Pohárová derniéra se stovkou | Probasket.cz

Pohárová derniéra se stovkou

📁 Články, Evropské poháry, Topstory 🕔21.11.2018

Ani šesté utkání v základní skupině FIBA Europe Cupu pardubičtí basketbalisté nezvládli a s účastí v letošním ročníku této soutěže se loučí bez vítězství. Postup si ze skupiny D zajistily týmy Saratova a dnešní přemožitel Pardubic.

Pardubický tým nastoupil do utkání oslaben o nemocné Benjamina a Půlpána a s jedenáctým celkem izraelské ligy odehrál vyrovnanou jen první desetiminutovku. Hosté hned v úvodu naznačili, že pověst dobře trojkujícího mužstva nelhala. Už v úvodní pětiminutovce dali tři trojky (z celkových deseti) a dostali se do mírného náskoku. Ten se Bekse podařilo otočit a v 9. minutě dokonce vedla 22:18. Soupeř ale rychle odpověděl a vedení si vzal zpět. Domácí se ještě jednou dostali krátce do vedení. Ve 13. minutě po koši Škrance (29:27), ale vzápětí 208 cm vysoký Lee odstartoval šňůru hostujícího týmu, který dalšími šesti body odskočil na 29:35. Bekse vůbec nevyšel závěr první půle, když  poslední tři minuty prohrála 3:11. A když jí nevyšel ani vstup do druhého poločasu, bylo o utkání rozhodnuto. Izraelsko-americký tým ve druhé půli přidal na tempu a domácí často nestíhali.

Favorit lehce bodoval, a přes krátkodobé nadechnutí Beksy mezi 26. a 28. minutou, měl průběh utkání zcela pod kontrolou. Na vydřené koše pardubických hráčů s lehkostí odpovídal a dvacetibodový držel až do závěrečného signálu. Pardubický tým v současné situaci nestačil. Soupeř měl vyrovnanější kádr o čemž svědčí 52 bodů hráčů, kteří nebyli v základní sestavě. Vítězové měli pět dvouciferných střelců. Double-double si připsal již zmíněný Gerald Lee, který dělal pardubickým podkošovým hráčům hodně problémů a byl nejužitečnějším hráčem týmu. Lídrem pardubického celku byl tentokrát Donovan Jackson, který byl nejlepším střelcem zápasu. Bekse nebylo nic platné, že dala 33 bodů z rychlých protiútoků a využila k 16 bodům ztráty soupeře. Kamil Švrdlík má na svém kontě také double-double.

BK JIP Pardubice – Ironi Ness Ziona 84:104 (22:25, 36:48, 58:80)

Body: Jackson 25, Kohout 14, Švrdlík 10 (10 d.), Potoček 9, Svoboda 7, McGaughey 7, Williams 6 (10 as.), Škranc 6 – Lee 17 (13 d.), Brandwein 17 (8 as.), Cook 17, Solomon 11, Kadir 10, Pitshon 8 (10 d.), Dunne 8, Dowe 6, Gutt 6, Browne 4

Doskoky: 41 – 42

TH: 21/17 – 9/8

Trojky: 5/29 – 10/19

Asistence: 21 – 29

Ztráty: 11 – 14

Fauly: 14 – 21