Strakonice i SBŠ po boji bez úspěchu. Valosun vyhrál v Trutnově

📁 Články, Domácí soutěže, Topstory, ŽBL 🕔10.1.2016

Poslední dva celky Bonver ŽBL dnes předvedly, že to se záchranou myslí vážně. Jak Strakonice, tak Ostrava své soupeře hodně trápily, ale nakonec ani jeden z týmů vítězství nezískal. Karlovy Vary i Hradec Králové svá utkání zvládly. Boj o třetí příčku ovládly basketbalistky Valosunu Brno. Ty si vezou důležitou výhru z Trutnova a oplatily svým soupeřkám těsnou porážku z prvního vzájemného utkání.

Valosun veze z Trutnova cennou výhru

Souboj tabulkových sousedů se odehrál v Trutnově, který přivítal Valosun Brno. Vítěz se mohl vtěsnat do první trojky soutěže a tak duel sliboval zajímavou podívanou. Brňankám se vstup do utkání vydařil a už v šesté minutě vedly o 10 bodů. Domácím dělala velké problémy dvojice hvězd Valosunu, Kateřina Sedláková a Edita Šujanová. Jihomoravanky od druhé čtvrtiny navyšovaly vedení, ale vlastními chybami o velký náskok přišly. Třetí čtvrtina byla soubojem Michaely Vondráčkové a Veroniky Vlkové.

Trutnovské hráčky se sice snažily o zvrat, ale velké množství faulů jim dovolilo přiblížit se jen na pětibodový rozdíl. Valosun si důležitý úspěch v závěru pohlídal, v tabulce se dostal za druhý Nymburk. Díky výhře o 11 bodů má rovněž lepší vzájemné skóre s Trutnovem. Domácím nepomohl ani skvělý výkon dirigentky Jamie Russellové, autorky 24 bodů a 12 doskoků.

Outsideři své soupeře hodně trápili

Dvě velká překvapení se málem udála na obou koncích republiky, ale ani jeden z outsiderů svůj nápor nedokázal přetavit ve výhru. Karlovy Vary sice v prvním poločase proti Strakonicím podle očekávání dominovaly, především Kušlitová mladým soupeřkám hodně zatápěla. Třetí čtvrtinu ale svěřenkyně Marcely Krämer vůbec nezvládly a palba z dálky dostala Strakonice opět do hry. Šest minut před koncem Jihočešky dokonce vedly, ale následný čtyřminutový úsek prohrály 3:13 a bylo po nadějích. V dresu domácích se zaskvěly tradiční opory. Julia Reisingerová nastřílela 29 bodů a doskočila 10 míčů, Dana Kušlitová přidala dalších 22 bodů.

O tom, že se v Ostravě každému hraje velmi nepříjemně, se přesvědčily hradecké basketbalistky. Díky bojovnému výkonu se mladé hráčky SBŠ ještě ve 13. minutě držely ve vedení. Na to ale trenér Jány prostřídal sestavu, poslal do hry nezkušené juniorky a Hradecké lvice toho využily. Až do konce čtvrté čtvrtiny měl úřadující vicemistr bezpečný náskok, ale SBŠ vedená rozjetou rozehrávačkou Burzovou a skvěle střílející Smutnou stáhla manko na pouhé čtyři body. Víc už však domácí nestihly, Hradec si ze severní Moravy odvezl povinné vítězství.

O včerejších duelech jsme již informovali, můžete si o nich přečíst ZDE.

Kara Trutnov – Valosun Brno 66:77 (16:19, 34:42, 53:61)

Russellová 24 a 12 doskoků, Vondráčková 16, Cadyová 9, Nagyová 6, Pazderová a Miloševová po 4, Ovsíková 2, Fallová 1 – Sedláková 17 a 12 doskoků, Vlková 16, Šujanová 15, Sanfordová 9, E. Kopecká 8, Mrhálková a Adamcová po 6

Trestné hody: 21/24 – 26/32

Trojky: 1/10 – 5/17

Doskoky: 32 – 37

Ztráty: 15 – 23

Fauly: 29 – 22

BA Karlovy Vary – U19 Chance Strakonice 85:81 (27:17, 50:34, 65:62)

Reisingerová 29 a 10 doskoků, Kušlitová 22, A. Andělová 11, Sehnalová 7, Řeháčková 6, Malečková a Šmídková po 5 – Gaislerová 22, Vrančičová 21, Musilová 19, Voráčková 7, Drachovská 5, Svobodová 3, Malá a Dudáčková po 2

Trestné hody: 19/22 – 21/25

Trojky: 6/24 – 8/18

Doskoky: 34 – 40

Ztráty: 10 – 15

Fauly: 21 – 21

SBŠ Ostrava – Sokol ZVUZ Hradec Králové 65:69 (21:16, 32:44, 47:59)

Smutná 14, Kovářová 13, Burzová 12, Vojtíková 10 a 10 doskoků, Sedláčková 9, Havlíková 5, Pavlicová 2 – Křížová 15 a 13 doskoků, Stará 13, G. Andělová, Zavázalová a T. Kuthanová po 9, Hrušková a Matušková po 3, Hartigová, Rosenbaumová, Effangová a Buraová po 2

Trestné hody: 6/15 – 18/23

Trojky: 9/24 – 5/19

Doskoky: 33 – 44

Ztráty: 21 – 23

Fauly: 22 – 16

Zdroj foto: Pavel Netolička, SBŠ Ostrava