Výsledky 19. kola Kooperativa NBL | Probasket.cz

Výsledky 19. kola Kooperativa NBL

📁 Články, Domácí soutěže, KNBL, Topstory 🕔14.1.2017

Tři sobotní mače = tři výhry hostů. Nejpřekvapivější byla určitě ta USK na palubovce Kolína, kterou řídil osmnáctibodový Jaromír Bohačík.

Nymburk nastřílel v Ostravě stovku, ale lehké to rozhodně neměl. Mistr prohospodařil dvacetibodové vedení nabyté v polovině třetí části a Nová Huť snížila na 68-72 po třiceti minutách. Drama odmítl Diamon Simpson, jenž šesti body dodal Nymburku klid a nakopl jej k výhře v polední čtvrtině 32-15. Kolín doma potopil pouze dvě trojky ze 16 a ani přes 27 proměněných šestek nedokázal porazit USK Praha, který je naopak zase o něco blíže skupině A1. Hosté skvěle zvládli přelom mezi třetí (v níž povolili Kolínu jen 8 bodů) a čtvrtou desetiminutovkou a odváží si z Polabí těsnou výhru 71-69. Nutno dodat, že Kolín nedal v závěru tři potenciální vyrovnávací střely. Opava po pěti porážkách konečně uspěla na venkovní palubovce a základem byla pevná obrana. Domácí Svitavy stěží nastřílely přes 50 bodů. Nejlepším střelcem Slezanů byl sedmnáctibodový Luděk Jurečka, jenž přesně zamířil hned pětkrát zpoza tříbodového oblouku.