Havířov utekl hrobníkovi z lopaty, Vysočina blízko senzačnímu obratu

📁 1.liga můžů, Články, Domácí soutěže, Topstory 🕔20.3.2017

Hosté kralovali i ve skupině o 6. – 12. místo

Dobrá obrana a celkem 42 bodů dvojice Volf Honomichl vynesly dva body Plzni na palubovce Basketbalu Olomouc. Za domácí sice už nastoupil i Eugeniu Scripcaru, ale i on musel přihlížet špatné třetí čtvrtině Hanáků (12-21), jež stála svěřence trenéra Pekárka možnost zvítězit v nadstavbě podruhé. Zatím všechno směřuje k olomouckému derby v předkole play off. To si automaticky zahrají všechna mužstva z této nadstavbové skupiny, která budou doplněna o nejhorší dva týmy skupiny o 1. – 6. místo a to systémem 5. s 12., 6. s 11. atd.

Ten už má naopak zajištěn Sokol Pražský, který v pohodě uspěl v Pardubicích. Tamní kouč Bartošek totiž nemohl využít hráče z A týmu a jeho svěřenci vydrželi se Sokolem držet krok pouze poločas (29-33). Po změně stran se totiž rozstříleli Brůha s Hartigem a s vydatným přispěním trestných hodů (21/26) hosté z Prahy vyhráli o dvacet bodů. Východočechům nepomohlo ani 11 trojek. V posledním utkání Košíře díky 20 útočným doskokům přivezly triumf ze Šlapanic. Pražanům nemuselo vadit ani 10 minutých šestek ze 13 a díky pětici dvouciferných střelců zvítězili 77-82. 16 body a 9 doskoky se o to postaral zkušený PF Jan Kratochvíl. Dobrý výkon předvedl domácí Zachrla, ale ani jeho šest trojek Šlapanice nespasilo.