Nezastavitelný Kohout aneb Beksa vrací úder | Probasket.cz

Nezastavitelný Kohout aneb Beksa vrací úder

📁 Články, Domácí soutěže, KNBL, Topstory 🕔7.5.2018

Ondřej Kohout zaznamenal kariérní maximum v play off. S 26 body a 13 doskoky měl největší podíl v návratu série na Dašickou a po zásluze se stal MVP zápasu, v němž Pardubice zvítězily 90-104.

Opava špatně začala, nezvládla bránit hráče v dolním psotavení a hostující dlouhán Švrdlík jí dal 8 z 11 úvodních bodů. Pro hosty bylo naopak dobrou zprávou, že Pandula proměnil hned první trojku, kterou Pardubice vystřelili, což jim dodalodalší energii. Doskok Opavy jakoby neexistoval a v útoku se domácí rovněž trápili. Beksa doskočila v útoku v první čtvrtině hned 7 míčů a celkově v doskakování dominovala 6-17. Skóre špatné první čtvrtiny z pohledu domácích zakončil tříbodovou akcí guard Kouřil na 15-27. Hosté naopak hráli v útoku s neobyčejnou lehkostí a po trojkách Panduly se Spearmanem to bylo už o 15. Domácí si ale pomohli z dálky, když Klečka s Jurečkou pálili přesně a chytil se i kapitán Šiřina. Šňůra Slezanů 17-3 znamenala poločasové snížení 46-49 a obecenstvo bylo ve varu.

Začátek třetí periody však domácí znovu překvapil v nedbalkách a Švrdlík alley-oopem po příhře Půlpána zakončoval šňůru 0-9 (46-58). Koše se domácí dočkali až po téměř čtyřech minutách, kdy se trefil z dálky Zbránek. Když se zdálo, že Opava znovu dotahuje, pomohli si hosté z čáry trestného hodu, nebo se ze hry trefoval neúnavný Kohout. Sedmadvacetiletý power forward minule pouze čtyři střely ze 14 a jeho bodové konto se zastavilo na čísle 26. Právě jeho trojka na 53-69 ve 28. minutě nejspíš definitivně rozhodla o snížení série. Domácí se sice rychlou hrou snažili ještě s výsledkem něco udělat, tak aby potěšili 1700 diváků v ochozech, nicméně zkušený soupeř si už výhru 90-104 pohlídal. 21 body přispěl rovněž Jackson Kent, 13 bodů přidal Brandon Spearman. V opavském dresu řádil 23-bodový Klečka, ale domácím se nedařilo z dálky (9/35) a kromě zmíněného doskoku nechali Beksu střílet také 37 trestných hodů. Dnes budou muset hodně přidat, aby na Dašickou nejeli za stavu 2-2.

BK Opava – BK JIP Pardubice 90:104 (15:27, 31:22, 10:28, 34:27)

Body: Klečka 23, Kouřil 13, Šiřina 12 (6 asistencí), Jurečka 11, Vlček 8, Dragoun 7, Zbránek 6, Kvapil 4, Bujnoch 4, Gniadek 2 – Kohout 26 (13 doskoků), Kent 21, Spearman 13, Švrdlík 11, Welsch 7, Nečas 6 (7 doskoků), Půlpán 6 (6 doskoků a 5 asistencí), Potoček 2
Doskoky: 31 – 49
Trojky: 9/35 – 7/19
TH: 19/29 – 27/37
Asistence: 14 – 18
Ztráty: 11 – 16
Fauly: 30 – 27