Povolit – přitáhnout aneb opavské K.O. mistrovi | Probasket.cz

Povolit – přitáhnout aneb opavské K.O. mistrovi

📁 Články, Domácí soutěže, KNBL, Topstory 🕔6.5.2017

Basketbalisté Opavy připravili Nymburku druhou porážku v sezoně, když jej doma přetlačili poměrem 80-76. Výhra Slezanů je o to překvapivější, protože přišla jako blesk z čistého nebe – ještě ve čtvrtek vy Nymburce totiž prohráli o 66 bodů!

Třinácti trojkami a 15 útočnými doskoky zničili Slezané mistrovský Nymburk, nad nímž vedli nepřetržitě od poloviny první čtvrtiny. Tou dobou si domácí přichystali pro své fanoušky šňůru 12-4, pod níž se trojkami podepsali Šiřina, Dragoun a Kouřil. A po úvodní minutě druhé periody bylo pro Opavu ještě lépe – nedůraz v nymburské defenzivě potrestali Bujnoch s Klečkou. Na druhé straně to byl Sant-Roos s Allenem, kteří domácí tým přibrzdili v rozletu a stlačili poločasový deficit pod úroveň deseti bodů. Po změně stran se Nymburk nedostal do žádné velké bodové šňůry, jak možná mnozí očekávali.

Pravda, dvakrát hosté snížili na rozdíl šesti bodů, ale Opava v důležité chvíli pálila skvěle za tři body a zejména Šiřina s Klečkou drželi opavské akcie proklatě vysoko. Nymburk ale v poslední části přece jen zabral a dotáhl se po smeči Halla až na 75-73. Václav Bujnoch však tříbodovou akcí vrátil Opavě luxus v podobě pětibodového vedení. Lawrence s Holtem sice ještě snížili na 78-76, jenže nadějný pokus Jiřího Welsche (který šel sám na koš) o vyrovnání v samotném závěru skvěle zblokoval jiný reprezentant – Jakub Šiřina. Ten stejný hráč poté trestnými hody jistil 1,2 sekundy před koncem nečekaný opavský triumf 80:76. Právě Šiřina byl s 18 body a 6 asistencemi hlavním lídrem Slezanů, téměř identický příspěvek přidal na druhé straně Bryon Allen (18 bodů a 5 asistencí). Stav série je nyní 1-2 a další utkání je na programu už zítra (tj. v neděli) rovněž od 16h.

BK Opava – ČEZ Basketball Nymburk 80:76 (24:16, 20:20, 24:25, 12:15)

Body: Šiřina 18 (6 asistencí), Klečka 15 (8 doskoků), Zbránek 14, Cvek 12, Bujnoch 10 (6 doskoků), Dragoun 6, Kouřil 3 (5 asistencí), Kvapil 2 (7 doskoků) – Allen 18 (5 asistencí), Sant-Roos 16 (6 asistencí), Benda 10 (7 doskoků), Welsch 9 (6 doskoků), Hall 9, Lawrence 6, Hruban 3, Holt 3, Kříž 2

Doskoky: 40 – 33

Trojky: 13/35 – 5/29

TH: 15/21 – 17/24

Asistence: 17 – 14

Ztráty: 16 – 12

Fauly: 22 – 19