Výsledky 9. kola nadstavbové skupiny A2 KNBL | Probasket.cz

Výsledky 9. kola nadstavbové skupiny A2 KNBL

📁 Články, Domácí soutěže, KNBL, Topstory 🕔31.3.2017

Ústí nad Labem si v pohodě poradilo s Brnem, stejně jako LIONS uspěli v Prostějově. Sedmé místo si zajistily Svitavy, které díky povedené poslední čtvrtině přehrály Ostravu.

Sluneta přeskákala svého soupeře 40 – 28 a nasázela mu 10 trojek, díky čemuž získala veledůležité třinácté vítězství. Vedle lídra Thompsona (21) se dařilo mimo jiné Davidu Šteffelovi, jenž za 14,5 minuty stihl 13 bodů a 4 doskoky. Podobně v poklidu se radoval i Jindřichův Hradec v Prostějově. LIONS položili základ vítězství v prvním poločase, který vyhráli 22-44. Prostějov byl v té chvíli zralý na ručník – z pole střílel s úspěšností 20 % a v obraně jistotou také neoplýval. Ve druhé půli domácí zásluhou Sehnala s Fitzpatrickem zkorigovali na konečných 81-90. Tuři vyhráli poslední čtvrtinu zápasu s Ostravou 29-18 a díky dobré pasáži v její polovině slaví sedmou příčku po nadstavbě a vytoužené východočeské derby ve čtvrtfinále. Hostům nepomohla ani úspěšnost střelby za dva body 70 %.