eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Zázrak se nekonal. Španělé udeřili nezměrnou silou | Probasket.cz

Novinky ze světa basketbalu – NBL, NBA, VTB

Zázrak se nekonal. Španělé udeřili nezměrnou silou

📁 Články, Reprezentace, Topstory 🕔2.9.2017
Zázrak se nekonal. Španělé udeřili nezměrnou silou

Please enter banners and links.

Čeští basketbalisté podlehli úřadujícím šampionům vysoko 56-93 a v plné nahotě se projevila absence podkošových hráčů. Možnost reparátu mají Ginzburgovi svěřenci v pondělí, kdy ve 14 hodin změří síly s Maďary.

Utkání předznamenala už první desetiminutovka, v níž Češi favoritovi podlehli 14-33. Lvi sice zprvu vedli po pěti bodech Martina Kříže 5-2, ovšem poté Španělé převzali taktovku zápasu a začali nemilosrdně trestat každé české zaváhání a také výškový handicap. Deseti body se uvedl hvězdný rozehrávač Ricky Rubio, poté začal skórovat i neméně skvělý Pau Gasol. Tým z Pyrenejského poloostrova válcoval Lvy na doskoku, ale i v úspěšnosti střelby. Satoranský a spol. působili najednou bázlivým dojmem a výsledkem bylo atakování soupeřova koše z uctivé vzdálenosti. Náskok Španělů narůstal a v poločase (23-56) už bylo jasné, že je po zápase. Pozitivem českého výkonu bylo určitě pouze 10 ztrát a také 9 bodů a 3 doskoky Jakuba Šiřiny. Opavský guard je zvládl za 18 minut hry, když proměnil tři z pěti trojek. Ještě daleko impozantnější statistiku však můžeme vidět u Pau Gasola, který zatížil české konto 26 body a 8 doskoky za 20 minut. Veterán navíc minul pouhou jednu střelu z 10. Španělé dohrávali zápas v exhibičním tempu a předvedli několik skvělých souher. Zejména nahrávky Marce Gasola a Sergia Rodrigueze byly spektakulární. Ostatně, podívejte se sami.

„Určitě to byla pro mě největší výzva kariéry. Už není nikdo lepší, proti komu bych mohl hrát. Pak už jedině členové amerického Dream Teamu. O současném španělském týmu se bude mluvit ještě za mnoho let. Přece jenom osm hráčů z NBA se nepotkává v každém evropském týmu. Až se jednou podíváme na záznam tohoto utkání, tak si budeme moci říct, že jsme proti nim hráli,“ rozplýval se i přes porážku pivot Kamil Švrdlík a dodal: „Samozřejmě jsme věděli, že oni jsou někde jinde, ale doufali jsme, že by to mohlo skončit menším rozdílem a že nám to bude víc padat v útoku. Škoda že jsme v první půlce byli trochu vystrašení. Ale druhý poločas byl lepší. Ale pod koš se jít nedalo, tak jsem to zkoušel z dálky. Oba Gasolové, ale i Hernangomez jsou obři, zakončil pardubický centr.“

ČR – Španělsko 56:83 (14:33, 9:23, 15:20, 18:17)

Body: Kříž 11, Šiřina 9, Švrdlík 9, Satoranský 8 (5 asistencí), M. Peterka 6, Palyza 5, Hruban 4, Kyzlink 2, Welsch 2 – P. Gasol 26 (8 doskoků), Rubio 17 (5 asistencí)

Doskoky: 28 – 50

Trojky: 6/28 – 5/14

TH: 2/4 – 24/28

Asistence: 16 – 30

Ztráty: 10 – 11

Fauly: 23 – 10

 

Foto: FIBA Europe

Sdílejte tento článek
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace