Olomoucko po drtivé druhé čtvrtině pro první bod | Probasket.cz

Olomoucko po drtivé druhé čtvrtině pro první bod

📁 Články, Domácí soutěže, KNBL, Topstory 🕔24.5.2019

Basketbalisté Olomoucka vykročili úspěšně do série o bronz, když i díky 12 trojkám a 25 bodům Douglase zdolali Svitavy 84-91 na jejich palubovce. Bronzové medaile mohou Hanáci teoreticky oslavit už v sobotu, kdy je na programu odveta v Prostějově.

Deset trojek Olomoucko vysázelo už do půle, přičemž svou produkci rozdělilo rovnoměrně mezi první a druhou čtvrtinu. Svitavskou pohromu předznamenal trojkou na 19-21 Palyza a takový stav svítil i po konci první periody. Svitavské plány na ubránění domácí pevnosti se začaly hroutit od 13. minuty, kdy hosté pod vedením Norwy s Douglasem začali budovat dvouciferné vedení. Na začátku 16. minuty MVP základní části zvyšoval už na 28-38 a do poločasu svěřenci kouče Benáčka zvládli odskočit na nevídaných 35-55. Paralyzované Svitavy sice po drobné závěrečné desetiminutovce (24-15) postupně stáhly ztrátu na 84-91, na víc jim už ale nezbyl čas.

Domácí se po většinu utkání potýkali s doskokem i s horší obranou. V útoku se k 25 bodům CJ Aikena přidal nejvíce 13-bodový Marko, ale ani on porážku neodvrátil. Kouče Růžičku mohlo těšit alespoň 11 bodů Marka Welsche. Hanáci mají mečbol a doma mohou opanovat třetí pozici. Včera vedle Douglase (25 bodů) zářil i „pětitrojkový“ Lukáš Palyza (19 bodů), nebo Pelko (12) s Bohačíkem (12). Pokud chtějí Tuři pomýšlet na ještě jeden domácí zápas, musí v sobotu v Prostějově daleko lépe bránit.

DEKSTONE Tuři Svitavy – BK Olomoucko 84:91 (19:21, 16:34, 25:21, 24:15)

Body: Aiken 25, Marko 13 (8 doskoků), O´Brien 11 (8 doskoků), Welsch 11, Kovář 9, Teplý 6, Svoboda 5, Puršl 4 – Douglas 25 (5 asistencí), Palyza 19, Bohačík 12, Pelko 12 (8 doskoků a 6 asistencí), Dunans 10 (7 doskoků a 7 asistencí), Borwa 8, Dedek 5
Doskoky: 31 – 34
Dvojky: 25/37 – 22/40
Trojky: 7/27 – 12/23
TH: 13/17 – 11/19
Asistence: 24 – 23
Ztráty: 16 – 15