Nymburk v Novgorodu neuspěl, v play off čeká CSKA | Probasket.cz

Nymburk v Novgorodu neuspěl, v play off čeká CSKA

📁 Články, Domácí soutěže, KNBL, Topstory 🕔23.4.2016

Novgorod skvěle střílel za dva body a hlavně díky dvojici ruských reprezentantů Chvostov – Antonov zvítězil 91-76.

V posledním kole základní části VTB ligy se utkaly dva týmy se shodnou bilancí (16-13), vítěz duelu měl narazit ve čtvrtfinále na relativně schůdnějšího soupeře v podobě UNIKSu Kazaň, zatímco poražený narazí na obhájce trofeje CSKA Moskva. Domácí Novgorod začal velmi dobře v obraně a povolil Nymburku ze hry pouhých 12 bodů v první čtvrtině. Zbývající body hosté přidali z čáry trestného hodu, jenže jejich obrana navázala na nepříliš přesvědčivé výkony z posledních vystoupení. K výbornému partu se rozehrával Semen Antonov (7 bodů), jemuž sekundoval Američan Rudd. Právě domácí křídelník zvyšoval v polovině 18. minuty už na 37-27.

Poločasový účet uzavřel šestkami Dixon (46-36) a o přestávce měli hráči českého týmu o čem přemýšlet. Domácí se až příliš lehce prosazovali z pod koše a jeho bezprostřední blízkosti a tento trend pokračoval i ve třetí čtvrtině. Dmitrij Chvostov skvěle řídil rozehrávku a Novgorod postupně navýšil své vedení až na dvacet bodů. V dresu Nymburka sice lehce korigovali Houška (nejlepší zápas v nymburském dresu v letošní sezoně) s Randlem, ale porážku neodvrátili. Play off startuje pro Nymburk už 29. dubna v Moskvě.

Nižnyj Novgorod – ČEZ Basketball Nymburk 91:76 (19:16, 27:20, 25:20, 20:20)

Body: Chvostov 23 (8 asistencí), Antonov 20 (9 doskoků), Rudd 15, Ivlev 9 (14 doskoků) – Randle 18, P. Houška 17, Dixon 9, De Zeeuw 9

Doskoky: 39 – 36

Trojky: 9/36 – 7/22

TH: 8/9 – 17/20

Asistence: 15 – 23

Ztráty: 7 – 11

Fauly: 23 – 16