Olomoucko prvním semifinalistou Kooperativa NBL | Probasket.cz

Olomoucko prvním semifinalistou Kooperativa NBL

📁 Archiv, Články, KNBL, Topstory 🕔24.4.2019

Ani ve čtvrtém utkání čtvrtfinálové série nedokázali basketbalisté BK JIP Pardubice porazit BK Olomoucko a letošní sezona v Kooperativa NBL pro ně  končí. Tým trenéra Benáčka postoupil až příliš hladce do semifinálové části a v klidu může vyhlížet dalšího soupeře.

Také v dnešním utkání vstoupili do dění na palubovce lépe domácí, rychle vedli 6:0 a teprve v šesté minutě posunul Petr Bohačík trojkou Olomoucko do vedení. V dalších minutách první půle si žádný ze soupeřů nevypracoval výraznější náskok. Hanáky střelecky táhli Douglas, který v první půli měl zapsáno už 12 bodů a Pelko o dva méně.  Domácí, kteří stále dotahovali náskok hostů, těžili ze střelecké pohody Švrdlíka a Půlpána a byli v první půli i aktivnější na doskoku, kde jim šly k duhu body z druhých šancí po útočných doskocích. Hned po přestávce se Bekse zásluhou Potočka a Kohouta podařilo vyrovnat na 48:48, jenže vzápětí fantom Douglas vrátil Olomoucku vedení, které jeho hráči už nepustili z ruky.

Domácí se nevzdávali, bojovali, ale proti sobě neměli jen olomoucké hráče. Za 150 vteřin druhé půle už měli na svém kontě pět faulů a to jim ubíralo na síle. Patrně rozhodujícím momentem bylo ve 26. minutě vyfaulování Švrdlíka. Nejprve mu  rozhodčí odpískali diskutabilní faul a když pardubický hráč po pádu udeřil do reklamního panelu, následovala od sudího Balouna TCH, která poslala pardubického pivota pro zbytek utkání na lavičku. Že rozhodčí neměli stejný metr svědčí fakt, že první osobní chybu hostujícímu týmu odpískali 3:14 minut před koncem této čtvrtiny.

Olomoucko využilo situace, že domácí hráči z obav před odpískání dalších faulů ubrali na důrazu v bránění, a navýšilo vedení na dvacetibodový rozdíl (63:83). V závěrečné čtvrtině, kdy píšťalky zněly falešně na obě strany, se Beksa sice dokázala vzepnout, ale stačilo to jenom na úpravu nepříznivého výsledku. Mužem utkání byl opět Douglas, který si opět připsal double-double. V pardubickém dresu opět zářil Jackson, který se blýskl pěti úspěšnými trojkami z osmi pokusů.

Řekli po utkání:

Levell Sanders (trenér Beksy): „Gratuluji Olomoucku k vítězství a postupu. Myslím, že do zápasu jsme vstoupili dobře, stejně jako včera. Na začátku jsme dělali, co jsme dělat měli, včetně eliminace útočných doskoků hráčů Olomoucka. Bohužel ve druhém poločase jsme se přestali soustředit, a i když jsem u nás viděl energii a bojovnost, nestačilo to. Nedařilo se nám střelecky, zatímco Olomoucko mělo několik dvouciferných střelců.“

Radek Nečas (hráč Beksy): „Jak hodnotit zápas, když jsme vypadli z play-off. Negace, negace, negace…Obdrželi jsme na domácí palubovce 100 bodů a s tímhle play-off zápasy vyhrávat nemůžeme.To, co jsme předváděli v dnešním zápase, jsme předváděli v celém play-off, nedokázali jsme vzdorovat útočným akcím Olomoucka. Oni dávali jeden koš za druhým. Když už se nám podařilo pokrýt jejich nejlepší dva střelce, zvedl se Dunans, Péťa Bohačík odehrál jednu z nejlepších sérií, co jsem v basketu. Olomoucko postoupilo jednoznačně zaslouženě.“

Predrag Benáček (trenér Olomoucka): „Zápas byl přesně takový, jaký jsem čekal. Pardubice chtěly hodně vyhrát – hraje se na 4 vítězství a bylo to 3 -0. Myslím, že jsme hráli týmově, dneska i včera jsme hráli týmověji než Pardubice, a to byl důvod, proč jsme zvítězili. Musím říci, že jsme nečekal, že série skončí 4 – 0 pro nás, myslel jsem, že to bude dlouhá série, ale opravdu jsme hráli dobře. Přál bych si, aby nám to vydrželo i dál.“

Petr Bohačík (hráč Olomoucka): „Byl to těžký zápas. Tak nějak klasicky nám nevyšel úvod. Pardubice měly až na první zápas lepší začátky, větší hlad, dostaly se do vedení. Připravovali jsme se na to, věděli jsme, co nám dělá problémy, ale v každém zápase se tím chytly.Začátky nám nevycházely, dostali jsme laciné koše, naštěstí jsme nepropadli panice a vždycky jsme to včas dotáhli. Hodně nás trápil Jackson, trefoval až neuvěřitelné střely a udržoval nás pořád v obavách, ale měli jsme to docela kontrolované. Ačkoli jsme Pardubicím nedovolili ani jednu výhru, byla to hodně těžká série. Na hřišti jsme si nic nedarovali, poměr 4 – 0 neodpovídá tomu, co se dělo na hřišti, ale samozřejmě jsme rádi, že jsme sérii ukončili takhle brzo.“

BK JIP Pardubice – BK Olomoucko 91:100 (25:29, 43:48, 63:80)

Body: Jackson 24, Půlpán 17, Švrdlík 12, Kohout 8, Potoček 8, McGaughey 7, Singletary 6, Nečas 4, Brožek 3, Škranc 2 – Douglas 27 (12 d.), Mikulič 18, Pelko 18, Palyza 16, Dunans 9, Bohačík 7, Sehnal 3, Norwa 2

Doskoky: 44 (16/28) – 43 (10/33)

Dvojky: 24/56 – 27/49

Trojky: 9/23 – 6/20

TH: 16/24 – 28/34

Asistence: 18 – 21

Ztráty: 8 – 7