eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Představujeme týmy Kooperativa NBL: Dekstone Tuři Svitavy

📁 Články, Domácí soutěže, KNBL, Rozhovory, Topstory 🕔3.10.2017
Představujeme týmy Kooperativa NBL: Dekstone Tuři Svitavy

Po loňském sedmém místě přichází ještě o něco vyšší ambice – znovu posílení Tuři vyhlíží semifinále!

Svitavští Tuři jsou letos jednoznačně černým koněm soutěže. Pokud ne na finále, brousí si zuby po očku alespoň na semifinále. Liga bude vyrovnaná, takže proč by toho zajímavě namixovaný tým nemohl dosáhnout právě letos? Z mužstva odešel z důležitých hráčů pouze Hunter Mickelson, jenž se upsal Nymburku. Jeho téměř double – double statistiky budou chybět, nicméně jako adekvátní náhrada se jeví Garret Kerr. Ex-kolínský SF/PF má skvělý čich na doskok díky nesmírně silným nohám. Svůj fyzický fond dokáže využít i pro podkošové souboje a pro tyto schopnosti je navzdory pouhým 194 centimetrům v NBL velmi ceněn. Zkušenost má přinést veterán Luboš Stria, jenž je obávaným střelcem z dálky a do NBL se vrací po roční pauze z Handlové. Na pozici nižšího křídla je na východě Čech na zkoušku Chorvat Ozren Pavlovič, a pak tu máme triu mladíků z mládežnických reprezentací: Pivot Šimon Puršl nakoukl už i do ACB ligy, nyní se však po zranění pokusí o akceleraci své kariéry pod ambiciózním lodivodem Růžičkou. Následují dva ex-nymburští Lvi Eduard Kotásek (PG) s Lubošem Kovářem (PF).

Kostra týmu okolo Marka, Slezáka, Jelínka (nově kapitána) a Rosebora zůstala, velmi slušným back-upem na rozehru je stále Bryan Smithson, Tomáš Teplý má pro změnu přesnou ruku z dálky. To vše spolu s disciplínou a důrazem na obranu dělá z Růžičkova souboru spolufavorita na medaile. Svitavy zvládly domácí Louda Cup, když ve finále porazili Kolín o sedm bodů, předtím skončili druzí na turnaji v Maďarsku. Triumfy nad Levicemi, Pakšem i Svitem se počítají, stejně jako facka od Opavy v ligové generálce ve Slezsku. Podle trenéra Lubomíra Růžičky přišly v pravý čas.„Výsledky bych nepřeceňoval. Spíše nám šlo o herní projev a ten byl uspokojivý. Až teda na zmíněný výkon v Opavě. Příprava je však již minulostí a samotná ligová utkání budou zcela o něčem jiném.“ Pokud zvládnou Tuři náročný start do sezony a vybojují skupinu A1, můžeme se od nich dočkat velkých věcí. Na závěr jsme o odpovědi na několik otázek týkajících se nové sezony požádali svitavského playmakera Romana Marka.

Romane, lehce zavádějící otázka na začátek: Je váš tým silnější, než v minulé sezoně?
Ano, do týmu přišli kvalitní hráči, kteří mají ligové zkušenosti a byli ve svých týmech klíčoví hráči, plus mladí kluci kteří jsou velice šikovní a chtějí na sobe pracovat.

Příprava se Turům až na facku v generálce v Opavě povedla. Co právě opavská porážka ukázala?
Příprava proběhla tak nějak standardně. Měli jsme úseky zápasů, kde to vypadalo opravdu velmi dobře, na druhou stranu i sekvence, kde jsme vypadali hrozně. Ta prohra v Opavě nám ukázala spoustu věci. Domácí hráli jednoduše a velmi kolektivně. My jsme si míč nepůjčili, do toho nakupili spoustu zbytečných ztrát a v obraně jsme měli špatný den, i když je pravda, ze Opava poté v laufu dávala i těžké střely.

Ligu začínáte v Děčíně, pak budete doma hostin Nymburk, následují Pardubice a Opava. S kolika výhrami z tohoto skoro až smrtícího losu byste byli spokojeni?
To je těžká otázka, pojedeme do Děčína s cílem zvítězit a nabrat tím potřebné sebevědomí do dalších zápasů. Abychom jakýkoliv z těch zápasů vyhráli, potřebujeme podat nadstandardní výkony.

Kdo bude podle Vás nejvíce prohánět Nymburk v nadcházející sezoně?
Myslím, že nejvíce budou letos Nymburk prohánět Pardubice.

Hecovali jste se nějak v kluky v kabině, nebo vypsali jste nějakou speciální prémii (zápisné) do klubové kasy, pokud se stanete nejlepším nahrávačem KNBL?
Vůbec ne, o tom nepadlo ani slovo.

 

Foto: Facebook Dekstone Tuři Svitavy

Sdílejte tento článek

Podobné články

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace