eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Čtvrtfinálové série se stěhují do Ústí nad Labem a Prostějova

📁 Archiv, Články, Domácí soutěže, KNBL, Topstory 🕔15.4.2018
Čtvrtfinálové série se stěhují do Ústí nad Labem a Prostějova

Třetí a čtvrté zápasy dalších dvou čtvrtfinálových dvojic se přesouvají na sever Čech a Hanou. V obou případech není nic rozhodnuto, i když blízko k postupu do semifinále mají hráči Opavy, pokud v prostějovském Sportcentru uspějí v obou zápasech. To za předpokladu, že  v platnosti zůstane výsledek nedohraného čtvrtečního duelu v Opavě.

SLUNETA Ústí nad Labem – BK JIP Pardubice (ne a po v 18)

Severočeši si z Pardubic přivezli cenné vítězství a dokázali, že si na favorita věří. Tuto víru budou chtít na domácí palubovce přetavit v náskok, kterým by v pátém utkání na Dašické hodně vystresovali, už beztak znervoznělého, favorita. Navíc i křivda, kterou dávali najevo po čtvrtečním utkání, může být tentokrát i hnacím motorem za úspěšným tažením zdolat silného soupeře. Beksa se bude chtít vysmeknout z kleští do kterých se dostala domácí prohrou 76:80, ale bude to mít hodně těžké. Sluneta je ve svém Sportcentru velmi silná a výhra v Pardubících jí určitě posílí. Pokud chtějí Východočeši uspět, musí zlepšit střeleckou produkci svých podkošových hráčů. Ti sice své protějšky v obou předchozích zápasech „přeskákali“ 46:45 a 51:32, ale bodově prohráli vysoko 14:33 a 14:35. V tomto směru kraloval zejména David Šteffel. Dá se předpokládat, že domácí opět ucpou podkošový prostor a budou čekat, že  pardubická střelba z perimetru nebude mít přesný cíl. Zajímavý bude i souboj americký snajprů Robinsona a Singletaryho se Spearmanem a Kentem.  Předchozí výsledky utkání obou soupeřů v této sezoně byly vesměs těsné a to dává příslib urputného boje. Pardubice na výhru v Ústí čekají téměř rok a půl, naposledy se tady radovali 18.  prosince 2016.

Řekli před utkáním:

Antonín Pištecký (trenér Slunety): Máme velké očekávání a netajíme se tím. Jedná se o vrchol sezony a nepochybuji, že to bude na Slunetě znát. Věřím, že nás plná hala požene k ještě kvalitnějšímu výkonu. Věřím, že naši fanoušci dokáží z kluků vymačkat 110 % energie. A také věřím, že se nám podaří fanouškům se odměnit.

Tomáš Bartošek (trenér BK JIP Pardubice): Čtvrteční vítězství a vyrovnání série je pro nás hrozně důležité. Za prvé jsme získali první bod v sérii, za druhé by nás tato výhra měla uklidnit a nakopnout do dalších zápasů. Víme, že jsme se dokázali zvednout z těžké situace, i když se nám nedařilo v útoku, je velmi cenné, že jsme toto vítězství vybojovali jako tým. Podobně vybojovaná vítězství jsou mnohdy cennější než když jde všechno tak, jak má. Před dalšími dvěma zápasy v Ústí máme víru, že dokážeme uspět. Je potřeba, abychom hráči se stejným nasazením v obraně jako ve druhém utkání. Nedat domácím žádný jednoduchý koš, nedovolit jim útočné doskoky a sami na nich být stále co nejaktivnější. Rádi bychom také zlepšili naši přechodovou fázi do útoku, potřebujeme se rychleji a častěji rozbíhat dopředu, abychom skórovali z přechodové fáze.

Ondřej Kohout (pivot BK JIP Pardubice): Musíme zrychlit pohyb, abychom se lépe dostávali do střel. Hlavně být připraveni na to, že nám to tam zase nemusí padat zvenku a připravit si záložní varianty. Zkrátka urvat to jinak.

Rozhodčí nedělního utkání: Matějek, Kurz, Lukeš

BK Olomoucko – BK Opava (ne 18 a po 17.10)

S velkým očekáváním sledované utkání. Olomoucko jde do odvety bez ohledu na to, co  se ve čtvrtek přihodilo v Opavě. A chce přerušit vítěznou sérii opavského týmu ve vzájemných soubojích. Včetně pohárových zápasů je totiž bilance z jejich pohledu 1 – 7. I proto jdou do obou jeho hráči s odhodláním uspět a hlavně v této čtvrtfinálové sérii získat první bod. V cestě jim ale stojí silný protivník, který má výhodu ve vyrovnanějším kádru a to může být znát. Domácí budou postrádat distancovaného Čohadareviče a to je velké oslabení v podkošovém prostoru. Tam bude tíha ležet na Mitchellovi a je otázkou, jak se s ní vyrovná, protože nebudou mít k němu rovnocennou alternativu. Hanáci vědí, že nemohou podcenit žádného opavského hráče a budou chtít vytěžit maximum ze svých zahraničních akvizic.

Řekli před utkáním:

Predrag Benáček (trenér BK Olomoucko): Doma chceme zabrat. Na vlastní palubovce už nechceme s Opavou prohrávat. Už je čas soupeře v naší hale porazit. Nejlépe hned ve třetím utkání play-off. Opava je tým, který je dlouho pohromadě, má výborného trenéra. Prakticky každý hráč umí přesně zakončit z dálky. Všichni běhají a střílejí trojky. Hrát proti takovému soupeři je vždy těžké. Nemůžeme se soustředit na bránění dvou nebo tří klíčových hráčů. Potřebujeme být silní pod vlastním košem. Nemůžeme si dovolit, aby se opavští střelci dostali do pohody“

Rozhodčí nedělního utkání: Hošek, Blahout, Vondráček

 

 

Foto: BK JIP Pardubice

Sdílejte tento článek

Podobné články

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace