Mistr v dohrávce nezaváhal, vedl jej Hruban | Probasket.cz

Mistr v dohrávce nezaváhal, vedl jej Hruban

📁 Články, Domácí soutěže, KNBL, Topstory 🕔30.12.2017

Vojtěch Hruban byl hlavní postavou Nymburku při jeho vítězství na Folimance 90-67. Český reprezentant a bývalý hráč USK přetavil znalost tamních košů ve 22 bodů při střelbě z pole 9/12.

Nymburk si rozhodující náskok vytvořil už v prvním poločase, tedy přesně podle plánu kapitána Pumprly, který se nedávno rozhovořil pro web NBL.cz o brzkém zakončování ala Phoenix Suns za dob kouče Mika D´Antoniho. Ihned po zisku míče se hráči mistra rozbíhali na zteč koše vysokoškoláků a výsledkem bylo hned 54 bodů z 90, kterých Nymburk dosáhl po rychlém protiútoku. Mistr dobře bránil a jen slušné doskakování USK zamezilo vyššího, než 20-bodového rozdílu v poločase (28-48). Po změně stran dostali v domácím dresu šanci mladí hráči v čele s Tůmou a Žiklou, pro něž to byly velmi cenné minuty a Středočechů se nezalekli. Po sérii tří trojek po sobě v poslední čtvrtině dokonce Sovy stáhly manko z 27 bodů na výborných minus 16. Závěr ale znovu patřil Nymburku, který nakonec zvítězil 67-90. Domácí mladíky musí mrzet zejména 22 ztrát a také slabá střelba trestných hodů (11/22). Nejlepším střelcem USK se stal s 15 body rozehrávač Ondřej Sehnal, jehož se 14 body následoval kapitán Michal Mareš. S pouhými dvěma body zakončil duel střelec Bookert, který navíc hrál pouhých 9 minut. Za hosty se kromě zmíněného Hurbana trefovali také Ray (16), či Beriša (13).

„Jsme po těžkých utkáních v Champions league a české lize. Trochu jsme čekali po svátcích, že to bude drhnout. USK hrál dobrý basket s hodně energií, ztížili nám to a za to je respektujeme. Pro nás je to další výhra musíme pokračovat,“ řekl po utkání kouč Nymburka Oren Amiel.

„Před zápasem jsme si dali cíl, že se budeme snažit Nymburk zastavit v rychlém protiútoku. To se nám podařilo po 32 minut, ale na konci už nám docházely síly. To byla jedna z věcí, kterou jsem hráčům vytkl. Nymburk kontroloval utkání po 40 minut. Gratuluji jim,“ podotkl asistent trenéra USK Praha Jan Pospíšil.

USK Praha – ČEZ Basketball Nymburk 67:90 (17:27, 11:21, 18:25, 21:17)

Body: O. Sehnal 15, Mareš 14, Madsen 9 (7 doskoků), Tůma 8, Křivánek 8, Raines 5, Žikla 3, Bookert 2, Petružela 2, Štěrba 1 (6 doskoků) – Hruban 22, Ray 16, Beriša 13, J. Bohačík 8, Benda 8, Kříž 5, Davis 4, Vyoral 4, Barač 3, Peterka 3, Lawrence 2, Pumprla 2
Doskoky: 36 – 38
Trojky: 10/26 – 9/26
TH: 11/22 – 13/18
Asistence: 18 – 19
Ztráty: 22 – 13
Fauly: 21 – 23