Litoměřice předvedly velký obrat. Královští sokoli opět vítězně

📁 1.liga můžů, Články, Domácí soutěže, Topstory 🕔15.2.2016

1. liga mužů má za sebou první kolo nadstavbové části skupin C a D a s ním byly odehrány i zápasy ve skupině play out. Velký obrat byl k vidění v Litoměřicích, které dokázaly otočit dvacetibodové manko.

Zápas jako na houpačce viděli příznivci basketbalu na Sokole pražském, kam zavítal celek Olomouce. Po přesvědčivé první čtvrtině, kterou domácí ovládli v poměru 17-7, si ve druhé desetiminutovce drželi Hanáky i nadále od těla, ovšem závěr čtvrtiny patřil hostům a s ním i poločasové vedení 33-28. Hosté převyšovali Pražany zejména ve střelbě za tři body, ovšem postupem času jakoby jim došly síly a na řadu přišly fauly. Zápas rozhodl 17 vteřin před koncem Tomas dvěma přesnými šestkami.

Do Plzně v pátek zavítaly Pardubice a čekal se tuhý boj. Tento předpoklad platil v první čtvrtině, která skončila nerozhodně. Domácí zapnuli v té další a do konce utkání si udržovali komfortní dvouciferný náskok. V domácím dresu se předvedl Honomichl s 21 body a 7 doskoky. Hostům to tentokrát tolik nepálilo a tak dosáhli pouze na 59 bodů. Šanci na reparát dostanou již v pátek v domácím utkání proti Litoměřicím.

Královští sokoli přijížděli jako neporažený tým skupiny C na palubovku nymburské rezervy a svou neporazitelnost udrželi. Vývoj utkání byl ve znamení přelévání skóre z jedné strany na druhou. Domácí ještě před začátkem poslední desetiminutovky byli ve čtyřbodovém vedení, ovšem hradečtí ukázali svou kvalitu a zvítězili 81-72. Domácím nepomohlo ani 29 bodů Matěje Svobody.

Litoměřice dokázaly proti JBC Brnu otočit velice nepříznivý stav. Když dvě minuty po přestávce prohrávaly o dvacet bodů, málokdo by věřil, že se nakonec budou z vítězství radovat právě ony. K obratu zavelel Soukup (18b.) s Klimešem (22b.) a pro domácí rozhodl i vyšší počet doskočených míčů v útoku.

GBA Praha s přehledem přehrála Zlín 90-68. V dresu domácích se hned sedmi střelcům podařilo dostat na dvouciferné skóre. Nejlepším z nich byl Jović, který zaznamenal 18 bodů, Pražanům se dařila střelba za 2 body (61%) a zejména v doskocích hráči GBA dominovali. GBA Praha tak potvrdila svou dominanci na domácí palubovce, kde v letošní sezóně prohrála pouze se Sokolem pražským.