eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Jiří Welsch ukončil hráčskou kariéru | Probasket.cz

Novinky ze světa basketbalu – NBL, NBA, VTB

Jiří Welsch ukončil hráčskou kariéru

📁 Archiv, Články, Domácí soutěže, KNBL, Topstory 🕔30.5.2018
Jiří Welsch ukončil hráčskou kariéru

Na dnešním setkání se zástupci médií oznámil Jiří Welsch, jeden z nejlepších basketbalistů v historii tohoto sportu u nás, konec hráčské kariéry. 

Jiří Welsch jako odchovanec basketbalu v Holicích, kde ho trénoval otec Pavel, vstoupil do  našeho vrcholového basketbalu v Pardubicích, kde se poprvé v naší nejvyšší soutěži objevil v roce 1996. Po dvou sezonách odešel do Sparty Praha, odkud vedla jeho cesta do Olympije Lublaň. Výborné výkony v jejím dresu neušly pozornosti skautů z NBA. V té si zahrál v týmech Golden State Warriors, Boston Celtics, Cleveland Cavaliers a Milwaukee Bucks. Během 4 sezon odehrál v NBA 247 utkání ve kterých nastřílel 1519 bodů.

Po návratu do Evropy oblékal dres Unicaja Malaga a Estudiantes Madrid ve španělské nejvyšší soutěži. Jeho dalším zastavením před návratem do české NBL si zahrál v belgickém Spirou Charleroi. V dresu ČEZ Basketball Nymburk získal pět titulů mistra ČR. Úspěšně si vedl i v reprezentačním dresu ČR. Na konci října minulého roku se vrátil do Pardubic, kde v klubu ve kterém začínal svoji hvězdnou kariéru symbolicky kariéru uzavřel. Ve své poslední sezoně v  Kooperativa NBL odehrál v dresu Beksy 42 utkání ve kterých nastřílel 236 bodů a přidal 160 asistencí.

„K rozhodnutí ukončit kariéru jsem dospěl už kolem Vánoc, kdy jsem ho oznámil rodině. Pro mě trochu překvapivě jsem o tomto svém rozhodnutí v dalším průběhu sezony ani jednou nezapochyboval. To, že odcházím z basketbalových palubovek neznamená, že odcházím z basketbalu,“ dodal na setkání s novináři Jiří Welsch. Jirko, velké díky za všechno, co jsi pro český basketbal vykonal jako hráč a hodně úspěchů i mimo palubovky!

 

Foto: BK JIP Pardubice – Milan Křiček

Sdílejte tento článek

Podobné články

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace