VTB liga: Moskevské celky vykročily do semifinále vítězně

📁 Články, Topstory, VTB, Zahraniční soutěže 🕔22.5.2015

O jediný bod zvítězil eurocupový šampion Chimki Moskva nad Lokomotivem Kubaň. Moskvané po většinu zápasu mírně vedli a opírali se o trojici střelců Koponen, Rice a Davis, která se postarala o 51 ze 76 bodů svého týmu. Hosté z Krasnodaru ale byli neustále na dostřel a měli za stavu 76-75 dokonce možnost posledního útoku, avšak Malcom Delaney udělal pod tlakem chybu a hosté už nedokázali vystřelit na koš, a tak jim bylo odpískáno porušení pravidla 24 sekund. Lokomotiv tak prodloužil svou sérii, v níž nevyhrál na palubovce Chimki, už na pět zápasů. Naposledy se svěřenci trenéra Sergeje Bazareviče radovali ještě v rámci ruské Superligy v roce 2011. Dnes je od 19:00 na programu druhý zápas, v němž mohou hosté své úvodní zaváhání napravit.

Před dohledem českého rozhodčího Roberta Vyklického vstoupili úspěšně do semifinálové série s Novgorodem i basketbalisté obhájce trofeje – hráči CSKA Moskva. Lídrem týmu byl pivot Saša Kaun, jenž stihl za 27,5 minuty na palubovce nastřílet 19 bodů. Armádní klub lépe střílel i doskakoval, bodově vymazal Kinseyho a přibrzdil Parakhouskiho a po dvaceti minutách vedl 49-35. Třetí čtvrtina však patřila hostům z Novgorodu a sice dvěma oporám: Parakhouski zaznamenal 8 bodů hned v prvních třech minutách po změně stran a Rochestie nastřílel celkově 9 bodů. Kinsey, který byl po celou předešlou dobu velmi nenápadný dokonce otočil skóre na 66-64 pro Novgorod a zmrazil tak domácí publikum. Pět bodů Voronceviče však vrátilo CSKA zpět do hry a na závěr prokázal Kaun, že se naučil házet šestky a v koprodukci s Teodošičem dovedl CSKA Moskva k vedení 1-0 v sérii, která se hraje na tři vítězství.