eFotbal premiership golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Díky Seane. Tuři mají první bod | Probasket.cz

Novinky ze světa basketbalu – NBL, NBA, VTB

Díky Seane. Tuři mají první bod

📁 Články, Domácí soutěže, KNBL, Topstory 🕔7.5.2019
Díky Seane. Tuři mají první bod

Please enter banners and links.

Sean O´Brien zaznamenal 16 ze 22 bodů ve druhém poločase a byl s užitečností 33 hlavním strůjcem triumfu Svitav 86-81, které se ujaly vedení v semifinálové sérii 1-0.

Děčín od prvních minut zaskočil nerozehrané Svitavy aktivní hrou a výbornou obranou. Po šesti minutách hosté vedli na Střelnici 6-15 a nutili Tury k chybám. Domácí prapor však pozvedl Svoboda a od druhé čtvrtiny i veterán Jelínek, jenž pěti body v řadě pomohl otočit vývoj na 23-22. Děčín systematicky deptal domácí slušnou střelbou a i díky již zmíněným ztrátám kameníků vedl v poločase o dva body 38-40. Problémem hostů byly tři fauly jeho opor Šišky a s Pomikálkem.

Do třetí čtvrtiny vstoupili Tuři zostra a americká divize Aiken s O´Brienem je poslala do tříbodového vedení. Děčín měl velké problémy v útoku a za sedm minut nastřílel pouhých pět bodů (52-45). Válečníci jsou ale věrni svému názvu a Tomáš Pomikálek zavelel k dalšímu obratu. Zápas musel bavit a otočkám nebyl konec. Štastnější závěr třetí části prožili znovu domácí, když nejprve se nejprve Svoboda uvolnil u základní čáry a zasmečoval a poté O´Brien uloupil balon Autreymu a po faulu Feštra z šestek zvýšil na 58-55.

V poslední periodě domácí skvěle doskakovali a postupně si vypracovali rozhodující náskok až 13 bodů, který Děčín už dokázal zredukovat pouze na 84-79. V klíčové chvíli pak Carlson ztratil a všudybyl Sean O´Brien pečetil triumf Svitav. Hostům příliš nepomohlo ani 22 bodů Autreyho, Válečníci musí dnes ještě lépe bránit a doskakovat (včera 40-30 pro Tury), pokud chtějí cestovat domů za stavu 1-1.

„Gratuluji domácím k prvnímu bodu v sérii. Zápas byl velmi intenzivní, a v prvním poločase jsme hráli velmi dobře. Ve druhém už nám asi chyběla trochu energie a prohrávali jsme na obranném i útočném doskoku, což s největší pravděpodobností zápas rozhodlo. Snažili jsme se bojovat až do konce a já chci svým chlapcům poděkovat za odpracovaných čtyřicet minut. Bylo vidět, že po náročné sérii s Opavou jsme měli těžké nohy, i když namotivováni jsme byli správně. Uvidíme, jak budeme vypadat zítra ráno, ale opět budeme bojovat, abychom byli důstojní soupeři týmu, který je velmi kvalitní,“ poznamenal kouč Děčína Tomáš Grepl.

„Děkuji za gratulaci a myslím, že jsme dnes viděli bojovné utkání hrané ve veliké intenzitě. My jsme nastoupili trochu ne snad nekoncentrováni, ale udělali jsme v obraně řadu laciných chyb, které soupeř dobře trestal. Děčín byl v úvodu lepší, my jsme ale do druhé čtvrtky nastoupili s pozměněnou sestavou a udělali pár dobrých rozhodnutí, přesto jsme v poločase prohrávali o dva body. Hodně nás sráželo devět ztrát. Rozhodl nástup do třetí čtvrtky, kdy jsme si vybudovali bodový polštář, ale Válečníci jsou zkrátka Válečníci, bojují a dotáhli se na tři body. V poslední čtvrtce nám svědčilo, že O’Brien šel na čtyřku, což nám pomáhalo v přechodové fázi. Dali jsme dvacet tři bodů z rychlých protiútoků, což je hezké číslo, naopak mě mrzí naše trojky, z nichž řada byla otevřená,“ konstatoval lodivod Svitav Lubomír Růžička.

 

DEKSTONE Tuři Svitavy – BK ARMEX Děčín 86:81: (16:22, 22:18, 20:15, 28:26)

Body: O´Brien 22 (7 doskoků), Aiken 15 (8 doskoků), Svoboda 12, Marko 11 (6 asistencí), Jelínek 7, Puršl 7 (7 doskoků), Kovář 4, Teplý 3, Slezák 3, Číž 2 (6 asistencí) – Autrey 22, Krakovič 12, Šiška 11 (5 asistencí), Pomikálek 9, Feštr 8, Carlson 8 (6 doskoků), Ježek 6, Landa 4, Kroutil 1
Doskoky: 40 – 30
Dvojky: 26/41 – 19/43
Trojky: 5/20 – 8/18
TH: 19/28 – 19/21
Asistence: 24 – 19
Ztráty: 17 – 11
Fauly: 25 – 25

Sdílejte tento článek
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace