eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Představujeme týmy Kooperativa NBL: BK Opava | Probasket.cz

Novinky ze světa basketbalu – NBL, NBA, VTB

Představujeme týmy Kooperativa NBL: BK Opava

📁 Články, Domácí soutěže, KNBL, Rozhovory, Topstory 🕔4.10.2017
Představujeme týmy Kooperativa NBL: BK Opava

Loni Opavě těsně unikl bronz, ale zase jako jediná v play off dokázala porazit Nymburk. Letos tým kouče Czudka opět vyhlíží boje o medaile.

V Opavě byl letos relativní klid. Jádro mužstva zůstalo pohromadě s výjimkou konce kariér power forwarda Viktora Cveka, jenž dal přednost kariéře právníka a odchodu do sportovního důchodu Jakuba Blažka. S nimi kromě zkušeností odešlo i téměř devět doskoků na zápas, což je disciplína, s níž se v Opavě vinou nižší sestavy dlouhodobě potýkají. Ze Snakes Ostrava přišlo ovšem dravé mládí v podobě mládežnického reprezentanta Lukáše Bukovjana, který může hrát na pozici 1 i 2. V první lize i v Extralize U19 patřil Bukovjan k nejlepším střelcům, takže bude zajímavé sledovat, jak si povede mezi dospělou elitou. Kromě Bukovjana přišli křídelní prostory vyztužit Jiří Štěpánek a Jakub Slavík.

Opava má nadstandardní sestavu rozehrávačů. Kromě reprezentanta a lídra týmu Jakuba Šiřiny odehrál skvělou loňskou sezonu také Radovan Kouřil. V záloze čeká kromě zmíněného Bukovjana také zkušený Radim Klečka, což dělá z Opavy vedle Nymburka určitě tým s nejlepší rozehrávačskou sestavou v Kooperativa NBL. Svěřenci trenéra Czudka padli v přípravě pouze dvakrát z osmi zápasů (Olomoucko a Levice), hráli svůj typický rychlý basketbal a opírali se o výborné trojkaře. V ještě lepším světle se jeví kromě Gniadka s Kvapilem další podkošový hráč do party Václav Bujnoch, který si více věří a měl by letos dostávat ještě více prostoru ve hře.

Opava startuje NBL doma proti přijatelnému Jindřichovu Hradci, avšak hned v dalším kole zajíždí k derby do haly Tatran vyzvat nečitelnou Ostravu. Opava bude spoléhat i na své příznivce, kteří na domácí mače chodili v hojném počtu 1274 na zápas a často vyráželi podpořit svoje miláčky i ven. Několik otázek jsme položili zkušenému křídelníkovi a obávanému střelci zpoza perimetru Luďku Jurečkovi:

Jaký máte letos cíl?
Základem je playoff, to nám, doufám, neunikne. Rád bych se podíval do skupiny A1, ale až samotný průběh ligy nám ukáže, jak na tom budeme.

Máte nadstandardní rozehrávačskou trojici (či skoro čtveřici) a dost jste omladili. Budete hrát ještě rychlejší basket, než loni?
Určitě přechod na útočnou půlku se budeme snažit zvladnout co nejrychleji, poté už se uvidí, jestli nám vznikne příležitost k zakončení či budeme hrát postupný útok.

Po konci kariér dvojice Cvek – Blažek vám zase odešlo v průměru 9 doskoků na zápas. Jak budete oba zkušené borce nahrazovat?
Myslím, že je to otázka celého týmu. Každý musí přispět, není to otázka jenom pivotů.

Příprava se vám povedla, když byli na palubovce Kvapil s Bujnochem a Gniadkem, nebo alespoň dva z nich, vypadalo to, jako byste ani neměli slabinu, nicméně co ukázala třeba porážka na půdě Olomoucka, kde jste ztratili sedmnáctibodové vedení?
Ukázala nám, že musíme hrát každý zápas od začátku až do konce. S týmem Olomoucka nám vyšel velmi dobře úvod zápasu, ale jinak jsme ve většině přípravných zápasů spíše dotahovali a pomalu se rozjížděli.

Kolik trojek tipuješ, že dáš letos trojek?
Snad aspoň stejně jak minulý rok (smích).

A ještě jedna tipovací otázka – kdo bude mít po základní části více asistencí na zápas – Radovan Kouřil, nebo Jakub Šiřina?
Podle mě budou vyrovnaní. Oba jsou velmi kvalitní a budou nám to servírovat rovným dílem.

 

Foto: ČBF

Sdílejte tento článek

Podobné články

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace