V souboji nejlepších uspěl Hradec Králové. Plzeň přejela Zlín

📁 1.liga můžů, Články, Domácí soutěže, Topstory 🕔21.2.2016

Nadstavbová skupina C 1.ligy mužů, jež čítá šest účastníků, měla tentokrát na programu již všechny tři zápasy. A pokaždé se radovaly domácí týmy.

V souboji dvou rezervních týmů přivítala Opava hosty z Nymburka. Slezané vlétli do zápasu s pořádnou vervou a již ve třetí minutě vedli rozdílem 13ti bodů. Opavští nepolevili ani ve druhé desetiminutovce a atakovali opět 30ti bodovou hranici dosaženého skóre. Nymburským tak nestačil ani velký bodový příděl Svobody, který nasázel 32 bodů. Pro Opavu hrály i body od hráčů z lavičky a lepší úspěšnost tříbodových pokusů. Opavská rezerva tak tímto vítězstvím srovnala svou bilanci v nadstavbové skupině na 3-3.

Ve sportovní hale Gymnázia v Olomouci se představil celek USK B. Úvodních dvacet minut patřilo hostům z Folimanky, kteří byli ve vedení 32-29. Na tříbodovou ztrátu však Hanáci zareagovali parádní třetí čtvrtinou, kdy se dařilo zejména Sedlákovi a Andresovi. Necelé dvě minuty před závěrečným klaksonem to vypadalo na jistou záležitost a skutečnost, že vítězství zůstane na domácí palubovce, to když Jurka zvyšoval na 69-61. Ovšem hosté zbraně nesložili a ztrátu stáhli na jediný koš. Rozhodující úder olomouckých přišel 15 vteřin před koncem, kdy se trefil Andres a v tu chvíli čtyřbodový rozdíl již dokázal korigovat pouze Svoboda na konečných 73-71 pro Olomouc.

Hradec Králové hostil Sokol pražský. V zápase prvního týmu s druhým se hostům podařilo domácí zaskočit hned v úvodu utkání. Ovšem sedmibodový náskok se rozplynul již na konci první čtvrtiny jako pára nad hrncem. Hradečtí působili po celý zápas kompaktněji a na rozdíl od soupeře nepohořeli jak v trojkových pokusech (41% – 21%), tak na čáře trestného hodu (71% – 21%). Rozhodující moment přišel ve třetí čtvrtině, kdy hosté nastříleli pouze 10 bodů. V domácím dresu se činil Macela s 23 body. Na druhé straně byl nejlepší střelec Brůha, který dal 12 bodů. Královští sokoli zůstávají tak v tabulce skupině C i nadále bez prohry.