VTB liga: Nymburk rozdrtil Volgograd | Probasket.cz

VTB liga: Nymburk rozdrtil Volgograd

📁 Články, Topstory, VTB, Zahraniční soutěže 🕔7.3.2016

Sebemenší šanci nedal český mistr ruskému soupeři, kterému nadělil stovku.

Hosté dokázali v Polabí vzdorovat pouze úvodních pět minut hry. Jefferson snížil trestnými hody na 12-10, avšak pak už hráli jen domácí. Šňůra 22-4 zcela určila příští ráz zápasu, který měl Nymburk plně ve své moci. Český tým si v úvodní periodě pomohl čtyřmi trojkami (dvě dal Dixon) a po deseti minutách svítilo na tabuli skóre 34-17. Po třinácti minutách zvýšil Randle už na 45-22 a to byl signál pro kouče Ginzburga k promíchání sestavy, aby si odpočinuly opory. V hostujícím dresu zlobil pouze americký power forward Ikene Ibekwe, jenž si připsal double – double za 27 bodů a 10 doskoků. Hostům se nedařila střelba za dva body (38 %) a více ztráceli (16 ztrát oproti 8 nymburským). V pohodě hrající Nymburk si podobně jako v páteční NBL v Děčíně s chutí zastřílel a zvítězil 103-76. Pět hráčů (Dixon, Randle, Peterka, Sant-Roos a Benda) si připsalo deset a více bodů. V tomto týdnu čeká Nymburk výjezd do Petrohradu (čtvrtek) a s ním spojená pozdější cesta na palubovku Astany (neděle).

ČEZ Basketball Nymburk – Krasny Oktyabr Volgograd 103:76 (34:17, 21:24, 24:16, 24:19)

Body: Dixon 17 (6 asistencí), M. Peterka 16, Randle 16, Sant-Roos 13 (9 doskoků), Benda 11 (6 doskoků) – Ibekwe 27 (10 doskoků), Jefferson 15, Zozulin 11, Zavoruev 9

Doskoky: 33 – 32

Trojky: 9/17 – 10/19

TH: 12/14 – 12/19

Asistence: 25 – 12

Ztráty: 8 – 16

Fauly: 22 – 18