Nymburk blízko senzace, rozehrávači CSKA byli proti | Probasket.cz

Nymburk blízko senzace, rozehrávači CSKA byli proti

📁 Články, Domácí soutěže, KNBL, Topstory 🕔30.4.2016

Basketbalisté Nymburku vstoupili do čtvrtfinále VTB ligy těsnou porážkou v Moskvě.

Nymburk začal na palubovce CSKA bez bázně a hany, jako by zde v základní části ani neprohrál o více, než 50 bodů. Domácí se ještě nestihli ani rozkoukat a už prohrávali 4-12. Hlavní postavou úvodních minut hry byl křídelník Howard Sant-Roos, jenž zatížil konto favorita 8 body. Kouč CSKA Dimitris Itoudis pak poslal do hry Miloše Teodosiče a také Nikitu Kurbanova, kteří rozpohybovali útok. O v sedmé minutě zápasu už si favorit hýčkal vedení 17-14, když se činil právě srbský guard a s ním i Cory Higgins. Hosté se po celý druhý poločas drželi na dostřel a pomáhali si hlavně dobrou produktivitou střelby a také tím, že CSKA neměl střelecký den zpoza tříbodového oblouku.

Tři minuty před poločasem De Colo zvyšoval na 45-36 a zdálo se, že basketbalový obr jde do trháku. Dixon s Welschem však Rusy přibrzdili a do kabin se šlo za stavu 49-46. Třetí desetiminutovku by šlo charakterizovat větou – CSKA vedl, Nymburk se dotáhl. Domácí si pomáhali z čáry trestného hodu, což byla po celý zápas jejich silná zbraň (35/39). Jakkoli některé zákroky byly rozhodčími posouzeny velmi sporně, nelze nevidět, že právě ve střelbě šestek se lámal chleba. Český mistr totiž minul hned 9 z 24 nabízených a to se mu v takto těžkém zápase nakonec vymstilo.

Na začátku 33. minuty sice po trojce Randla a nekompromisní smeči Sant-Roose hosté ztráceli jen tři body (74-71), pak se ale do všeho vložil Teodosič s De Colem. Dohromady dali totiž 14 bodů a Nymburku odešla vinou zlepšené domácí obrany střelba, z čehož resultoval výsledek 95-87. Český tým se však za předvedený výkon nemusí stydět a s otevřeným hledím může nastoupit v neděli ke druhému zápasu. Do něj však půjde ve vedení 1-0 na zápasy ruský gigant.

CSKA Moskva – ČEZ Basketball Nymburk 95:87 (26:25, 23:21, 21:18, 25:23)

Body: Higgins 21, De Colo 20 (8 asistencí), Teodosič 20 (6 asistencí),  Kurbanov 10 (8 doskoků), Hines 10 – Sant-Roos 20 (6 doskoků), Dixon 16, Welsch 12, De Zeeuw 11

Doskoky: 36 – 38

Trojky: 4/21 – 8/20

TH: 35/39 – 13/24

Asistence: 17 – 19

Ztráty: 14 – 19

Fauly: 23 – 32