Ondřej Balvín pomohl k další výhře Bayernu dvěma body

📁 Články, Evropské poháry, Topstory 🕔12.1.2017

Německý celek doma porazil Chimki Moskva a v TOP 16 Eurocupu je zatím stoprocentní.

Český obr nastoupil proti ruskému týmu v základní sestavě a po necelých třech minutách po přihrávce Američana Reddinga skóroval. Víc toho, bohužel, nestihl. Za půldruhé minuty jej vystřídal další dlouhán Booker a Balvín už do konce zápasu další šanci nedostal.

Mohl být spokojen alespoň s dalším vítězstvím v TOP 16. Ruský soupeř byl sice celý první poločas lepší a v jednu chvíli vedl dokonce o deset bodů, jenže ve třetí čtvrtině hráči Bayernu udeřili mohutnou silou. Šňůrou deseti bodů otočili z 45:48 na 55:48 a dostali se do sedla. Vynikající Lučič přidal vzápětí dvě trojky a Američan Taylor pak zařídil domácím dvouciferný náskok. V závěrečné čtvrtině se hosté naposledy přiblížili na dostřel, snížili na rozdíl pěti bodů, pak ale téměř pět minut nedali koš, Bayern získal zpátky pohodlný náskok a Rusové úplně odpadli.

Ostrostřelec Šved dal v poslední čtvrtině pouze dva body, Američan Pullen dokonce vyšel střelecky naprázdno. Dohromady zaznamenali v utkání 33 bodů, na pět dvouciferných střelců Bayernu v čele s Američanem Taylorem s 15 body to však bylo tentokrát málo.