Nymburk jasně přehrál Beksu | Probasket.cz

Nymburk jasně přehrál Beksu

📁 Archiv, Články, Domácí soutěže, KNBL, Topstory 🕔20.3.2018

V dohrávce 4. kola Kooperativa NBL ve skupině A1 se očekávaný vyrovnaný souboj nekonal. Obhájce titulu byl od začátku pánem na hřišti a svého pardubického rivala pokořil téměř o 50 bodů.

Pardubičtí přijeli ve velmi oslabené sestavě, protože kvůli zranění zůstali na lavičce Scott Martin a Brandon Spearman, střelečtí tahouni týmu. Jejich neúčast se ukázala pro Beksu citelnější než absence  Petra Bendy a Dardana Berishy na druhé straně. Skóre utkání otevřel pardubický Kohout, ale vedení jeho  týmu trvalo jen půlminuty. Pak si vzali slovo domácí trojkaři a třemi úspěšnými střelami poslali svůj tým do vedení 9:5. Kent sice ještě stačil přitáhnout Beksu na rozdíl dvou bodů, ale to bylo maximum, co hosté dosáhli. Potom se naplno rozjela střelecká mašina domácích a na konci první čtvrtiny už Nymburk vedl dvouciferným rozdílem. Vycházela mu nejen střelba, ale dařilo se i pod koši a tak náskok narůstal i ve druhé části. Mistrovský celek zdobila bojovnost po oběma koši a téměř neprostupná obrana.

Beksa se v dalším průběhu dostala rozdíl 11 bodů (34:23), ale domácí byli stále při chuti a rychle se dostali přes dvacetibodový rozdíl, ve 25. minutě po Bohačíkově trojce vedli už 63:33. Beksa absolutně nestíhala domácí hru a tak se utkání dostalo do pohodové fáze z pohledu Nymburka. Ten ve čtvrtém dějství navýšil rozdíl ve skóre přes 40 bodů a mnoho nechybělo, aby Beksu poslal domů s padesátibodovým debaklem. Na její hře byla až příliš znát neúčast obvyklých střelců a zdálo se, že její hráči hodně tápají. V závěru pardubický tým přece jen dokázal odolat snaze domácích o „stovku“, přesto si ale připsal jednu z nejtěžších porážek ve vzájemných soubojích.

Ohlasy po utkání:

Oren Amiel (trenér Nymburka): “ Byl to třetí zápas v šesti dnech a konec takového zápasového tempa je ještě v nedohlednu. Mám velký respekt ke svým hráčům, kteří opět ukázali správný charakter po nepříjemném vyřazení minulý týden. Hráli s velkou energií s větší než jsem já sám očekával. Jsem pochopitelně rád za vítězství, jsem rád, že se nikdo nezranil…a jedeme dál.“

Tomáš Bartošek (trenér Pardubic): „My jsme se připravovali na vstup do utkání, jak z pohledu útoku, tak i obrany jsme chtěli začít co nejlépe, abychom nemuselli dohánět výraznější ztrátu, ale to se nám bohužel vůbec nepodařilo. Oproti předcházejícím zápasům s Nymburkem nám chyběla energie, touha, víra, že můžeme vyhrát. Domácí nás jasně předčili ve všech činnostech, jen za první čtvrtinu měli 10 útočných doskoků, z toho dali 10 – 12 bodů z druhých šancí. Když takto kvalitnímu týmu dovolíte se takhle jednoduše dostat do zápasu, aby chytil tempo, tak se velmi těžko zastavuje. Nymburk hrál absolutně v pohodě, naopak my jsme byli všude o krok pozadu. Naším výkonem jsme domácím usnadnili cestu za vítězstvím.“

Alex Davis (power forward Nymburka): „Naším cílem bylo zaměřit se na obranu a to hlavně ve druhé polovině, po tom, co jsme hovořili s trenérem v šatně. V první polovině jsme sice nehráli špatně, ale na obranu ve druhém poločase byl kladen velký důraz. Myslím, že jsem dnes hrál dobře, tak jako celý tým, agresivně na obou stranách. Předvedli jsme dobrou práci, která nás dovedla k výhře.“

Michal Svoboda (forward Pardubic): „Soupeř byl o hodně agresivnější než my. Dneska nás jednoznačně přeskákal a i v obraně byl agresivnější. Jednoduše si šel za vítězstvím a nedal nám moc šancí.“

ČEZ Basketball Nymburk – BK JIP Pardubice 96:58 (26:11, 48:25, 74:43)

Body: Hruban 20, Ray 16, Davis 10, Vyoral 9 (7 as.), J. Bohačík 9, Kříž 8, Pumprla 6, Lawrence 5, Barac 5, Kolář 4, Peterka 4 – Kent 11, Kohout 10 (10 d.), Potoček 10, Švrdlík 9, Welsch 8, Půlpán 6, Pandula 2, Nečas 2

Doskoky: 50 – 38

TH: 13/9 – 14/8

Trojky: 13 – 4

Asistence: 19 – 12

Ztráty: 13 – 16

Fauly: 15 – 15