Absence Rosebora rozhodla, do finále jde Děčín | Probasket.cz

Absence Rosebora rozhodla, do finále jde Děčín

📁 Články, Domácí soutěže, KNBL, Topstory 🕔9.5.2016

Válečníci přeskákali Prostějov 21-9 v útoku a přestože minuli hned 11 šestek z 18, radují se z výhry 74-68.

Severočeši se oklepali po hrozivém úvodu, po němž Orli vedli 21-4 a pomalu začali umazávat své manko. Zlepšili se na doskoku a také v obraně a Jiří Jelínek v polovině druhé čtvrtiny snižoval už na 28-24. Domácí hráli kvůli absenci Šteffela s Roseborem v nižší sestavě s Tomancem na pozici pět a právě tento hráč dělal spolu s Palyzou hostům největší problémy. Oba dva se postarali dohromady o 22 bodů z 34 prostějovských. Děčín jich za dvacet minut zaznamenal 29. Rozhodnutí duelu padlo v druhé polovině třetí desetiminutovky. Ariete ztratil několik míčů po sobě, Děčín zlepšil útočný doskok a také začal dávat jednoduché koše.

Sehnal sice trojkou upravil na 49-43, avšak pak už hráli téměř výhradně Válečníci, kteří šňůrou 12-1 překlopili zápas na svou stranu. Zkraje posledního dějství přidali důležité body Stria (4/6 trojky) s Pomikálkem, což prakticky rozhodlo (50-60). Nejlepším střelcem hostů se stal s 19 body rozehrávač (a zároveň hráč utkání) Tomáš Vyoral, za Orly kontroval s 21 body Tomanec. Děčín si na svého finálového soupeře bude muset počkat minimálně do úterý a to za předpokladu, že Nymburk promění semifinálový mečbol.

Ariete Prostějov – BK ARMEX Děčín 68:74 (21:9, 13:20, 16:26, 18:19)

Body: Tomanec 21 (8 doskoků), Palyza 19, Marko 11 (5 asistencí), Slezák 8, Sehnal 4, Dokoupil 3, Norwa 2 – Vyoral 19 (5 asistencí), Stria 14, Jelínek 11, Bažant 9 (5 doskoků), Landa 6, Carter 5, Pomikálek 4 (8 doskoků), Šiška 4, Ježek 2 (5 doskoků)

Doskoky: 32 – 44

Trojky: 8/21 – 7/32

TH: 18/22 – 7/18

Asistence: 10 – 16

Ztráty: 18 – 12

Fauly: 18 – 24