Tuři trápili mistra. Rozhodly dvě minuty | Probasket.cz

Tuři trápili mistra. Rozhodly dvě minuty

📁 Články, Domácí soutěže, KNBL, Topstory 🕔19.10.2018

Černá dvouminutovka ve třetí čtvrtině a 59 doskoků Nymburku, z toho 22 útočných, rozhodlo o vítězi předehrávky 7. kola NBL. 18 body se v nymburském dresu blýskl Smith, 15 přidala nová posila Wright.

Svitavy držely krok s favoritem až do 25. minuty. V první poločase většinu času vedly, slušně bránily a až závěr druhé čtvrtiny patřil Nymburku. Konkrétně v poslední půlminutě se povedlo Pumprlovi s Wrightem otočit na 43-41. Bleskový únik mistra byl k vidění po změně stran od páté minuty třetí části: Středočeši vyrukovali se šňůrou 14-2, nutily zlepšenou obranou Svitavy ke ztrátám, nebo k těžkým střelám z dálky. Z vyrovnaného střetnutí to za dvě minuty najednou bylo 61-45 a utkání se poté už spíše dohrávalo. Hosty vedl k i tak slušnému výsledku 85-77 kapitán Roman Marko 15 body, velmi se dařilo i dalším mladým guardům Kotáskovi (13) a Welschovi (9). Pro druhého jmenovaného je to maximum v NBL. 28 minut na palubovce strávil i další mladík – power forward Luboš Kovář, autor 10 bodů a 7 doskoků a s číslem 18 nejužitečnější Tur. Nymburk naopak ubránil Pavla Slezáka na 6 bodech (2/7 z pole), nedařilo se ani kometě prvních dvou kol Seanu O´Brienovi (2 body a 1/10 z pole). Nymburk si částečně spravil chuť po porážce od AEK Athény v Lize mistrů, byly na něm však patrné stopy náročného úterního mače.

ČEZ Basketball Nymburk – DEKSTONE Tuři Svitavy 85:77 (23:25, 20:16, 20:13, 22:23)

Body: Smith 18, Wright 15, Benda 9 (8 doskoků), Pumprla 8 (6 doskoků), Hruban 8, Kříž 7 (9 doskoků), Bohačík 7, Peterka 5 (12 doskoků a 6 asistencí), Novotný 2, Lawrence 2, Vyoral 2, Brodnik 2 – Marko 15, Kotásek 13, Kovář 10 (7 doskoků), Welsch 9, Puršl 7 (8 doskoků), Jelínek 7, Slezák 6, Svoboda 4, Woods 4 (6 doskoků), O´Brien 2 (7 doskoků)
Doskoky: 59 – 44
Dvojky: 25/55 – 19/47
Trojky: 5/27 – 9/24
TH: 20/27 – 12/19
Asistence: 22 – 14
Ztráty: 13 – 17
Fauly: 21 – 23