Svitavy vrátily úder, GBA dál vítězí | Probasket.cz

Svitavy vrátily úder, GBA dál vítězí

📁 Články, Domácí soutěže, KNBL, Topstory 🕔11.5.2019

CJ Aiken zaznamenal double-double a byl hlavní postavou Svitav ve třetím semifinále, které Východočeši zvládli na výbornou a smetli Děčín 59-78. To Jindřichovu Hradci se hodně vzdaluje sen o návratu do Kooperativa NBL. V prvním barážovném utkání totiž v prodloužení podlehl GBA a lze říci, že zcela zaslouženě.

Svitavy vrátily výhodu domácího prostředí na svou stranu, poněvadž povolili Válečníkům pouhých 59 bodů. Na tahu je tedy Děčín, aby alespoň srovnal sérii. Zápas se lámal na přelomu druhé a třetí čtvrtiny, kdy Tuři předvedli šňůru 7-21, na což domácí nenašli odpověď. Třemi trojkami v tomto časovém horizontu přispěl rozehrávač Adam Číž. Svitavští o 100% lépe bránili, než v domácích zápasech a Děčínu se vyrovnali v tvrdosti. Double-double za 21 bodů a 12 doskoků (užitečnost 35) si připsal CJ Aiken, 14 body pomohl Roman Marko. Hosté navíc kralovali na doskoku (34-50) a po 19-bodové výhře rozesmutnili domácí publikum. Válečníky táhla dvojice Autrey (16) – Šiška (15), nedařilo se tentokrát Pomikálkovi s Feštrem, kteří dohromady zapsali jen jeden bod. Série pokračuje dnes od 18h.

Akademie lepší Lions

GBA vedla většinu zápasu nad Jindřichovým Hradcem a David Pekárek čaroval. Křídelník se zkušenostmi z NCAA zatížil konto Lions 26 body a přidal i 16 doskoků, což mu vyneslo snovou užitečnost 41! A byl to právě Pekárek, jenž dorovnal 3,7 sekundy před koncem normální hrací doby na 91-91. Lions totiž v předchozím čase přece jen zúročili ligové zkušenosti a především zásluhou Lipkinse se Stegbauerem otočili nepříznivý vývoj. Ve třetí periodě totiž ztráceli i 10 bodů (72-62). V prodloužení srazily Jihočechům vaz dvě trojky Sisoho Jawary v rozmezí necelé minuty, po nichž už GBA vedla 99-93 a i díky zlepšenému doskoku už další obrat nepřipustila. Jindřichův Hradec doplatil na nepřesnou střelbu z pole (37%) a dnes jej čeká zápas o všechno s Královskými sokoly. Výhodou svěřenců kouče Forejta by mohla být rozehranost a o něco širší rotace, na druhou stranu únava z náročného pátečního utkání se může dnes (od 19h) postupem času projevit.

Výsledky:

BK ARMEX Děčín – DEKSTONE Tuři Svitavy 59:78 (15:14, 15:26, 16:20, 13:18)

Body: Autrey 16 (6 asistencí), Šiška 15, Carlson 7, Ježek 7, Landa 6 (7 doskoků), Kroutil 5, Krakovič 2, Pomikálek 1 (8 doskoků) – Aiken 21 (12 doskoků), Marko 12, Číž 9, O´Brien 9, Welsch 6, Teplý 6, Slezák 5, Kovář 4 (8 doskoků), Puršl 2, Svoboda 2, Jelínek 2
Fauly: 22 – 18

GBA Europe – Basket Fio banka J. Hradec 106:98pp (22:19, 22:27, 28:18, 19:27, 15:7)

Body: Pekárek 26 (16 doskoků), Sisiho Jawara 20, Chachašvili 15 (6 doskoků), Novotný 14, Štafl 10, Mikyska 6, Randuška 5, Konontšuk 5, Jaakson 5 – Lipkins 25, Zuzák 17, Šoula 14 (6 doskoků), Stegbauer 11 (11 doskoků), Farský 9 (6 doskoků), Tomanec 8 (6 doskoků), Bašta 6, Novák 4, Hubálek 3, Kantůrek 1
Doskoky: 46 – 46
Dvojky: 26/41 – 23/54
Trojky: 10/25 – 10/33
TH: 24/37 – 22/30
Asistence: 15 – 14
Ztráty: 18 – 11
Fauly: 25 – 29