Výsledky 15. kola Kooperativa NBL | Probasket.cz

Výsledky 15. kola Kooperativa NBL

📁 Články, Domácí soutěže, KNBL, Topstory 🕔3.1.2018

Velké věci se děly na všech šesti palubovkách KNBL: Děčín statečně vzdoroval Nymburku 35 minut, Jindřichův Hradec ztratil prakticky vyhraný zápas v Kolíně, nebo Pardubice ukázaly, kdo je králem východních Čech.

Děčín vedl v Nymburku ještě na začátku poslední čtvrtiny a udivoval všechny v hale nesnesitelnou lehkostí bytí, s jakou zakončoval. Severočeši si dovolili odehrát s mistrem zápas ve vysokém tempu, což se projevilo v poslední čtvrtině. Tu Nymburk opanoval 30-15 i díky širší lavičce a slaví divoké vítězství 103-90. Opava si v poklidu poradila s USK Praha 80-50 a dala tak zapomenout na porážku ve Svitavách. Pěti trojkami se blýskl ostrostřelec Jurečka. Nebývale jasné bylo také východočeské derby v němž Beksa vedla v poločase o 16 bodů, aby po přestávce zcela kontrolovala hru. Hosté mizerně stříleli a ke Kerrovi (15 bodů a 9 doskoků) se střelecky přiblížil jen desetibodový Smithson.

Nervydrásající koncovku s dobrým koncem pro Kolín viděli diváci v opravené Geosan aréně. O slabší jedince se musel pokoušet infarkt, to když Medvědi po 30 minutách prohrávali 60-76, ovšem poslední dějství uchlácholilo i ty největší pochybovače. Kolín donutil Jindřichův Hradec ke mnoha ztrátám a Bakič se Skinnerem v útoku nakopli své spoluhráče, což v konečném důsledku znamenalo otočku na konečných 89-84. Domácí diváci odcházeli naopak smutní v Ústí, kde loupilo Olomoucko. Hanákům zajistil cenný import dvou bodů trojkou pivot Mitchell minutu před koncem zápasu a Robinson tentokrát svůj den neměl (4/14 z pole), takže hosté vedení uhájili. V posledním mači, který se původně (kvůli marodce mmcité+) neměl dnes hrát, uspělo domácí Brno. Jihomoravané vyhráli podruhé za sebou i díky 28 bodům a 6 doskokům Canyona Barryho, jenž se zatím jeví jako skvělá posila.