckem a udržela se tak v těsném kontaktu za Pardubicemi, které v následujícím kole jedou právě na palubovku Hanáků.

Utkání bylo od začátku otevřené a žádný ze soupeřů druhému nic nedaroval. Domácí vstoupili lépe do zápasu, ale hosté jim nedovolili získat větší náskok. Benáček poslal na hřiště největší opory, Mitchella s Fullerem, až v průběhu první čtvrtiny a vyplatilo se mu to. Zejména střapatý Američan se na přelomu prvních dvou čtvrtin postaral o změnu skóre, které se ale ve druhé čtvrtce měnilo jen pozvolna, protože se střelci na nějakých pět minut odmlčeli. V 15. min. to bylo po dalekonosné střele Jurečky jen 32:31. Jurečkův zásah byl signálem pro Opavu, která navýšila své vedení na pětibodový rozdíl se kterým se v podstatě šlo do kabin. Ve třetí čtvrtině využili Slezané nepřesností soupeře v obraně a zvýšili svůj náskok na 57:47. Hosté zabojovali a z bryndy je vytáhl především Mitchell, který dvěma trojkami pomohl dotáhnout svůj tým do těsného kontaktu. Ve čtvrtém dějství Křemen trojkou otočil skóre ve prospěch Olomoucka, ale to své vedení dlouho neudrželo. V domácím týmu začal „úřadovat“ Gniadek a osmi body během necelých tří minut posunul vedení zpět na stranu Opavy, která svůj náskok už neprohospodařila. Závěrečná snaha olomouckých hráčů vedla už jen ke korekci konečného výsledku.

Řekli po utkání:

Petr Czudek (trenér Opavy): „Olomoucko je útočně laděný tým a dnes to znovu dokázalo. Dostali jsme doma 26 bodů v první čtvrtině a to je hodně. V utkání jsme vedli  dvouciferným rozdílem až ve čtvrté čtvrtině. Olomoucko hrálo stále naplno a nakonec nás dotáhlo na pět bodů. Vítězství darujeme dceři Radima Klečky Lauře, která se dnes nad ránem narodila. Proto také Radim v utkání chyběl.“

Predrag Benáček (trenér Olomoucka): „My jsme dnes byli o těch pár bodů horším týmem. Pohlídali jsme dnes útočný doskok Opavy, který nás trápil v minulém utkání.“

Martin Gniadek (hráč Opavy): „Utkání už mělo trochu nádech play-off. Dal jsem sice nejvíc bodů, ale rozhodla větší bojovnost celého našeho týmu.“

Michal Křemen (hráč Olomoucka): Utkání s Opavou jsou vždy velmi podobná. Dnes jsme hráli bojovně, ale domácí byli ještě bojovnější a zaslouženě zvítězili. Nám se podařilo pokrýt útočný doskok, ale asi rozhodla větší úspěšnost trojkových pokusů Opavy.“

BK Opava – BK Olomoucko 89:84 (26:26, 44:40, 63:61)

Body: Gniadek 24, Jurečka 16, Šiřina 15, Bujnoch 11, Kouřil 8, Dragoun 7, Zbránek 4, Kvapil 4 – Mitchell 19, Fuller 17, Šepa 13, Křemen 12, Čohadarevič 11, Váňa 5, Močnik 5, Dedek 2

Doskoky: 31 – 39

TH: 26/18 – 16/13

Trojky: 11 – 11

Asistence: 26 – 19

Ztráty: 9 – 13

Fauly: 21 – 25