Nymburk dál kraluje, Brnu nadělil stovku | Probasket.cz

Nymburk dál kraluje, Brnu nadělil stovku

📁 Články, Domácí soutěže, KNBL, Topstory 🕔6.11.2016

Mistr pokračuje v impozantních střeleckých výkonech zpoza tříbodového oblouku.

Dvanáct trojek Ostravě, třináct Svitavám a čtrnáct Brnu. Nymburk, jak se zdá, v posledních týdnech vypiloval trojky k dokonalosti a dnešních 56 % úspěšnosti z této vzdálenosti dopomohlo i k vysoké výhře nad MMCITÉ. Středočeši agresivně bránili a sami přidávali jednoduché body třeba po rychlých kontrech (26). Mistr rovněž strojově přesně střílel za dva body (70 %), takže Brno po první periodě prohrávalo 30-12. Hosté už nasadili posilu z Prostějova Jana Tomance, ale ani jeho 11 bodů a 5 doskoků nezabránilo prohře o 40 bodů. Tentokrát zcela vyhořel Edi Sinadinovič, jenž minul 11 ze 12 střel z pole a zaznamenal pouze tři body. Nejlepšími střelci Brna, jehož kouče Helbicha může těšit alespoň slušných 15 útočných doskoků, se stali třináctibodoví Radek Pumprla s Ivanem Mikuličem. Za Nymburk stihl Bryon Allen 20 bodů za 25 minut. Žádný domácí hráč kromě Allena a Kříže (29,5 minuty) nestrávil na palubovce více, než 21 minut.

ČEZ Basketball Nymburk – MMCITÉ Brno 103:63 (30:12, 24:19, 23:15, 26:17)

Body: Allen 20, Meier 12, Sant-Roos 11, Hruban 9, M. Peterka 9, D. Simpson 8 (7 doskoků), Lawrence 8 (8 asistencí), Kříž 8, Welsch 7, M. Svoboda 5, Pumprla 4, Benda 2 – Mikulič 13 (5 asistencí), R. Pumprla 13, Tomanec 11, Turman 8 (8 doskoků), Nehyba 6, S. Simpson 6, Hrabovský 3, Sinadinovič 3

Doskoky: 43 – 30

Trojky: 14/25 – 8/37

TH: 5/10 – 9/11

Asistence: 27 – 15

Ztráty: 16 – 16

Fauly: 14 – 12