eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Hit ve Svitavách i derby o konec černých sérií | Probasket.cz

Novinky ze světa basketbalu – NBL, NBA, VTB

Hit ve Svitavách i derby o konec černých sérií

📁 Články, Domácí soutěže, KNBL, Topstory 🕔20.3.2019
Hit ve Svitavách i derby o konec černých sérií

Please enter banners and links.

Ve vysokém tempu pokračuje nadstavba Kooperativa NBL. Nejzajímavější zápasy čekají fandy basketbalu v Ústí nad Labem (TV utkání) a ve Svitavách, kam přijede sousední Děčín, resp. Olomoucko. Repríza finále 2018 bude k mání v Opavě, kde se domácí pokusí potrápit Nymburk.

BK Opava – ČEZ Basketball Nymburk (18:00)

Slezané si dlouho neužili kompletní sestavy a v zápase s Olomouckem nejenže vysoko prohráli, ale ještě přišli o Václava Bujnocha, jenž si poranil kotník. Dnes s mistrem tedy do hry určitě nezasáhne, ale i tak chtějí domácí favorita potrápit a rehabilitovat se v očích fanoušků z 49-bodového debaklu. Základem všeho bude slušné doskakování a snaha zastavit nymburské rychlé brejky. Středočeši jsou až na pivota Myerse (odletěl do USA, aby byl u narození potomka) kompletní, proti Brnu už nastoupil i Eugene Lawrence a v Opavě neberou nic jiného než výhru. Nesmí ale opakovat vlažný výkon z prosincového utkání základní části, kdy v Opavě zvítězili jen horko těžko 79-81. V případě triumfu to bude jubilejní 30. nymburská výhra v letošní sezoně Kooperativa NBL.

Názory před utkáním:

Petr Czudek (trenér BK Opava): „Po ostudném výkonu v Prostějově si chceme napravit reputaci v domácím prostředí. Nymburk není zrovna tým, na kterém bychom si měli spravit vítěznou chuť. Nicméně po špatném výkonu v minulém kole chceme zabojovat a rehabilitovat se divákům, kteří protrpěli sobotní utkání s námi. Nymburk se dá porazit jedině tehdy, když všichni naši hráči zahrají na hranici svých možností a pokud soupeř bude mít slabší den. To samozřejmě neovlivníme, ale soustředíme se na náš výkon a snad budeme soupeři zdatným protivníkem.“

Miroslav Kvapil (pivot BK Opava): „V sobotu jsme výborně hrajícímu Olomoucku nebyli soupeřem. To chceme napravit a postavit se čelem ještě lepšímu Nymburku. Zda se nám to povede, to uvidíme ve středu.“

Aleksander Sekulič (asistent trenéra ČEZ Basketball Nymburk): Opava nemá konzistentní výkony, což je zaviněné i častými zraněními. Pak je těžké při jejich programu a bez tréninků předvádět stálé výkony. Ale doma hrají velmi dobře, teď mají téměř kompletní kádr, takže očekáváme pěkné utkání. Opava má dobrý tým s dobrým koučem a určitě to bude pro nás těžké utkání. Pro nás je nejdůležitější hrát náš styl hry. Máme nějaké výhody a ty se pokusíme využít.“

Rozhodčí: Matějek, Karafiát, Scholze

Tip: Nymburk

 

BK JIP Pardubice – egoé Basket Brno (18:00)

Beksa zvolna stoupá tabulkou a dnes se může při dobré konstelaci osamostatnit na čtvrté příčce. Potřebuje k tomu kromě pomoci Děčína také svou vlastní výhru nad Brnem. Jihomoravanům se do kádru vrací po zranění Keely a nejspíš i Farský, což rozšíří osmičlennou rotaci na 10 borců. Zápas na Dašické ale odkoučuje asistent Vaněk, neboť hlavní trenér Chougaz dostal volno a z rodinných důvodů odletěl do rodného Řecka. Hosté mají jednu z posledních možností odlepit se z osmého místa, na nejbližší soupeře před sebou (Děčín a Opava) totiž ztrácí čtyři výhry. V Pardubicích se ale nevyhrává, v novodobé historii klubu tam Brno padlo desetkrát v řadě. Beksa momentálně hodně staví na Pavlovičovi, který Děčín „sejmul“ 27 body a 9 doskoky. Ve skvělé formě jsou i pivoti Švrdlík s Kohoutem, takže Brno čeká těžká práce v defenzivě. Nejslabší útok ligy by měl oživit zmíněný Keely, ale jestli to bude na Beksu (bez Jacksona a Williamse) stačit, je otázka.

Názory před utkáním:

Levell Sanders (trenér BK JIP Pardubice): Musíme pokračovat v tom, co se nám dařilo v předchozích utkáních, tedy i proti Brnu nastoupit se stejnou energií a se stejným úsilím, jako v Nymburce, v Ústí a proti Děčínu. Brno nehraje špatný basketbal, i když prohrálo několik posledních zápasů. Chybělo jim několik hráčů a není jasné, kdo nastoupí proti nám, ale naším úkolem je soustředit se sami na sebe. Musíme být připraveni na změny obran brněnského týmu, protože mnohokrát hrají zónovou obranu, a také na to, že hrají v menší sestavě, neboť jim chybějí dva podkošoví hráči. Jako vždy ale v první řadě potřebujeme, abychom hráli náš styl agresivního a rychlého basketbalu, abychom nedali Brnu nic jednoduchého, žádné snadné koše.

Martin Vaněk (asistent trenéra egoé Basket Brno): „Pardubice jsou velice silným soupeřem, který má v posledních zápasech velice dobrou formu. Hrají hodně fyzicky náročný basketbal, na což musíme naše hráče připravit v tréninku. Po několika zápasech, kdy jsme hráli v rotaci 8 hráčů, se nám konečně vrací hráči po zranění, takže určitě nedáme Pardubicím nic zadarmo.“

Deremy Geiger (rozehrávač egoé Basket Brno): „Pardubice jsou tým, který v poslední době hraje v dobré formě. Nás trápí zranění klíčových hráčů, takže musíme vynaložit ještě větší úsilí, abychom si došli pro vítězství. Bude to 40 minut, do kterých dáme veškerou naši energii a půjdeme si pro výhru.“

Rozhodčí: Hošek, Kučírek, Jedlička

Tip: Pardubice

 

DEKSTONE Tuři Svitavy – BK Olomoucko (18:00)

Svitavský stroj se poněkud zasekl, což bylo dáno několika zraněními. Po vysoké porážce v Opavě Východočeši doma jen těsně porazili Ústí nad Labem, které pro změnu hrálo pouze v sedmičlenné rotaci. Pro zápas s černým koněm soutěže – Olomouckem – je otázkou, zda bude moci trenér Růžička využít služeb Šimona Puršla, který vynechal minulý zápas se Slunetou. Svitavský lodivod ví, že Hanáky (stále bez Močnika) lze porazit pouze důslednou obranou, 90,4 v průměru produkujících bodů na zápas je dostatečným argumentem. Ve výborné formě je aspirant na MVP sezony Javonte Douglas, následován Palyzou, Dunansem, Váňou, nebo Pelkem. Domácí zase spoléhají za Marka, Slezáka, O´Briena, či Puršla. Utkání nemá podle bookmakerů sázkových kanceláří výrazného favorita, takže od 18h budou v hale na Střelnici rozhodovat maličkosti.

Názory před utkáním:

Lubomír Růžička (trenér DEKSTONE Tuři Svitavy): „Zápas proti Olomoucku je dalším soubojem týmů ze špičky tabulky. Čeká nás soupeř hrající ve velké herní pohodě. Tým se opírá o skvělé individuální výkony dvojice Douglas – Palyza. Nebezpečných střelců je však vícero a my musíme poctivě bránit a doskakovat. Chtěl bych tak pozvat všechny naše fanoušky do haly Na Střelnici, s jejich podporu v zádech se dokážeme vybičovat k dobrým výkonům a věřím, že společně jsme schopni v zápase uspět.“

Luboš Kovář (křídlo DEKSTONE Tuři Svitavy): „Ve středu nás čeká velice silný soupeř – BK Olomoucko. Bude to velice těžké utkání, protože Olomoucko je teď „rozjeté“, daří se jim a bude složité je zastavit. My ale všichni věříme, že se nám to podaří a potvrdíme si 2. místo v tabulce. Doufám, že nás přijde podpořit, co nejvíce fanoušků, protože to budeme hodně potřebovat.“

Predrag Benáček (trenér BK Olomoucko): „To, že jsme Svitavy posledně porazili o 25 bodů, nic neznamená, je to minulost. Od té doby se hodně změnilo. Ani jeden ze soupeřů už na ten zápas nemyslí. Stejně jako my nemůžeme myslet na dvě porážky v základní části. Půjdeme prostě na druhý tým tabulky, který si doma věří. A budeme se snažit Tury přehrát.“

Rozhodčí: Hruša, Kapaňa, Vošahlík

Tip: Svitavy

 

Sluneta Ústí nad Labem – BK ARMEX Děčín (18:00)

Derby s podtitulem „Kdo utne sérii porážek“ odstartuje před kamerami ČT Sport (na webu ČT) ve Sportcentru Sluneta. Děčín prohrál v součtu s pohárem už jedenáctkrát, Ústí čtyřikrát. Válečníci pomalu vypadávají z šestky a o vyhnutí se předkolu budou nejspíš bojovat s Opavou. Ústí může být více v klidu, ale ani ono ještě s bilancí 16-13 rozhodně nemá šestku zajištěnu. Kromě toho se hraje i o čtvrté místo, tedy možnost začínat čtvrtfinálovou sérii play off doma. Říká se, že derby nemá favorita, ale i bez Wallaceho je jím částečně Ústí. Důležité pro kouče Pištěckého bude, zda se dokáže dát do pořádku Justin Martin, který vynechal utkání ve Svitavách. S Děčínem se dá očekávat tuhý boj o každý decimetr palubovky, protože hosté ve druhých poločasech tradičně „odcházejí“ v útoku. O to více musí spoléhat na obranu a také spoléhat na pomalu se probouzejícího Autreyho, jenž v Pardubicích zaznamenal 19 bodů. Přidat se z děčínské strany musí ale i další hráči, pak může Armex oplatit rivalovi dvě porážky z vlastní palubovky.

Názory před utkáním:

Antonín Pištěcký (trenér Sluneta Ústí nad Labem): „První polovina nadstavby je již minulostí a před námi je další derby. Tentokrát s pořadovým číslem čtyři. Očekáváme další utkání plné tvrdých soubojů na obou polovinách hřiště. Všichni víme, o co se hraje! Více než o taktice to bude o nasazení a o „hlavách“. Musíme si pohlídat především obranný doskok a jednoduché koše.“

Pavel Houška (pivot Sluneta Ústí nad Labem): „Psychická výhoda by měla být na naší straně, dokázali jsme je porazit už třikrát a to i na jejich hřišti, oba trenéři jsou výborní stratégové a své hráče na derby připraví dobře, takže více než o taktice to bude o maličkostech – u Válečníků to je vždy doskok, ten si musím pohlídat. Bude to velká podívaná a my věříme, že nás v tom fanoušci nenechají a přijdou nás opět podpořit.“

Pavel Budínský (trenér BK ARMEX Děčín): „Další derby v Ústí bude opět naší snahou zlomit nepříznivou sérii porážek. Věřím, že jsme schopni toho dosáhnout, ale je třeba být soustředění, disciplinovaní a produktivní po celé utkání. Obzvlášť na venkovní palubovce je to výzva, se kterou se musí každý člen našeho týmu ztotožnit a nebát se jí. Pak můžeme být úspěšní.“

Šimon Ježek (křídlo BK ARMEX Děčín): „Na duel s Ústím se netěšíme pouze my, ale i celý basketbalový sever. Derby tradičně poutá mnoho pozornosti, zdobí ho neodmyslitelně bouřlivá atmosféra, která dokresluje divácky velmi atraktivní a jedinečnou kulisu, ať se hraje v Děčíně nebo Ústí. Je to ideální zápas pro ukončeni naší neblahé série porážek.“

Rozhodčí: Blahout, Salvetr, Kec

Tip: Děčín

 

USK Praha – BC Geosan Kolín (18:00)

Medvědy kosí marodka a bez Waltona s Thompsonem si uřízli ostudu v Hradci Králové, kde prohráli o 53 bodů. Náskok na Ostravu se v tabulce rázem zúžil na pouhé dva triumfy a navíc dnes Kolín jede na Folimanku, kde ožívají jeho noční můry. Před měsícem a půl tam totiž prohospodařil vedení o sedm bodů 21 sekund před koncem a v prodloužení nakonec padl 110-99. Kolínská obrana se kvůli debaklu na Třebši dostala rázem na druhou nejhorší za Novou Huť. Pokud se sedmička Medvědů dnes nepokusí s tím něco udělat, nemá v Praze příliš šancí. Vysokoškoláci jsou sice stále bez Sehnala, ale doma v nadstavbě A2 ještě neprohráli. Budou muset napravit zaváhání z Ostravy a zejména dlouháni Vukosavljevič se Stavanovičem jsou ve výtečné formě. To pro Kolín není dobré znamení.

Názory před utkáním:

Michal Šob (vedoucí týmu USK Praha): „Kolín trápí zúžená sestava. Uvidíme, v jaké sestavě nakonec přijedou. Tempo utkání je neúprosné a podepisuje se na všech soupiskách. My budeme chtít potvrdit výhodu domácí palubovky a napravit náš výpadek v prvním poločase z Ostravy.“

Pavel Beneš (trenér BC GEOSAN Kolín): „Naše situace co se týká zranění a nemocí hráčů není aktuálně nijak růžová. V utkání s USK Praha chceme za každou cenu uspět a bojovat o vítězství. Musíme napravit ostudnou porážku z Hradce Králové. Pomoci si můžeme jen týmovým a bojovným výkonem, kdy každý z hráčů odevzdá na palubovce svoje maximum.“

Rozhodčí: Baloun, Linhart, Záruba

Tip: USK Praha

 

Kingspan Královští sokoli – NH Ostrava (19:00)

Královští sokoli jsou posíleni skvělý vítězstvím nad Kolínem (124-71) a věří si i na Ostravu. Díky výbornému výkonu v obraně se navíc Kingspan dostal už na třetí místo od konce v co se týká obrany. V zápasech těchto dvou týmů platí pořekadlo „můj dům, můj hrad“ a i před dnešním mačem je mírným favoritem domácí celek. V domácím dresu je mimo hru pouze pivot Hampl, hosté by měli přijet kompletní. Opět zde bude platit, kdo bude mít větší vůli bránit, měl by uspět. Pro Ostravu je velkým vykřičníkem forma Petera Sedmáka, jenž naposledy 30 body zničil Kolín. Toho by si měl vzít „pod ochranu“ nejlepší doskakovač ligy Petr Bohačík. Zajímavý souboj uvidíme i na rozehrávce, kde poměří síly a zkušenosti Stamenkovič se Stanojevičem.

Názory před utkáním:

Lubomír Peterka (trenér Kingspan Královští sokoli): „Ostravě máme co vracet, naposledy nás porazili skoro o 50 bodů. Je pravda, že jsme nebyli v kompletní sestavě, ale na to se nemůžeme vymlouvat. V sobotu jsme odehráli velmi dobré utkání a doufám, že si stejnou energii vezmeme i na Ostravu.“

Pavol Lošonský (pivot Kingspan Královští sokoli): „Ve středu to bude jiný zápas než naposledy v Ostravě, kde jsme vyhořeli. Já osobně už jsem na tom zdravotně mnohem lépe a jsem připravený pomoct našemu týmu urvat důležité vítězství. V Ostravě je důležité ubránit dva hráče: Bohačíka a Stanojeviče, jsou to tahouni jejich týmu. Ostrava by měla být v kompletní sestavě, takže fanoušci mohou očekávat bojovné utkání.“

Rozhodčí: Vondráček, Pokorný, Baudyš

Tip: Královští sokoli

 

Foto: bkdecin.cz

Sdílejte tento článek
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace