Kvalifikace o extraligu U19 – Chomutov s přehledem postoupil

📁 Články, Domácí soutěže, Mládež, Topstory 🕔24.5.2016

Minulý víkend se odehrála kvalifikace o extraligu pro sezónu 2016/2017. Skupiny byly rozlosovány tak, že v té první proti sobě stál Nový Jičín, Chomutov a Hradec Králové. V té druhé byla pouze Vysočina a Kroměříž.

Ve skupině A se odehrálo první utkání již v pátek, kdy proti sobě nastoupily celky Chomutova a Hradce Králové. Jasným favoritem byl domácí Chomutov, který začal výborně a do poločasu si vytvořil dvojciferný náskok. Ani po přestávce se Hradec, který do kvalifikace sestoupil právě z extraligy, nedokázal zachytit tempo Chomutova a nakonec prohrál 72:43. Za levharty nastřílel 21 bodů Kynzl. Za hosty vstřelil 14 bodů Štěpán.

Nejnapínavější klání přinesl sobotní večer, kdy se střetl Nový Jičín s Hradcem. Nový Jičín začal lépe a o poločase odcházel do šatny s devítibodovým náskokem. Ve třetí čtvrtině se oba týmy přetahovaly o každý bod, ovšem navrch měl stále tým ze Slezska. V napínavé koncovce se ještě skóre mohlo otočit na stranu Hradce, ale Nový Jičín dokázal urvat těsné vítězství 64:67. Za Hradec nastřílel Vejvar 13 bodů.

O postupujícím se tedy mělo rozhodnout v neděli. Vítěz tohoto zápasu si příští rok zahraje nejvyšší soutěž juniorů. Jičín chtěl překvapit favorita na postup, ale ten vstoupil do utkání jako vítr a do poločasu si vytvořil neuvěřitelný náskok 22 bodů, který jičínští neměli šanci zvrátit na svou stranu. Po jasném druhém poločase nakonec Chomutov zvítězil vysoko 57:91 a s přehledem postoupil do extraligy U19. Za Chomutov nastřílel 18 bodů Kynzl.

Ve skupině B se střetla pouze dvě mužstva – Kroměříž a Vysočina. A byly to opravdu neobvyklé zápasy. V sobotu totiž kroměřížští zavítali do Jihlavy, kde je čekal první zápas kvalifikace a na horké půdě domácí hráli výborně. Ke skvělé obraně přidali i skvělou střelbu z pole a svého soupeře jasně přehrávali. Hlavním aspektem prohry hostů byly doskoky. Domácí měli veliké množství útočných doskoků a pivotům Kroměříže nedali téměř žádnou šanci. Po utrápeném výkonu hosté nakonec prohráli vysoko 80:50 a šance na postup se jim téměř rozplynuly. Největší hvězdou utkání se stal domácí Kovář, který nastřílel 35 bodů! V neděli se očekával podobný průběh utkání, ovšem opak byl pravdou. Kroměříž se zvedla ze dna, začala skvěle doskakovat a do poločasu si vytvořila neuvěřitelný náskok 18 bodů! Ve druhém poločase domácí ještě navyšovali svoje tempo a také náskok, který minutu před koncem základní hrací doby byl 33 bodů, tudíž výsledek, po kterém by postupovala Kroměříž. Ovšem kvůli šťastné tříbodové střele z rukou Kováře se kroměřížské sny rozplynuly. Kroměříž zvítězila 77:51, ale do extraligy postupuje Vysočina. Za domácí zahrál perfektní duel Pobořil, který nastřílel 27 bodů. Za hosty vstřelil 17 bodů Kovář.

Skupina A

Levharti Chomutov – Sokol PP Hradec Králové 20.05.2016 18:00  72:43  (19:13 37:23 60:32)

Sokol PP Hradec Králové – BC Nový Jičín           21.05.2016 18:00  64:67  (20:19 29:38 44:50)

BC Nový Jičín – Levharti Chomutov                     22.05.2016 10:00  57:91  (16:20 24:46 36:65)

Skupina B

BC Vysočina – Slavia Kroměříž                             21.05.2016 19:00  80:50  (16:12 43:27 64:39)

Slavia Kroměříž – BC Vysočina                             22.05.2016 13:30  77:51  (27:13 40:22 58:36)