eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Konečně dohrávka prvního kola KNBL | Probasket.cz

Novinky ze světa basketbalu – NBL, NBA, VTB

Konečně dohrávka prvního kola KNBL

📁 Archiv, Články, KNBL, Topstory 🕔16.1.2019
Konečně dohrávka prvního kola KNBL

Ve čtvrtek bude konečně dohráno první kolo Kooperativa NBL. Ve Sportovním centru Nymburk se domácí ČEZ Basketball utká s BK JIP Pardubice. Utkání začíná v 19 hodin.

Měl to být začátek letošní nejvyšší soutěže jako hrom. Los totiž hned do úvodního kola svedl obhájce titulu s ambiciózním týmem Pardubic. Do cesty se ale postavil termín kvalifikace Beksy o Ligu mistrů. A tak se v termínovce našel volný termín až na lednový termín, když v úvahu bylo třeba brát i termíny Ligy mistrů ve které český mistr hraje. Nymburští hráči mají za sebou neúspěšné úterní vystoupení v Antverpách a zhruba 45 hodin po něm nastoupí proti soupeři, kterého neradno podcenit. „S nejtěžším soupeřem v nejhorší čas,“ řekl po návratu z Belgie Vojta Hruban pro klubový web. Beksa je sice momentálně na čtvrtém místě tabulky, ale obhájce titulu bude muset hodit za hlavu únavu z úterního zápasu i cestování domů a od začátku hrát naplno. Kapitán týmu Pavel Pumprla se vyjádřil k tomuto zápasu slovy „my se teď musíme přenést přes neúspěch v Lize mistrů a ani na okamžik nechceme tát soupeři naději na přijatelný výsledek. Je nám jasné, že  nás čeká silný soupeř, kterému by se výhra do tabulky náramně hodila.“  Nymburský asistent trenéra Saša Sekulič pak na adresu Pardubic dodává: „Pardubice mají velmi dobrý a zkušený tým, dobře vyvážený na všech pozicích. Klíčoví hráči jsou Jackson, který je skvělým střelcem a Williams, který dobře vede svůj tým  asistencemi. Pro nás bude důležité omezit jejich přechodovou fázi a kontrolovat doskok pod oběma koši.“ Dodejme, že Bekse se v posledních kolech rozehráli i čeští hráči Půlpán, Švrdlík a Kohout. Dohrávka 1. kola Kooperativa NBL bude 72. vzájemným utkáním o ligové body (bilance zatím 64 – 7).  Jasným favoritem jsou bezesporu hráči ČEZ Basketball, ale pardubický tým ví, že nemá co ztratit a jede si utkání užít. K dispozici by už měl být i David Škranc, který v Děčíně i na USK absentoval kvůli zranění. Trenér Beksy Levell Sanders takto komentoval nadcházející utkání: „Nymburk   je nejlepší tým ligy a my se na konfrontaci s ním těšíme. Mají výborně vybalancovaný tým. Je potřeba, abychom se poučili z prvního vzájemného utkání a především výrazně zlepšili obranný doskok, také musíme eliminovat ztráty míče, aby domácí nemohli skórovat snadné body z přechodové fáze. Rozhodně budeme chtít hrát v našem tempu, ale zároveň musíme dělat dobrá rozhodnutí, vážit si míče. Tento zápas bude dobrým testem pro naši týmovou obranu, takže je třeba hrát s maximální koncentrací a disciplínou. Jako vždy to bude těžké utkání, ale jak už jsem řekl, my se na něj těšíme.“ První vzájemné utkání tohoto ročníku v Pardubicích vyhrál Nymburk 90:70.

Utkání bude hrané v rámci premiérového ročníku charitativní akce Bez faulu. Každý z týmů KNBL si se začátkem kalendářního roku zvolil jeden domácí zápas, kdy se zapojí do této akce. Nymburk si vybral právě zápas s Pardubicemi, které budou ve stejném postavení 2. února při utkání s Kolínem. Na rozdíl od minulých let, kdy se při akci Každý koš pomáhá počítaly nastřílené body, tentokrát se finance budou získávat jiným způsobem. Za každou minutou střelu budou kluby přispívat 100 Kč, za osobní chybu hráče 200 Kč a za TCH 1000 Kč. Pojišťovna Kooperativa ještě přispěje za každou smeč 500 Kč a za každý alley-oop dokonce 1000 Kč. Zapojit se mohou i fanoušci tradičně zasláním DMS ve tvaru DMS BEZFAULU 30, 60, 90 podle toho kolik chtějí přispět na číslo 87777. Letos basketbalisté pomohou osmiletému Kryštofovi získat sportovní protézu a čtrnáctiletému Jakubovi, který po onkologickém onemocnění míchy potřebuje dětský ortopedický vozík.

Tip Probasketu na vítěze: ČEZ Basketball Nymburk

 

 

Foto: BK JIP Pardubice – Milan Křiček   

Sdílejte tento článek

Podobné články

Beksa proti Olomoucku s nožem na krku

Beksa proti Olomoucku s nožem na krku

Sérii třetích zápasů čtvrtfinále Kooperativa NBL otevře dnes v Pardubicích duel domácího BK JIP Pardubice s BK Olomoucko. Do odvetných

Více
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace