Liga U17 – DBaK a Havířov stále ve vedení | Probasket.cz

Liga U17 – DBaK a Havířov stále ve vedení

📁 Články, Domácí soutěže, Mládež, Topstory 🕔28.1.2015

Skupina A

Ve skupině A i nadále zůstává neporažen DBaK. Jeho hráčky pokračují v sérii výher a o tomto víkendu je nebyl schopný zastavit ani celek Sadské či USK Praha “B“. V sobotu se hráčky z Plzně utkaly právě s pražským týmem a měly co dělat, aby s domácími neprohrály. Hrubě se totiž vedoucímu souboru soutěže nepodařila druhá čtvrtina a o poločasové přestávce byl výsledek 33:19. Ovšem hned na začátku druhé části hry se podařilo hostujícím hráčkám stáhnout vedení a do poslední čtvrtiny už šly s náskokem právě ony. Nakonec si dokázaly toto vedení uhlídat a zvítězit 63:52. To duel se Sadskou měl být pro hráčky DBaKu papírově ještě snazší, jelikož se domácí výběr nachází v tabulce např. až za USK. A podle těchto předpokladů se i toto střetnutí řídilo. Favorit si brzy vypracoval vedení, o které sice opět přišel ve 2. čtvrtině, ale i tak opět ve druhém poločase kontroloval hru a i díky 18 bodům Kyselové uspěl DBaK 81:66.

To měření sil jeho “B“ týmu, který také vystupuje ve stejné soutěži, bývají diametrálně odlišené a přesně tak vypadal i tento víkend. Předposlední kolektiv tabulky se nejdříve střetl s hráčkami Sadské a na jejich palubovce schytal pěkný debakl. Urbanová nastřádala 37 bodů a Sadská triumfovala vysoko 121:35. Klání v Praze s USK pak nevypadalo z pohledu hostujících hráček o moc lépe. Střelecky se dařilo Gráfové a Kučové. Obě shodně nastřílely 22 bodů a byla z toho další vysoká výhra pro domácí, tentokrát 102:22.

Momentálně s odstupem 3 vítězství, ale se zápasem navíc se na 2. pozici nacházejí Karlovy Vary. Lokomotiva se hned v sobotu utkala v těžké bitvě s dalším družstvem z předních příček soutěže, když v domácím prostředí přivítala Jablonec. Ze začátku však domácím hráčkám vycházelo skoro vše a rychle si budovaly vedení. To dokonce bylo místy i přes 20 bodů, a když se do poslední čtvrtiny vstupovalo za vedení Varů o 17 bodů, zdálo se, že si Lokomotiva zisk jasně uhlídá, ale opak byl pravdou. Hostující hráčky zavelely k velké stíhací jízdě, na jejímž konci byl těsně před koncem rozdíl jediné střely. To však bylo bohužel ze strany Jablonce vše a Bižuterie tak prohrála smolně 65:63. Následná bitva s Brandýsem byl spíše přehlídkou chyb a nepovedených akcí. Jen úvodní čtvrtina skončila pouze 6:5 pro Lokomotivu. Ta se však na rozdíl od sokyň ve zbytku zápasu přece jen mírně rozehrála a trápící se Brandýs porazila 54:29.

To o den dříve se hráčkám Brandýsa dařilo. To nastupovaly ke svému utkání v Praze proti v té době ještě lépe postaveným hráčkám z domácího Basketu Praha, ale těm se tento víkend nevydařil podle představ a momentálně jim v tabulce patří až 9. příčka. Řežba s Brandýsem byla od začátku spíše ofenzivně laděna, ale více střeleckých pokusů dokázaly proměnit hostující hráčky, které se díky tomu stále udržovaly v mírném vedení. To navíc v závěrečné čtvrtině dokázaly udržet a vyhrát 79:68. O den později pak domácí Basket dokázal držet krok s Jabloncem pouze v prvním poločase. Ve zbývajícím čase domácí hráčky odpadly střelecky a Bižuterie si tak po zásluze odváží vítězství 70:49, o které se s 24 body postarala Ješkeová.

Ještě mezi Karlovými Vary a Jabloncem se v tabulce s bilancí 11 výher a 5 porážek nachází Česká Lípa. Její hráčky pak byly stejně jako Bižuterie tento víkend naplno úspěšné, ale nutno dodat, že měly také jeden z nejpříznivějších losů. V sobotu se totiž představily na palubovce poslední Aritmy, která nemá ještě ani jeden zisk a vyhrát v Praze nebyl pro hostující celek žádný problém, když zvítězil jasně 93:34. Ani o den později pak na Kladně nečekal na Českou Lípu žádný těžký úkol. Sokol má totiž zatím na svém kontě pouhá dvě vítězství právě nad Aritmou a proti favoritovi se mu nedařilo. Česká Lípa si tak opět odváží jasné triumf 79:44.

Stejní protivníci, ale více snahy. To přesně tento víkend čekalo na Litoměřice. Slovan sice také obě utkání zvládl, ale nadřel se o dost více, než třeba Česká Lípa. Na úvod víkendu se představil na Kladně, kde domácí hlavně v úvodním poločase dělaly hostujícím hráčkám problémy. Nakonec se však rozstřílela Kocmanová, která s 21 body pomohla Litoměřicím k vítězství 71:58. I v Praze pak Slovan v úvodní části hry příliš nepřesvědčil a tak si potřebné vedení vypracovával až ve druhých dvaceti minutách. Opět byla nejlepší střelkyní Kocmanová a Litoměřice uspěly v poměru 71:54.

15. kolo

HB Basket Praha     –     BK Brandýs n.L.         (68:79)     (13:17 31:33 50:57)

Loko Karlovy Vary     –     Biž. Jablonec n.N.         (65:63)     (20:11 42:21 57:40)

TJ Sokol Kladno     –     Slovan Litoměřice     (58:71)     (19:15 32:39 39:55)

Aritma Praha     –     BK Č. Lípa         (34:93)     (5:23 22:40 31:64)

ŠBK P-H Sadská     –     DBaK B         (121:35)     (23:11 57:15 91:21)

USK Praha B     –     DBaK         (52:63)     (12:16 33:19 37:52)

16. kolo

Loko Karlovy Vary     –     BK Brandýs n.L.         (54:29)     (6:5 17:12 38:24)

HB Basket Praha     –     Biž. Jablonec n.N.         (49:70)     (10:13 30:38 42:54)

Aritma Praha     –     Slovan Litoměřice         (54:71)     (13:17 25:38 36:55)

TJ Sokol Kladno     –     BK Č. Lípa         (44:79)     (6:18 26:40 34:59)

ŠBK P-H Sadská     –     DBaK         (66:81)     (12:23 38:39 53:60)

USK Praha B     –     DBaK B         (102:22)     (22:0 44:6 74:13 102:22)

Skupina B

Úplně první utkání se v 15. a 16. kole odehrála ještě minulý rok, když si své duely předehrála Ostrava. “B“ tým SBŠ v nich změřil síly s Kyjovem a Brnem a v obou případech scházelo k vítězství hostující celku opravdu málo. S Jiskrou navíc byla Ostrava dlouho ve vedení a do závěrečné čtvrtiny vstupovala s náskokem 10 bodů, ale v posledních minutách o něj přišla a Jiskra se tak radovala z těsného vítězství 53:50. Těsně pak zvítězil i “B“ tým SŠMH, který se také s Ostravou utkal. Tentokrát bylo střetnutí od začátku více vyrovnané, ale opět měly ke konci více štěstí domácí hráčky, které triumfovaly 56:52.

Už v řádném termínu pak nastoupily v tabulce 4. Brňanky v měření sil s vedoucím Havířovem. V samotném klání pak měl více navrch právě vedoucí soubor soutěže, který se v Brně dostal na začátku 2. čtvrtiny do vedení a to už nepustil. Kubíčková nastřádala 27 bodů a Havířov uspěl při výsledku 65:48. V Kyjově pak byl rozdíl mezi protivníky ještě propastnější. Po vyrovnaném prvním poločase se opět rozjela Kubíčková, ta tentokrát zaznamenala 25 bodů a vedoucí kolektiv tentokrát zapsal zisk jasně 73:33.

Stejně bodů jako Havířov má však momentálně také Slavia a ani ona o víkendu nezaváhala. Pražanky se představily v domácí hale a soupeřkami jim byly Olomouc a Frýdek-Místek. Proti prvně jmenovanému výběru se Slávistky představily v sobotu a střelecky se jim zrovna příliš nedařilo. Naštěstí pro ně byl na tom soupeř obdobně a tak si domácí hráčky připsaly výhru 61:55. To proti Frýdku už tam Pražankám spadlo skoro vše, na co sáhly. Resultem toho bylo vysoké vítězství 98:46, o které se 46 body postarala Růžková.

O den dříve se pak Frýdek-Místek představil v hale posledních Peček a povinné body si nakonec si připsal. Úvodní čtvrtina sice moc basketbalové podívané nepřinesla, ale ve zbývajícím čase se hostujícím hráčkám začalo střelecky dařit a výsledkem toho byl triumf 67:48. To Olomouc o den později sehrála s domácími překvapivě vyrovnané utkání. Pečky navíc dlouho sahaly po překvapení a hostující výběr, který na zápas dorazil pouze v 5 hráčkách, měl co dělat, aby si jejich soupeřky nepřipsaly první úspěch v sezoně. To se také nakonec nestalo, ale Olomouc si odváží i tak velmi těsnou výhru 64:62.

Dva zisky za vedoucím duem se v tabulce nachází Jičín. Continental se představil v domácí hale a v sobotu si lehce poradil se Spartou. Pražský výběr od začátku klání na své soupeřky nestačil a již brzo prohrával dvouciferným rozdílem. Jičín nakonec deklasoval soka vysoko 90:51. To proti Nuslím se pak Jičínu v útočné fázi tolik nedařilo a měl co dělat, aby neprohrál. Nusle totiž dlouho vedly, ale v závěrečné čtvrtině ztratily vedení o 15 bodů a střetnutí dospělo do prodloužení. V něm už byl lepším týmem právě domácí Jičín, který zvítězil 80:69.

Jak Nusle, tak i Sparta však přece jen vítězství o tomto víkendu zaznamenaly, když porazily předposlední Pardubice. “B“ tým Studánky byl v obou případech jasně horším a není divu, že oba své duely Pardubice ztratily vcelku hladce. Proto Nuslím ještě navíc domácí nastoupily ve značně omezené sestavě a prohrály 78:30. Proti Spartě už byl sice kádr doplněn, ale ani to nezabránilo další jasné porážce 63:39.

15. kolo

Basketbal Pečky     –     BK Frýdek-Místek         (48:67)     (3:9 18:28 31:42)

BLK Slavia Praha     –     OSK Olomouc          (61:52)     (12:9 32:28 47:37)

Jiskra Kyjov     –     SBŠ Ostrava B      53:50     (8:19 17:33 33:43)

SŠMH Brno B     –     BK Havířov          (48:65)     (11:9 21:33 38:48)

BSK TJ Jičín     –     BA Sparta B          (90:51)     (20:9 43:27 66:39)

Studánka Pardubice B     –     Sokol Nusle         (30:78)

16. kolo

BLK Slavia Praha     –     BK Frýdek-Místek     (98:46)     (28:16 48:34 69:40)

Basketbal Pečky     –     OSK Olomouc     (62:64)     (15:14 29:35 49:49)

SŠMH Brno B     –     SBŠ Ostrava B         56:52     (17:17 30:30 41:40)

Jiskra Kyjov     –     BK Havířov         (33:73)     (12:10 26:29 33:50)

Studánka Pardubice B     –     BA Sparta B          (39:63)     (6:20 17:39 31:56)

BSK TJ Jičín     –     Sokol Nusle         (80:69)     (15:27 28:37 35:45 60:60)