USK B vítězně proti Olomouci. V souboji rezerv úspěšnější Opava

📁 1.liga můžů, Články, Domácí soutěže, Topstory 🕔12.3.2016

Pátečními zápasy odstartovalo páté kolo nadstavbových skupin v první basketbalové lize mužů. Plzeňská Lokomotiva přejela Zlín rozdílem několika tříd o 42 bodů. Doma vyhrála i rezerva USK proti Olomouci. Cennou výhru si vezou basketbalisté Opavy z Nymburka a v bojích ve skupině playout podlehla Ostrava na domácí palubovce Kondorům z Liberce.

Nymburk B podobně jako v prvním vzájemném zápase nestačil na rezervu Opavy a v tabulce skupiny C zůstává na šestém místě. Tentokrát na domácí palubovce prohrál o deset bodů a v zápase vedl pouze v první minutě. Hosté z Opavy byli zejména lepší na doskoku a duo Branda, Matějka táhlo tým za vítězstvím, když oba nastříleli 17 bodů. Opavští si desetibodový náskok z poločasu udržovali až do závěrečného klaksonu a zvítězili 81:71.

V Praze na Folimance to v zápase s Olomoucí vypadalo na jasnou záležitost pro béčko USK. Když v 15. minutě zvýšil Bláha na 39:24, mohli fanoušci pomalu odejít na občerstvení do bufetu před poločasovou přestávkou. Hosté však zbraně nesložili a po přestávce připravili pro domácí studenou sprchu, když dali osm bodů v řadě a zápas opět dostal na významu. Střelecký souboj svedli domácí Svoboda (32 bodů) a Dedek, který nastřílel za hosty ještě o dva více. Ale ani jeho střelecký výkon nestačil a Olomouc prohrála 83:90.

Lokomotiva Plzeň hostila Zlín a vysokým vítězstvím 92:50 si upevnila první pozici ve skupině D. Domácí nasbírali úctyhodných 61 doskoků a svého soka jasně převyšovali ve všech činnostech. Zlín ve druhém poločase nastřílel žalostných 13 bodů a v utkání odehráli jeho čtyři hráči celých 40 minut. Zlín ze západu Čech odjížděl s velkým výpraskem, i tak zůstává na třetím místě.

Ve skupině o udržení přivítala Ostrava Liberec a pro domácí to byl opět klíčový duel v boji o sestup. Zápas nabídl dva rozdílné poločasy. V tom prvním panovaly ofenzívy obou týmů (40:56). Liberec si udržoval solidní náskok po značnou část hrací doby, což podpořili Kejmar (21 b.) a Honzák (16 b.), za domácí pálil Klímek (20b.). Ostrava tak sice je předposlední, ale Šlapanice mají o dva duely méně.