BK JIP Pardubice prvním postupujícím | Probasket.cz

BK JIP Pardubice prvním postupujícím

📁 Články, Domácí soutěže, Topstory 🕔7.12.2016

Basketbalisté Pardubic jsou prvním postupujícím z 5. kola Českého poháru. Na horké půdě v Kolíně dokázali i potřetí v sezoně zdolat místní Medvědy a v příštím kole se utkají s vítězem duelu Ústí nad Labem – Děčín.

BC Geosan Kolín – BK JIP Pardubice 71:75 (19:27, 40:44, 58:62)

Obhájce trofeje nenechal nic náhodě. Do utkání si přinesl hodně energie a už po čtyřech minutách vedl osmibodovým rozdílem (8:16). Domácí se dostali do role pronásledovatele, ale dařilo se jim pouze snížit na jednobodový rozdíl v závěru zápasu, který měl napínavou koncovku. Tu ale Beksa zvládla zkušeně a odrazila veškeré snahy domácích. Ti se ani na vteřinu nedostali do vedení a museli vzít na vědomí, že letos na pardubický tým nemají. Medvědi postrádali vedle Číže Ličartovského, Horák byl jen na zápise a do hry nezasáhl. Pardubičtí trenéři neměli k dispozici Půlpána (nemoc), se sebezapřením odehrál utkání Švrdlík, který ještě ráno zápolil s teplotou. Chyběli i Pandula s Roubem. Vítězové po celé utkání kontrolovali jeho průběh a těžili z dobré obrany a převahy pod koši, kde měli výraznou převahu na doskocích. Rozhodující náskok si vytvořili už v první půli, ale kvůli zbytečným ztrátám ho nedokázali natáhnout na víc jak devět bodů. Kolínští se v samém závěru pokusili otočit skóre, ale po Vocetkově trojce na začátku předposlední minuty to stačilo jen na 69:70. Vzápětí střelec trojky fauloval Burnetta a ten chladnokrevně oba trestné hody proměnil. Přesto měli Medvědi šanci na vyrovnání, ale Skinnerova trojka nebyla přesná. Při souboji o odražený míč byl Švrdlíkovi odpískán faul, Kerr však trestuhodně obě šestky zahodil. Pak Bakič zpod koše nedal a když pár vteřin před koncem Autrey dal oba trestné hody, bylo jasné, že postoupí obhájce loňského vítězství. Bakič pak stačil snížit, výsledkovou tečku pak jednou proměněnou šestkou udělal opět Autrey, který si v utkání připsal nejen double-double, ale i sedm asistencí.

Body: Skinner 22, Vocetka 11, Bakič 10, Machač 8, Dixon 6, Hunt a Harčár po 5, Kerr 4 – Burnett 22, Wall 15, Autrey 14 (10 d.), Švrdlík 11, Škranc 9 (11 d.), Kotas a Kohout po 2

Doskoky: 29 – 44

TH: 10/5 – 15/11

Trojky: 8 – 6

Ztráty: 10 – 17

Asistence: 21 – 14

Fauly: 19 – 12

Rozhodčí: Matějek, Kurz, Jedlička