Sim Bhullar přivedl Indii do NBA | Probasket.cz

Sim Bhullar přivedl Indii do NBA

📁 Články, NBA, Topstory, Zahraniční soutěže 🕔11.4.2015

Nesmírně důležitý zápas čekal na New Orleans v úterním programu NBA. Na jeho domácí palubovku zavítal nejlepší tým z celé ligy Golden State Warriors. Válečníci mají jisté první místo pro začátek bojů playoff, zatímco Pelikáni bojují o poslední osmé postupové místo s Oklahomou, která tuto noc prohrála se San Antoniem. A možní adepti na vzájemnou dvojici v prvním kole playoff ukázali, že série by to mohla být zajímavá. New Orleans si s Golden State poradilo těsně 103:100 a proklouzlo díky prohře Thunder na osmé místo. Hlavním tahounem domácích nebyl nikdo jiný než Anthony Davis, jenž k 29 bodům přidal deset doskoků a 4 bloky. Davis nastřílel 23 z jeho 29 bodů až v druhé půli včetně důležitých dvou trestných hodů devět sekund před koncem. Pivot hostů Andrew Bogut měl výbornou první půli, kdy zblokoval sedm střel a přidal šest bodů. Za toto hrací období byl Bogut na +17 bodech. V utkání dvou již najisto vyřazených týmů se střetlo Sacramento Kings s Minnesotou. Více než o výsledek se diváci zajímali, zda se na chvíli ukáže na palubovce Sim Bhullar. 226 centimetrů vysoký pivot se do utkáni podíval 16.1 sekund před koncem a NBA rázem získala dvě miliardy fanoušků. Sim Bhullar je totiž první Indický hráč, jenž dostal šanci ukázat se v NBA. Přestože se nepokusil ani o jednu střelu při vstupu na palubovku sklidil obrovské ovace. Stalo se tak symbolicky v utkání, kde si vylepšil osobní střelecké maximum Omri Casspi také ze Sacramenta. Králové jsou zkoumáním Asijského trhu známí, jelikož Casspi je pro změnu první Izraelan pobíhající po palubovkách NBA. Casspi pomohl 31 body k výhře 116:111. Před utkáním samotným řekl Bhullarovi ať si tu jízdu užije.

Přímým soubojem o první místo v Jihozápadní divizi a o přední příčky v konferenci viděli diváci v San Antoniu, kam zavítal Houston. Dle předpokladů vyhráli rozjetí Spurs, kteří vyhráli podeváté v řadě. Na čele divize se tak v posledních čtyřech zápasech strhne velký boj o první příčku. 54 vítězství mají na svém kontě jak Memphis, tak San Antonio. Houston je o pouhou jednu prohru pozadu. Ve čtvrtek večer se utkali pouze čtyři týmy. V prvním klání na sebe narazilo Miami s Chicagem. Býci si odvezli výhru 78:89. Utkání dominovali dvě hráčská esa. Za býky to byl Pau Gasol s 16 body a 15 doskoky. Na druhé straně přispěl k závěrečnému skóre Whiteside 19 body a 16 doskoky. V druhém utkání porazilo Golden State Portland 116:105. V tomto utkání vylepšil Stephen Curry vlastní rekord trojek v jedné sezóně. Tři utkání před koncem základní části je počet úspěšných trojkových pokusů u jeho jména hodnotu 276. Zápas Curry ukončil na 45 bodech a 10 asistencích s osmi úspěšnými trojkami.

Po dvou dnech se hrála odveta utkání o čelo Jihozápadní divize mezi Houstonem a San Antoniem tentokráte v Houstonu. Domácí palubovka svědčila Raketám o něco více a vyrovnaný souboj se vedl až do samotného závěru. Ten nakonec rozhodl pod vlastním košem Tim Duncan. Za vedení Spurs 103:104 podnikl poslední nájezd do koše James Harden nájezd na koš, který mu necelé tři vteřiny před koncem zblokoval právě Duncan. Hosté si tak připsali jubilejní desátou výhru v řadě a poslali Houston až na šesté místo v konferenci, zatímco sami se posunuli na třetí příčku. Duncan byl produktivní i pod druhým košem a celé utkání zvládl střelecky nejlépe s 29 body, k nimž doskočil deset míčů. Dvě prodloužení viděli diváci v Denveru, kde měřili síly domácí s Dallasem. Nadstandardní počet minut dopřál Danilo Gallinarimu kariérní maximum 47 bodů, z nichž osm nastřílel v prvním prodloužení a devět v druhém. Mavs v závěru přetlačili Nuggets o jediný bod při celkovém skóre 143:144. Životně důležitou výhru 116:103 si připsala Oklahoma v utkání se Sacramentem. Thunder tím stále drží krok s New Orleans. Oba týmy se děli o osmé místo s bilancí 43-36 tři zápasy před koncem základní části. Gallinarimu