Extraliga U19 – Konec základní části! | Probasket.cz

Extraliga U19 – Konec základní části!

📁 Články, Domácí soutěže, Mládež, Topstory 🕔6.3.2016

Orli Prostějov si tento víkend připsali dvě vítězství, které je posunuly na konečnou sedmou příčku a tudíž lepší postavení v playoff. V sobotu si poradili se Sokolem Pražským, proti kterému již v poločasu vedli 42:28. Ve druhé půli si tento náskok nenechali vzít a zvítězili 67:48. Domácí Goga vstřelil 19 bodů. Za zmínku stojí také výkon Vašáta, který zaznamenal double – double za 11 bodů a 14 doskoků. Za hosty nastřílel Hartig 15 bodů. V neděli přijel do Prostějova Písek a nebyl to snadný souboj ani pro jeden tým. Prostějov si sice vytvořil do poločasu desetibodový náskok, ovšem Sršni začali v tom druhém stahovat rozdíl ve skóre a dokázali závěr utkání ještě zdramatizovat. Orli si však vše pohlídali a triumfovali 83:76. Další vynikající part zahrál Vašát, který znovu zaznamenal double – double za 24 bodů a 22 doskoků! Písecký Hejda vstřelil 21 bodů a jeho mužstvo tak skončilo těsně na 6. pozici

Ostrava se o víkendu musela obejít bez nejlepšího střelce Štěpánka a bylo to na její hře znát. V sobotu nastoupila proti Písku, který začal skvěle a do poločasu si vypracoval náskok šestnácti bodů (35:51). Důležitou roli hrály doskoky (34:56), ve kterých se projevila absence Štěpánka. Ve druhé půli si Písek vedení pohlídal a odvezl si výhru 69:96. Ostravský Rudolf nastřílel 12 bodů, hosty táhl mimo jiné Musil, který si připsal 15 bodů, 14 doskoků a také 6 asistencí. V neděli proti Sokolu Pražskému začali domácí lépe a do poločasu vedli 35:32. Ovšem po přestávce hosté zabrali a otočili zápas na svou stranu. Pražané si nakonec odvezli zářez po výsledku 61:68. Bukovjan nastřílel 21 bodů, za hosty zářil Kulík se sedmadvaceti body. Ostrava tedy skončila na deváté příčce a v playoff si nezahraje. Naopak Sokol vybojoval konečné čtvrté místo a tím i playoff.

USK Praha zvítězil v obou střetnutích a stal se tak vítězem základní části. V sobotním klání proti Zlínu se hosté sice drželi do poloviny základní hrací doby na dostřel, ovšem celé měření sil bylo v režii hráčů USK, kteří zvítězili 82:68. Žikla si připsal double – double za 13 bodů a 13 doskoků. Na straně hostů vstřelil 21 bodů Štencl. V neděli proti Brnu začali Pražané výborně a již po první čtvrtině vedli o 17 bodů (31:14). Tento náskok postupně zvětšovali a triumfovali 90:52. Za USK vstřelil 20 bodů Tůma, za hosty vsítil 21 bodů Truneček. Brno se probojovalo do vyřazovací části a skončilo na osmé pozici.

Plzeň si sice připsala dvě vítězství, ovšem ani ta jí nepomohla a skončila na konečné desáté příčce. V sobotu si Plzeň hned na začátku duelu vytvořila drobný náskok, který postupně zvyšovala. Nakonec uspěla o třicet bodů v poměru 74:44. März si připsal double – double za 20 bodů a dvanáct doskoků. Brněnský Vitkovič vstřelil 13 bodů. V neděli si poté poradila se Zlínem, proti kterému již v poločase vedla 46:17. Velký rozdíl byl na doskoku – 53:32. I díky tomu Plzeň nakonec vyhrála 86:45. Domácí Haniš nasázel 26 bodů, zlínský Hřib vstřelil 15 bodů. Zlín skončil na předposledním 11. místě.

Na obhájce titulu z Pardubic o víkendu čekala dvě těžká utkání. Nejprve v sobotu proti Nymburku. Zápas byl velice vyrovnaný, hosté se nezalekli papírově silnějších Pardubic a první čtvrtinu opanovali 13:14. Poté si však vedení vzalo na svou stranu družstvo domácích a po celý zbytek zápasu si ho udržovalo. Nakonec pardubičtí triumfovali 72:63. Roub si připsal double – double za 28 bodů a 10 doskoků, stejně jako nymburský Kolář se třinácti body a třinácti doskoky. V neděli byla V Ráji k vidění fantastická bitva mezi Pardubicemi a GBA. Lépe začali domácí a první desetiminutovku vyhráli 25:17. Ovšem hosté začali rozdíl stahovat a v poslední minutě čtvrté čtvrtiny zapříčinili veliké drama. Během poslední minuty totiž vstřelili 13 bodů! Jenže díky skvělým trestným hodům Rouba (11/11) nakonec dokázali domácí uspět 90:89! Roub byl hlavní hvězdou s 31 body, 14 doskoky a 5 asistencemi. Na druhé straně to byl Dmitrijevič s 29 body a 6 asistencemi. Pardubice tedy zakončily základní část na třetím místě. GBA se nachází o příčku nad nimi – na místě druhém.

Hradec Králové ani v posledních zápasech základní části nepocítil chuť vítězství a skončil na poslední pozici bez jediné výhry. V sobotu přijel do Hradce tým GBA, který jasně ukázal, že je favoritem a triumfoval 69:94. Královehradecký Žaba znovu zářil, tentokrát si připsal 26 bodů a 22 doskoků! Na straně hostů zaznamenal 20 bodů a deset doskoků Kozák. Střetnutí proti Nymburku se hrálo již ve středu a probíhalo podle předpokladů. Hradecká obrana ukázala, proč je nejhorší v celé soutěži (91 obdržených bodů na utkání) a prohrála 55:113. Domácí Cejnar vstřelil 23 bodů, ke kterým přidal 12 doskoků a 7 bloků! Nymburský Štěpán vstřelil 23 bodů. Nymburk skončil v základní části na páté příčce.

Výsledky 21. kola:

Orli Prostějov – Sokol pražský                    67:48    (13:13 42:28 50:37)

BCM Ostrava – Sokol Písek                         69:96    (16:25 35:51 43:80)

USK Praha – SKB Zlín                                  82:68    (22:19 46:41 67:53)

BK Loko Plzeň – JBC mmcité Brno            74:44    (18:12 34:25 56:37)

Synthesia Pardubice – BA Nymburk          72:63    (13:14 35:24 49:43)

Sokol PP Hradec Králové – GBA                 69:94    (19:28 35:55 55:71)

Výsledky 22. kola:

BCM Ostrava – Sokol pražský                       61:68    (22:12 35:32 42:54)

Orli Prostějov – Sokol Písek                          83:76    (21:23 45:35 66:59)

BK Loko Plzeň – SKB Zlín                             86:45    (26:11 46:17 68:31)

USK Praha – JBC mmcité Brno                    90:52    (31:14 56:30 74:38)

Sokol PP Hradec Králové – BA Nymburk  55:113    (17:34 38:56 49:83)

Synthesia Pardubice – GBA                          90:89    (25:17 47:43 66:61)