eFotbal premiership golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Extraliga kadetek: Základní část je uzavřena, první místo vybojovala Slovanka

📁 Články, Domácí soutěže, Mládež, Topstory 🕔16.3.2018
Extraliga kadetek: Základní část je uzavřena, první místo vybojovala Slovanka

Please enter banners and links.

USK Praha v sobotu zvítězil nad Chomutovem. Domácí USK byl od začátku mírně lepší a po deseti minutách vedl o jedenáct bodů. Levhartice ho sice nenechaly odskočit na více než dvacet bodů, manko ale stáhnout nedokázaly. Chomutov se soupeřkám vyrovnal na doskoku, klíčovou roli ale sehrály ztráty, kterých hostující tým zapsal dvacet osm. USK proměnil pouze jednu trojku ze čtrnácti pokusů, podržela ho ale výborná střelba za dva body. Anna Merhautová byla s šestadvaceti body nejlepší střelkyní zápasu, Kateřina Zeithammerová získala double-double za patnáct bodů a deset zisků, od ceněného triple-double ji dělily pouhé dvě asistence. Šestnáct bodů nastřílela v dresu Chomutova Karolína Pikalová.

Jednoznačné vítězství si připsala Slovanka na půdě HB Basket. Domácí hráčky dokázaly s hostujícím celkem držet krok během první čtvrtiny, poté ale převzala otěže zápasu Slovanka a ještě do poločasu dostala své vedení do dvojciferných čísel. Hosté dominovali i po změně stran a dovedli zápas do vítězného konce. Slovanka byla lepší na doskoku, zapsala méně ztrát a měla lepší procento úspěšnosti střelby. Za zmínku stojí především skvělý výkon zpoza tříbodového oblouku, když hostující hráčky proměnily deset pokusů z devatenácti. Hned šest hráček se dostalo do dvojciferných čísel, Andrea Ondroušková se blýskla ziskem double-double za osmnáct bodů a deset doskoků. Šestnáct bodů na straně domácích Natálie Juhászová.

Velmi cenné vítězství získaly Strakonice, když doma porazily Žabiny. Strakonice se na začátku zápasu dostaly do vedení 9-1 a udávaly tempo. Minutu před koncem poločasu se Brno dostalo do jednobodového vedení, košem s faulem ovšem odpověděla Barbora Suchanová a čtyřbodový náskok domácím hráčkám dvěma trestnými hody vrátila těsně před přestávkou Violet Roučková. Strakonice v dobrém výkonu pokračovaly i ve druhé půli a nedaly Žabinám šanci zápas otočit. Domácí nastřílely třiadvacet bodů po brněnských ztrátách. Žabiny měly více doskoků, také ale více ztrát, navíc neproměnily ani jeden tříbodový pokus. Strakonice k výhře třiadvaceti body dovedla Barbora Suchanová, šestnácti body zazářila Violet Roučková, která proměnila hned čtyři trojky z pěti. Na druhé straně získala double-double za sedmnáct bodů a dvanáct doskoků Veronika Štursová.

Sparta na domácí půdě zdolala KP Brno. Hostující celek sice po první čtvrtině vedl o sedm bodů, Sparta ho ale více odskočit nenechala, manko smazala a ještě před koncem prvního poločasu šla do vedení. Po třetí čtvrtině vedla Sparta o šest a mírný náskok si nakonec udržela i během závěrečné desetiminutovky. Brno se dopustilo pouze osmi ztrát, Sparta ale lépe střílela a byla lepší na doskoku. Hned čtyři hráčky nastřílely deset bodů a více, se sedmnácti body jim vévodila Lucie Sůvová. Brno se spoléhalo na třináctibodový výkon Petry Knoflíčkové.

Nejtěsnější možné vítězství si z Pardubic odvezl Hradec. Lvice během druhé a třetí čtvrtiny mírně ztrácely, posledních deset minut ale zvládly a vývoj utkání dokázaly otočit ve svůj prospěch. Hradec většinu čtvrté části stahoval mírný náskok soupeřek. Minutu a šest vteřin před koncem zápasu snížila na tříbodový rozdíl Adéla Vítová, Studánka následně proměnila jeden trestný hod. Následovala technická chyba Hradce, Pardubice ale nedokázaly využít trestný hod ani útok. Lvice měly třicet čtyři sekund před koncem čtvrtiny k dispozici dvě šestky, ani jednu však neproměnily. Poté však následovala technická chyba Pardubic a Hradec byl tentokrát z čáry trestného hodu přesný. Studánka faulovala, Nela Hurtová proměnila jeden trestný hod, druhou neúspěšnou šestku si ovšem Hradec doskočil a společně s závěrečnou sirénou vsítila těžkou trojku Barbora Nosková, čímž zařídila Hradci vítězství. Nela Hurtová se na výhře podílela patnácti body a osmi doskoky, v dresu Pardubic šestadvaceti body zazářila Zuzana Šitancová.

Hostující Trutnov nestačil na Havířov. Moravský celek se na začátku zápasu dostal do mírného vedení, které si udržel až do poločasu. Zlom nastal ve třetí desetiminutovce, kde domácí celek odskočil až na dvacetibodový rozdíl. Čtvrtá čtvrtina skončila vyrovnaně, to ale na výhře Havířova nemohlo nic změnit. Domácí hráčky ovládly doskoky, pomohlo jim především jednatřicet doskoků v útoku. Trutnov nebyl ani jednou úspěšný zpoza tříbodového oblouku, Havířov si vybojoval více trestných hodů. Domácí tým k vítězství dovedlo duo pivotek Eliška Kubíčková – Anna Paťorková, když každá z hráček nastřílela dvacet šest bodů. Obě navíc získaly double-double, jelikož zapsaly i dvouciferný počet doskoků. Nejlepší střelkyní Trutnova byla s šestnácti body Kristýna Holubcová.

Sobotní výsledky:

USK Praha – Levhartice Chomutov 72:51

HB Basket – Basket Slovanka 54:99

BK Strakonice – Žabiny Brno 69:53

BA Sparta – KP Brno 64:55

Studánka Pardubice – Sokol Nilfisk Hradec Králové 66:67

BK Havířov – Loko Trutnov 81:60

HB Basket v neděli napravil sobotní zaváhání a tentokrát to byl právě tento celek, kdo si připsal vysoké vítězství. Chomutov za první čtvrtinu nastřílel pouze šest bodů a domácí hráčky se tak rychle dostaly do dvojciferného vedení. Domácí tým už nedal levharticím šanci na zvrat a zápas dovedl do vítězného konce. HB Basket ovládl doskoky a zapsal pouze osm ztrát, Chomutov měl horší procento střelby. HB Basket ve svém středu našel čtyři dvojciferné střelkyně, double-double získala pivotka Charlotte Semgady za dvaadvacet bodů a patnáct doskoků. Chomutov se sedmnácti body vedla Dagmar Hrabovská. HB Basket obsadil po základní části poslední postupové místo do play-off, chomutovské levhartice půjdou z jedenáctého místa do play-out.

V posledním kole se potkala Slovanka s USK v pražském derby. USK měl k dispozici domácí prostředí, více se však dařilo hostující Slovance. První půle skončila vyrovnaně, ve třetí čtvrtině se Slovanka ujala mírného vedení. Během první poloviny třetí čtvrtiny hostující hráčky nastřílely osm bodů v řadě a vybudovaly si dvanáctibodový náskok. Tato bodová šňůra se ukázala být klíčová, jelikož USK už se zpět do vedení nedostal. Slovanka si pomohla šestadvaceti útočnými doskoky, nepříliš vysokou úspěšnost střelby za dva body nahradila větším počtem proměněných trestných hodů a trojkami. Eliška Hálová zazářila dvaceti šesti body a čtrnácti doskoky, dvacet bodů nastřílela Andrea Ondroušková. Na straně USK double-double zapsala Anna Merhautová (18+11). Tímto vítězstvím si Slovanka vybojovala první místo v tabulce, USK skončil druhý.

Těsné vítězství na půdě Sparty vybojovaly Žabiny. Brněnský tým vedl po první čtvrtině o sedm bodů, v poločase už to ale bylo jen o tři a po třiceti minutách dokonce o dva body. Závěrečné dějství začala lépe Sparta, když Tereza Halátková vsítila koš s faulem a domácí hráčky se dostaly do vedení. Tři a půl minuty před koncem svítilo na tabuli skóre 50:50, necelou minutu a půl před závěrečnou sirénou vedlo Brno o bod. Následně dvojtakt proměnila brněnská Klára Stloukalová a střelu Veronika Štursová. Třiačtyřicet sekund před koncem čtvrtiny vstřelila trojku Lucie Sůvová a Sparta ztrácela dva body, vedení Brna ale opět navýšila Štursová. Sparta už skórovat nedokázala a výhru Žabin z čáry trestného hodu potvrdila Zuzana Máchová. Žabiny díky lepšímu doskoku ustály čtyřiadvacet ztrát, nevsítily sice ani jednu trojku, ale proměnily přes polovinu střel za dva body. Klára Stloukalová vedla tým s dvaceti body, Veronika Štursová jich nastřílela sedmnáct. Spartě byla oporou s osmnácti body Lucie Sůvová. Žabiny skončily na třetím místě a play-off začnou doma, Sparta do vyřazovacích bojů půjde ze sedmé příčky.

Strakonice na domácím hřišti podlehly týmu KP Brno. Domácí hráčky byly po třicet minut ve vedení, závěrečná desetiminutovka ale vyšla lépe hostujícímu celku. Čtvrtou čtvrtinu zahájilo košem Brno a dostalo se do jednobodového vedení. O bod to bylo i necelé čtyři minuty před koncem, poté ale Brno předvedlo bodovou šňůru a odskočilo až na dvouciferný rozdíl. Strakonice už neměli čas manko smazat, dva body tak putovaly do Brna. Moravský tým ovládl doskoky, zapsal méně ztrát a střílel o šestnáct trestných hodů více. Petra Karlíková dovedla KP k vítězství sedmnácti body a jedenácti doskoky, šestnáct bodů nastřílela Romana Veselá. Strakonice táhla Barbora Suchanová, autorka patnácti bodů. Oba týmy se opět utkají v play-out, Brno půjde bojovat z devátého místa, zatímco Strakonice jsou dvanácté.

Hradecké lvice dokázaly uspět i druhý hrací den, když porazily Havířov. I v tomto případě se jednalo o těsné vítězství a lvice po drtivou část utkání prohrávaly. Během poslední čtvrtiny ale zabraly a dokázaly nepříznivý průběh duelu otočit ve svůj prospěch. Přitom to dlouho vypadalo, že si Havířov dva body pohlídá. Ještě šest minut před koncem vedl moravský celek o deset bodů, následovala ale třináctibodová šňůra Hradce a lvice šly rázem do vedení. Havířov snížil, hostující hráčky už mu ale nedovolily vzít si vedení zpět. Hradec byl lepší na doskoku, nakonec ustál i větší počet ztrát. Adéla Vítová nastřílela dvacet bodů, sedmnáct přidala Simona Fišerová. Nejlepší střelkyní zápasu byla s pětadvaceti body havířovská Eva Kubíčková, dvaadvacet jich zapsala Tereza Kubeňová. Hradec si dvěma výhrami v posledním dvojkole zajistil čtvrté místo, Havířov je desátý a bude bojovat v play-out.

Pardubice v závěrečném duelu sezóny porazily hostující Trutnov. Domácí Studánka utkání zahájila lépe a dostala se do mírného vedení. Trutnov se držel ve hře, po změně stran ale Pardubice utekly na dvacetibodový rozdíl a již nepřipustily žádné drama. Trutnov trápil vysoký počet ztrát a nízká úspěšnost střelby. Pardubická Pavlína Tabačková zapsala double-double za devatenáct bodů a šestnáct doskoků, její spoluhráčky Michaela Zvancigerová a Zuzana Šitancová se na vítězství podílely jedenácti body. Trutnov našel jedinou dvoucifernou střelkyni v Markétě Šmahelové, která k patnácti bodům přidala i třináct doskoků. Pardubice půjdou do play-off ze šestého místa, Trutnov skončil o příčku nad nimi.

Nedělní výsledky:

HB Basket – Levhartice Chomutov 94:54

USK Praha – Basket Slovanka 68:76

BA Sparta – Žabiny Brno 57:62

BK Strakonice – KP Brno 53:63

BK Havířov – Sokol Nilfisk Hradec Králové

Studánka Pardubice – Loko Trutnov 59:35

Dvojice pro play-off:

1. Basket Slovanka – 8. HB Basket Praha

2. USK Praha – 7. BA Sparta

3. Žabiny Brno – Studánka Pardubice

4. Sokol Nilfisk Hradec Králové – Loko Trutnov

Skupina play-out:

9. KP Brno, 10. BK Havířov, 11. Levhartice Chomutov, 12. BK Strakonic

 

Zdroj foto: Aneta Bachtíková

Sdílejte tento článek
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace