Havířov utekl hrobníkovi z lopaty, Vysočina blízko senzačnímu obratu

📁 1.liga můžů, Články, Domácí soutěže, Topstory 🕔20.3.2017

Slezané dobyli teprve třetí triumf v sezoně – vítězstvím nad GBA, kterí je tím pádem naplno namočena do záchranářských bojů. V elitní skupině o první až šesté místo zvítězily všechny hostující týmy.

Hradec Králové si dojel pro drtivou výhru do Olomouce. Domácí SK UP nastoupil bez třech borců základní sestavy (Novák, Zlámal, Černošek) a navíc v průběhu utkání přišel o křídelníka Marka Sedláčka, jenž si poranil achillovku. Olomouc stačila Královským Sokolům pouze několik minut, poté hosté režírovali debakl o 56 bodů. Hvězdou utkání se stal s 24 body a osmi trojkami hostující rozehrávač Petr Andres. Podobně hladkou výhru slaví i béčko Nymburka. To velebí především Martina Peterku, který k výhře 55-78 ve Zlíně dopomohl 29 body a 15 doskoky, za což si vysloužil validitu 43. Středočeši rozhodli o svém triumfu ve druhé půli, v níž povolili domácímu Zlínu pouhých 19 bodů a sami nastříleli 39.

Litoměřice vedly v Opavě po většinu utkání, o definitivním triumfu nad souborem kouče Valečka (jenž nemohl využít trojici Bujnoch, Dragoun a Kvapil) rozhodli až v závěru. Tři a půl minuty před koncem poslední čtvrtiny totiž domácí zásluhou Kavana snížili na 67-71 a záhy měli i dvě střely, jenže ani jednu nedali a hostující pivot Martin Klimeš to vzal na sebe a šesti body v řadě pomohl hostům odskočit na 67-77 a to už si hosté pohlídali. Hosté musí děkovat právě Klimešovi, který proměnil všech 12 střel z pole, nastřílel 25 bodů a ještě doskočil 7 míčů. Hlavně jeho zásluhou Slavoj střílel za dva body s úspěšností 75 %, na což Opava nenašla protizbraň. Ke kýženým dvěma bodům do tabulky nebylo nic platných ani 20 bodů Jiřího Dihela.