Královští sokoli se nadřeli na Folimance. Opava odjela ze Sokola s debaklem

📁 1.liga můžů, Články, Domácí soutěže, Topstory 🕔27.2.2016

Situace ve skupině D je zatím po třetím kole velmi vyrovnaná. Litoměřice, Plzeň a Pardubice mají bilanci 4/3, opačně na tom jsou GBA, Brno a Zlín.

Ve skupině D se v pátek hrál na západě Čech zápas mezi Lokomotivou Plzeň a JBC Brno. Úvod se domácím basketbalistům silně nepovedl. Po odehraných 4 minutách svítil na tabuli stav 1-11 a jako by už právě začátek určil ráz utkání. Hosté z Brna si kolektivnějším pojetím hry udržovali náskok až do 24. minuty, kdy se trefil druhý nejlepší střelec klání Říha za tři body a domácí šli do trháku. Ještě na začátku poslední desetiminutovky byli ve vedení o pět bodů, ale trio brněnských Müller, Nehyba, Hrabovský přestřílelo domácí pětici v poměru 18-13 a tak konečný výsledek 73-70 pro Brno znamená přiblížení se Plzni v tabulce. Domácím nepomohla ani ta skutečnost, že byli lepší na doskoku. Naopak měli špatnou úspěšnost (7/18) z čáry trestného hodu, což oproti brněnským 75% se dá použít jako jeden z důležitých faktorů vítězství hráčů z moravské metropole.

V zápase Slavoje Litoměřice a SKB Zlína bylo od prvních chvil utkání patrné, kde zůstanou body za výhru. Zlínští přicestovali na západ Čech s osmi hráči a ještě v polovině první čtvrtiny se drželi favorizovaných domácích na dostřel. Pak však Slavoj zavelel k útočné smršti a šňůrou 14 bodů prakticky rozhodl zápas. Domácí navyšovali skóre i po poločase a dařilo se zejména Klimešovi, který si připsal 21 bodů. Hosté měli problémy zejména na doskoku a díra ve skóre pramenila i ze zbytečných ztrát. Zlín tak ani napotřetí nevyhrál v nadstavbové části – tentokrát odjel z Litoměřic s vysokou porážkou 58:89.

To diváci v pražských Stodůlkách viděli mnohem vyrovnanější bitvu – GBA hostilo Synthesii Pardubice. Domácím se hrubě nepovedl první poločas, kdy soupeři dovolili nastřílet hned 50 bodů a sami vstřelili 30. Ovšem po přestávce polevily Pardubice, GBA zpřesnilo souhru i střelbu, i přesto však prohrávalo nadále o 18 bodů. Poslední čtvrtina patřila jednoznačně domácím a konkrétně Dmitrijevićovi, který v této periodě nastřílel 13 bodů a byl hlavním tahounem stíhací jízdy týmu GBA. Necelou minutu před koncem řádné hrací doby snížil Kozák na rozdíl pouhých dvou bodů (74-76), ale pardubický Hanuš přesnou střelou za tři body dokázal odpovědět a nic na tom již nezměnil ani vyžádaný timeout kouče domácích. Pardubice odjely z Prahy s výhrou 79:74 a domácí si mohli jen sypat popel na hlavu, proč nepředvedli takový výkon jako ve čtvrté čtvrtině v celém zápase.